Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Aktualności / Gmina likwiduje dwie biblioteki

Gmina likwiduje dwie biblioteki

 

Od kilku lat głównie ze względu na oszczędności mówiło się o likwidacji kilku bibliotek. Miała być utworzona jedna prężnie działająca w gminie placówka.

Radni podjęli uchwałę z zamiarze likwidacji Biblioteki Publicznej Gminy Słupca w Cieninie Zabornym znajdującej się w Cieninie Kościelnym i Młodojewie oraz o przeniesieniu siedziby głównej do Wilcznej. Działalność w zakresie rozwoju czytelnictwa prowadzona jest w oparciu o biblioteki szkolne, które prowadzą udział w imprezach promujących czytelnictwo organizowanych przez Miejską Bibliotekę w Słupcy. Oferta Biblioteki Miejskiej spotyka się również z dużym zainteresowaniem czytelników. Cały księgozbiór dostępny jest w jednym miejscu. W Słupcy działa biblioteka publiczna i pedagogiczna. Pomimo sporej odległości biblioteki miejskiej od niektórych miejscowości w gminie to mieszkańcy chętnie z niej korzystając, ponieważ Słupca stanowi centrum, w którym realizują swoje potrzeby. Wizją gminy jest stworzenie  jednej solidnie działającej instytucji kultury z siedzibą w Wilcznej. pozwoli to na podniesienie rangi inicjowanych działań i uroczystości.

Do dyspozycji będzie 165 m. kw. powierzchni. A w sąsiedztwie znajduje się siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilcznej z remizą, w ktorej także będzie można skorzystać z pomieszczeń podczas uroczystości.  Chodzi o stworzenie instytucji na miarę XXI wieku, która będzie wizytówka gminy.

Zmiany siedziby biblioteki zostaną dokonane po remoncie w 2020 roku. Planowane tam są także animacje kulturalne, konkursy literackie, spotkania autorskie z pisarzami i warsztaty.

Radni większością głosów podjęli uchwałę.

A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>