Strona główna / Informacje / Aktualności / Jego miłością było modelarstwo

Jego miłością było modelarstwo

27 lutego zmarł w wieku 79 lat znany działacz społeczny Maciej Barszcz, który poświęcił dziesiątki lat na popularyzację modelarstwa i żeglarstwa.

Śp. Maciej Barszcz urodził się 10.11.1939 roku. Po 26 latach pracy jako żołnierz zawodowy odszedł na emeryturę w stopniu starszego chorążego sztabowego. W trakcie służby został oddelegowany do misji pokojowej ONZ na Wzgórzach Golan. Jego drugą miłością życia było modelarstwo szeroko rozumiane w tym pływające, lotnicze i redukcyjne. Poświęcił temu życie zawodowe i działalność społeczną. W czasie aktywności zawodowej jako żołnierz wychowawca szkolił wiele roczników ubezpieczycieli lotów lotnictwa wojskowego. Jako społecznik i aktywny instruktor organizował i szkolił młodzież skupioną w klubach modelarskich. Był założycielem Gminnego Klubu Modelarskiego „Sokół” Witkowo i jego długoletnim prezesem. Więcej w Kurierze.

Jeden komentarz

  1. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie , niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Pan Maciej – człowiek z prawdziwą pasją , zaszczepił modelarstwo w wielu młodych pokoleniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.