Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Aktualności / Klasy policyjne w słupeckim Ekonomiku

Klasy policyjne w słupeckim Ekonomiku

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu Piotr Mąka oraz wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy Renata Piotrowska-Woźniak podpisali porozumienie o współpracy w zakresie wsparcia dydaktycznego uczniów z klas o profilu policyjnym.

Słupecki Ekonomik to już 46 szkoła, w której prowadzone będą klasy mundurowe pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Istnieje kilka celów tych wspólnych działań: przybliżenie uczniom specyfiki służby, przekazanie wiedzy o formacji policyjnej, zapoznanie z kulturą organizacyjną, doskonalenie sprawności fizycznej, dyscypliny grupowej i pracy zespołowej młodzieży. Celem nadrzędnym jest wstępne przygotowanie potencjalnych przyszłych kandydatów do służby, realizacja intensywnej profilaktyki społecznej, w tym profilaktyki rówieśniczej oraz budowanie zaufania do Policji, które jest naturalną konsekwencją całokształtu przedsięwzięcia.

2 komentarze

  1. W programie nauczania m.in. wycinanie konfetti, ochrona pomników, spanie za trójką…

  2. Takie szkoły powinny wzorowo przygotowywać do pracy w policji. Nie można brać ludzi z przypadku jak to było wcześniej gdzie niejednokrotnie policjanci kumali się z przestępcami. Szkoła taka powinna stanowić wysokie morale, etykę, sprawność posychofizyczną.
    Sami wiemy co było w latach 90-tych, korupcja, często współpraca z grupami przestępczymi i takich niby policjantów często chronili politycy. Oczywiście piszę o skrajnych przypadkach , bo jednak większość policjantów idąc do służby miała dobre wzorce z rodziny ale często ulegali presji skorumpowanej mniejszości. Wystarczy obejrzeć chociażby film „Drogówka” lub inne.
    Dlatego jak najszybciej z policji należy usunąć resztki psychopatów, jeśli jeszcze tacy są i oczywiści z ludzi o mentalności kształtowanej za ubecję.
    Szkoła to dobry pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>