Strona główna / Informacje / Aktualności / Kiedy gmina przekaże grunt na hospicjum?

Kiedy gmina przekaże grunt na hospicjum?

Na ostatnią sesję do gminy Słupca przybył ks. Hieronim Szczepaniak i przedstawiciele stowarzyszenia „Michałki”, które zamierza budować hospicjum w Borkach.

Na sesji ks. Hieronim Szczepaniak poruszył ponownie temat budowy hospicjum w Borkach. Oczskiekiwał od radnych deklaracji w sprawie wysokości bonifikaty. Przewodniczący rady gminy Jerzy Kopczyński zapewnił, że w tej sprawie trwają rozmowy i wkrótce rada podejmie decyzję.

Natomiast Karolina Walczak wyjaśniła, że aby gmina mogła dysponować gruntem musi być grunt prawnie przekazany na rzecz gminy. Obecnie gmina może na tym terenie realizować zadania gminne. Musi być decyzja o zbyciu, a potem kolejne procedury.

Jak się dowiedzieliśmy wojewoda taką decyzję wydał i prawdopodobnie odbędzie się w tej sprawie sesja nadzwyczajna. Tym samym budowa hospicjum coraz bliżej.

4 komentarze

  1. Nadanie sztandaru i odsłonięcie obelisku-widziałem pseudo scenariusz tego przedsięwzięcia -ludzie nie róbcie parodii z poważnych ludzi. Co za ma..to…ł to wymyślił -zero wiedzy na ten temat.

  2. Sesja nadzwyczajna nawet ? No proszę …

  3. Jak to? A figura na czyjej ziemi stoi w takim razie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>