Strona główna / Informacje / Aktualności / Grunt na hospicjum w Gółkowie za 940 tys. zł

Grunt na hospicjum w Gółkowie za 940 tys. zł

16 czerwca w Gółkowie odbędzie się poświęcenie terenu przeznaczonego na hospicjum. Na ten cel zostały wydzielone  3 hektary gruntu.  Na piątkowej sesji radni podjęli uchwalę intencyjną.  3 hektary wycenione zostały na 940 tys. zł. W uchwale została zapisana wola przekazania gruntu oraz daty rozpoczęcia i zakończenia inwestycji. Natomiast z uchwały radni wykreślili zapisy dotyczące wysokości bonifikaty. Zostanie zapisana po konsultacjach z prawnikiem. Ksiądz Hieronim Szczepaniak powiedział, że  chciałby, aby to była bonifikata w wysokości 99 %, co oznaczałoby, że grunt na budowę hospicjum wykupiony zostanie za 1 %  swojej wartości. Radni jednak wysokości bonifikaty w tej uchwale nie wpisali, ponieważ nad jej wielkością chcą jeszcze dyskutować. Decyzja zostanie podjęta na kolejnej sesji.

Ks. Hieronim Szczepaniak zaprasza mieszkańców  na uroczystość 16 czerwca.

51 komentarzy

 1. Żenada, z jakiej okazji ksiądz ma dostać grunt za 1% wartości w później robić tam biznes. Ludzie obudźcie się

  • Xyz..zbuduj hospicjum i rób biznes..kto Ci nie pozwala?

  • Bzdrtjhcnkgcnfc

   Do qqnamuniu a kto mu da za 1% wartości ziemię ? A Ty myślisz , że na pozyskaniu darmowej ziemi się skończy za chwilę będzie składka na hospicjum wśród wiernych potem żeby władze dołożyły i tak oto nazywa się pomaganie

  • Do Bzdrtjhc…Masz w sumie rację!!!lepiej niech ziemia leży odłogiem a ludzie umierają w samotności.. Brawo!!!
   Mam prośbę..móglbyś się nie rozmnażać?

  • Bzdrtjhcnkgcnfc

   qqnamuniu spełnię Twoja prośbę zaraz po tym jak Ty to uczynisz człowieczku z mózgiem wielkości przepiorczego jajka . Poczytaj ile kościół i księża mają już ziemi i pomieszczeń w okolicy gdzie by mogli taki ośrodek otworzyć ale nie ciągle im mało i chcą wiecej a na tej ziemi to władze powinny ściągnąć jakiś inwestorów co powstaną miejsca pracy bo za chwilę to w okolicy będzie hospicjum i umieralnia bo ceny w sklepach coraz droższe a ludziom nie przybywa ale Ty widzę jesteś zapatrzony w kościół to jak tak bardzo chcesz im pomóc to sprzedaj swój majątek i się dołóż . Podejście masz takie samo jak nasz rząd rozdawnictwo nie swojego mienia na pierwszym miejscu ale przypuszczam , że też głosowałeś na ta partie człowieczku z klapkami na oczach !

  • Odpowiedź godna kserokopiarki:)Proszę wskaż mi zatem konkretnie pomieszczenia w okolicy które można zaadoptować na potrzeby hospicjum dla 20 osób..Tak, głosowalem na PIS a i kościół omijam z daleka (co zapewne nie mieści się w twej ciasnej
   główce); i uważam, że tak jak nie każdy klecha musi być złodziejem i pedofilem tak nie każda koniczynka musi być tęczowa.. i gdybyś na koniec wyjaśnił mi łaskawie co ma wspólnego drożyzna w sklepach z budową hospicjum….

 2. Tego już jest za dużo dopłaty, datki na każdym kroku Ci pseudo biznesmeni chcą wszystko za darmo a jak człowiek do nich idzie po chrzest dla dziecka czy też w związku z udzieleniem ślubu to za darmo umarło i nie interesuje ich czy ktoś ma pieniądze czy nie. Hospicjum dobra sprawa ale oni tego za darmo robic nie będą to z jakiej racji znowu im coś przyznawać za darmo ?

  • Dokładnie, sama byłam świadkiem rozmowy księdza proboszcza z wdową, która mówiła, że ma długi i nie może więcej dać za pogrzeb męża, a ksiądz bez mrugnięcia kazał jej donieść jeszcze 200 złotych „bo to za mało”.

 3. Nie lubię poniedziałku

  Tego już za dużo. Ksiądz niech się weźmie za modlitwę, a nie za biznes

  • Anty Kościół

   Oni maja tyle hajsu ze w glowie sie nie mieści. Niech płaci jak se wymyślił. Wyje od rana w niedziele dzwonkami , czlowiek odpoczac nie moze po calym tygodniu wstawania o 4.

  • To prawda! Do innych celów został powołany!

 4. Kościół jest największym posiadaczem ziemi w Polsce.Parafia tego wychudzonego księdza ziemię posiada. Niech buduje na swoim.

  • Jak jego parafia posiada ziemię to nie powinien dziadować tylko na swoim postawić tzn. parafialnym traktowanym jak swoje. Ale 2000 lat tradycji dojenia naiwniaków robi swoje. Tutaj marzy się upust. 99% a swoje sprzeda za 100 % wartości. Dolary przeciw orzechom że bezradni dadzą mu upust 99% i jeszcze będą że swej głupoty bardzo zadowoleni. Pamiętajmy o tym kiedy gmina będzie narzekać na brak pieniędzy i pamiętajmy o tym przy urnach.

 5. Kościół jest największym posiadaczem ziemi w Polsce. Parafia tego wychudzonego księdza również posiada ziemię Niech budują na swoim gruncie.

 6. przestańcie tam chodzić, może to coś w końcu zmieni. a nie wszyscy narzekają a i tak co niedziele w tych „marketach” robią dobrą minę do złej gry

 7. Więcej zgorszenia niż pożytku. Proszę wspierac już istniejące hospicja albo ich rozbudowę -tych co już są.

 8. Prosze istniejace budynki koscielne na to przeznaczać. Plebania w koszutach pusta. Dom w Markowicach ogromny pusty. Seminarium w Gnieźnie ogromne nowe puste. Plebanii kilka już jest w diecezji gdzie łączone są parafie-puste. Kuria daje pod wynajem i kasa kasa kasa kasa.

 9. Hospicjum,rehabilitacja i dalej dom seniora ma zostać wybudowane z inicjatywy Stowarzyszenia”Michałki” zarejestrowanego w KRS Poznań ,jest to jedno z wielu zadań określone w Statucie .Będzie to służyć społeczeństwu a nie prywatnej osobie /jak niektórzy twierdzą / . Gmina Słupca pozytywnie odebrała informację o planach budowy i postanowiła wydzielić grunt na to zadanie . Wielkie dzięki ! Tak więc widać,że NIE Ksiądz ani NIE Kościół będzie tego posiadaczem. Wszyscy raczej powinni wspierać takie inicjatywy, każdy z nas może potrzebować kiedyś pomocy w tym kierunku !! Jeżeli nie włączasz się w to dzieło to chociaż oszczędź tego JADU co tu jest wylewany. Bo wygląda na to,że nic nie robić-niedobrze, a robić -tez niedobrze!!!!!!!!!!!!!

  • Sobie dokładnie sprawdź powiazania personalne tego stowarzyszenia, może znajdziesz coś ciekawego.

 10. Spadkobiercy Grunwaldu

  Polska sie zmienia i to widać na każdym kroku. Pan Bóg spoglada na Nią łaskawie. Niech tylko Naród trwa przy Słowie Bożym a będą omijały Go wszelkie dziejowe zawieruchy. Międzynarodowe siły zła w Brukseli nie będą sie imały Naszej Ojczyzny.
  Wspierajmy naszych kapłanów, nasz Kościół.
  Te wszystkie komentarze to dzieło wroga kościoła, tego z zaświatów. Nie dawajmy im wiary , nie dajmy sie zwieść.
  Prawda i Modlitwa zwyciężą.

 11. zastanow sie jeden z drugim krytykancie na jaki cel ta działka ma być przeznaczona ….na hospicjum ….na pomoc ludziom opieke medeyczna.Kazdy moze tam trafić…..oby NIE nukomu siew zle nie zyczy,ale jest to napewno na zbożny cel

  • Słupczanks

   Tak, hospicjum jest bardzo potrzebne. Mam jednak wątpliwości, czy tym powinien się zajmować ksiądz proboszcz… To chyba nie jest Jego rola.

  • Hospicjum a przy okazji powstanie kilka innych dochodowych biznesów. Jeśli jest taka wola, proszę ziemię wydzierzawic na 100 lat a nie znowu za bezcen oddawac.

  • J. D. Schulze

   Ciekawe czy zwykły Kowalski ( przepraszam Kowalskich ) dostałby taki upust?

  • Ciekawe kto wycenił te piachy na 940000zł. ktoś kręci niezły wałek, widocznie Ksiądz i Pani Wójt mogą robić wszystko co im się podoba. Najlepiej rozdawać nieswoje.

 12. Uważajcie radni co robicie. Nie ma powodu aby dostał grunt za darmo. Niech zapłaci jak każdy, niech zacznie acic podatki jak my. Nie macie prawa państwo radni oddawać gruntu za darmo. Powinno odbyć się w tej kwestii referendum jak np. w Szwajcarii.

 13. Żyjemy w ciemnogrodzie. Jakoś pod inwestycje gruntów nie ma, inwestorów ściągnąć nie można, ale dla księdza się zawsze znajdzie. Czy to jest normalne???

  • Sebastian Odynski

   Otóż to samo chciałem napisać . W okolicy zero firma te co chciały by przyjść to gruntów brak ale wystarczy , że ksiądz chce coś otworzyć i da się kawałek ziemi znaleźć ! A Ci wszyscy co twierdzą , że to hospicjum będzie darmowe to czas zweryfikuje bo księża nic nie robią co by im kasy nie przynosiło . Dodatkowo ktoś wspomniał , że jest masę upadających plebani i pomieszczeń pustych , czemu tam tego nie zorganizują ? Odpowiedz jest prosta bo tamte ziemię i budynki już należą do kościoła a tutaj ma być dodatkowy kawałek ziemi .

 14. Nawet sobie nie zdajecie sprawy ile kościół ma pieniędzy. A jeszcze macie mu dawać za darmo.

 15. Czerwona hołoto będziesz chciała godnie umierać?

  • otof- Bóg zapłać bracie katoliku za przekazane pełen miłości bliźniego znak pokoju

 16. Mieszkaniec Powiatu

  Nic dodać nic ująć! Lepiej niech radni dobrze przedyskutują ten temat, a kler niech się zajmuje rzeczami do jakich został powołany. To niebywałe że w tych czasach naród jest jeszcze taki tępy i zacofany!!!

  • Też słupczanka

   To prawda, niech księża się zajmują wyłącznie tym, do czego powinni służyć!

  • Zwykły zjadacz chleba

   Moim zdaniem kościół powinien kupić działkę jak już bo ma pieniądze, żadnych zbiórek publicznych tylko prywatne darowizny bo są tacy zagorzali,, katolicy,, co dadzą. A księża też niech zrzuca ilu jest w Słupcy niech każdy da jedna wypłatę a mają zajebiste, a radni Słupcy rządzą się sami powinni ludzi mieszkańców zapytać czy chcą czy nie. Albo hotel nad jeziorem slupeckim lub dzierżawa jeziora Panu D. Paranoja człowiek który ma ludzi w dupie qle ma kasę to dobry człowiek,, inwestor,, a jak Kowalski by chciał coś otworzyć przy jeziorze to problem

 17. Ja byłam kiedyś świadkiem jak jednej osobie do mszy za zmarłą zabrakło 10zł to ksiądz powiedział że nie odprawi lub może odprawić zbiorową. Ludzie 60 zł za 20 min modlitwy to się w głowie nie mieści, nie mówiąc o innych sakramentach które powinny być odprawiane za tzw co łaska a ceny lepsze jak u jubilera. Gdzie przeciętny polak za godzinę ciężkiej pracy otrzymuje stawkę 15zł. To co wyprawiają woła o pomstwe do nieba.

 18. AS,parafianin

  Szanowni przeciwnicy inicjatywy, jakże pożytecznej, której podjęło się Stowarzyszenie Michałki pod przewodnictwem księdza Proboszcza! Weźcie się do pracy, spróbujcie się zorganizować w jakieś stowarzyszenie i zacznijcie budować hospicjum, pokażcie na co Was stać, kupcie ziemię za 940 tys., nie szukajcie sponsorów i pomocy z zewnątrz, załatwiając wszelkie sprawy formalne i techniczne we własnym zakresie i jeszcze pobudujcie i wyposażcie. Jeżeli się Wam to uda to podzielicie się wiedzą ze wszystkimi jak to dokonaliście a na razie zamilczcie i nie przeszkadzajcie ludziom czyniącym dobro, bo jest ich tak mało! Ja ze swej strony będę wspierał to wielkie dzieło finansowo a zacznę jeszcze dzisiaj.

  • Śmiechu warte

   Ludziom czyniącym dobro ? To proszę to powiedziec wszystkim rodzinom i ludziom skrzywdzonym przez księży pedofili . Proszę poczytać Biblię jak się Jezus zapatrywał na wyznanie religijne i te wszystkie pałace i relikwie mszalne że szczerego złota . Osobiście jestem wierzącym ale wierzę w Boga a nie kościół i ta sektę jaka ona jest gdzie raz do roku chodzą ściągać daninę jak mafia . W kościele nic nie ma za darmo za głupi świstek Bóg zapłać 100 zł się należy gdzie nasz papież Franciszek mówi , że sakramenty powinny być darmowe i ksiądz nie ma prawa nic za to brać to miałem niedawno prosty przykład jak usłyszałem , że za ślub to minimum 800 zł a gdzie paragon podatki ? Co do hospicjum owszem są potrzebne ale niech wykorzystują już te istniejące budynki które mają a nie pod przykrywką kolejnej inicjatywy pozyskują dodatkowy majątek i się bogacą

  • Radio ma w Ryja

   As..dawaj jeszcze na Radio -tam takich potrzebują.

  • AS,parafianin

   Najlepiej jakby za nic nie brał i żył kasą manną z nieba. W swoim życiu załatwiałem na plebaniach różne posługi kościelne i nigdy nie usłyszałem wyznaczonej stanowczo ceny, padały jedynie ze strony księdza propozycje i pytanie czy na taką cenę przystaję. Jak znam życie i ludzi, to co niektórzy chcą księdzu zaimponować a później wypominają. Nie porównujcie dzisiejszego Kościoła do Kościoła sprzed wieków bo na pewno w katakumbach nie chcieli byście się modlić! Oczekujecie famfarów, pięknych wystrojów, wystrojonego księdza przy sakramentach świętych, przyjmujecie je dobrowolnie bo nikt Was do tego nie zmusza, ale chcieli byście najlepiej za darmo. Nie rozumiem, że ktoś podkreśla, że jest człowiekiem wierzącym i wierzy w Boga. A niby w Kogo miałby wierzyć, przecież nie w księdza. Ksiądz swoją posługą nam wiernym umożliwia tę wiarę wypełniać, a za swoje grzechy jak każdy odpowie.

  • To startuj z tym finansowaniem… okazji Ci nie zabraknie bo ksiądz Hieronim na pewno będzie często przypominał….. ma to we krwi i…

  • AS,parafianin

   Parafianin, zmartwię Cię ale już wystartowałem!

 19. Ludzie!! Budujcie hospicja! To takie łatwe i proste; praca lekka i przyjemna a biznes jaki dochodowy….ach miód malina:))

 20. Skad ta cena……a moze tsk oglosic prxetarg na te 3 ha ziemi w Golkowie. Zobaczylibysmy czy ktos kupiby tam te hektary za ta sume????? A po drugie po tskim hejci ksiadz powinien wycofac sie z tego programu.niech to buduja robi samorxad albo takie typy jak Ci ktorxy wylewaja tyle pomyj na ksiedza i kosciol

 21. Hospicjum rzecz piękna lecz nie do zrealizowania przez księdza. 3 ha za 940 tys.-kto za to zapłaci? Gdzie reszta? Czy szykuje się jakaś zbiórka?

 22. Hospicjum rzecz piękna lecz nie do zrealizowania przez księdza. 3 ha za 940 tys.-kto za to zapłaci? Gdzie reszta? Czy szykuje się jakaś zbiórka?

 23. Ci co krytykują niech sami wezmą do pracy , tyle w temacie

  • A co jeśli ksiądz Hieronim zostanie przeniesiony do innej parafii daleko od Słupcy??? Będzie mu wtedy zależało na hospicjum??? Tu liczy się tylko kasa…. widać to przy każdej okazji i zbierano na tacę nawet na rekolekcjach dla dzieci i święconce… dodatkowo przy Kozalu jest kilkaset metrów kwadratowych działki… dlaczego nic tam się nie dzieje… kiedyś dawno temu był plac zabaw ale najpierw halasujace dzieci przeszkadzały A potem to wszytko zarosło…. dlaczego tyle miejsca gest niewykorzystane….

  • AS,parafianin

   Parafianin: bzdury piszesz! Gołym okiem widać, że teren jest zagospodarowany a kawałek wolnego placu też ma swoje przeznaczenie, zresztą ks. Proboszcz uzasadnił dlaczego i kto nie zezwolił na pobudowanie w tym miejscu hospicjum.

  • Proszę mi podarować 940tys to będę miał z czym startować i brać się do pracy.

  • AS,parafianin

   zyx: sam stwierdzasz, że bez darowizn się nie da zrobić, a więc potrzeba dobrego organizatora, który środki finansowe potrafi zorganizować, a takim jest ks. Hieronim, co widać.Tyle w tym temacie.

 24. radny-bezradny

  Ziemia na hospicjum jest w Gminie Ostrowite /Osada Hejna /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>