Strona główna / Informacje / Aktualności / Klub PSL chce pozbawić radnych mandatów

Klub PSL chce pozbawić radnych mandatów

Mariusz Król, w imieniu radnych klubu PSL skierował dziś pismo do przewodniczącego Rady Powiatu, w którym domaga się pozbawienia mandatów 2 radnych. Chodzi o Przemysława Niezbeckiego i Natalię Bobrowską-Bartkowiak. Król powołuje się na przepisy zabraniające radnym korzystania z mienia powiatu. Całe pismo przedstawiamy poniżej.

65 komentarzy

 1. Weź sie czlowieku za robotę. Nudzisz sie w urzędzie miasta na stworzonym dla Ciebie stanowisku i wymyślasz bzdury. Pracowałeś kiedyś gdzieś indziej niż na państwowym?

  • Nie pracował dlatego się nudzi

  • Radca prawny

   Podatnik, ale to nie Mariusz Król stanowi prawo. Czego chcesz od człowieka? To nie jest jego widzimisię. Sądy się w tej kwestii wypowiedziały.

 2. Radca prawny

  To nie jest kwestia tego, co chce Klub PSL. Mandaty radnej Bobrowskiej – Bartkowiak i radnego Niezbeckiego wygasły z mocy prawa. Oni już je stracili. Trzeba to tylko „przyklepać” stosownymi uchwałami i w ich miejsce dokonać powołania i zaprzysiężenia nowych dwóch osób. Zakaz łączenia mandatu radnego powiatowego z prowadzeniem działalności gospodarczej na majątku powiatu jest zakazem bezwzględnym. Nie ma zmiłuj.

 3. Człowieku Ty się nie nadajesz do żadnej parti zachowujesz się jak pies że zerwanego łańcucha A partia PIS dała przykład na co ja stać w Piotrowicach

 4. uzasadnienie wygaśnięcia mandatów jest rzeczowe i klarowne. mnie przekonuje.

  • Mnie też.

  • O co wam chodzi fakt jest taki ze dwoch radnych odchodzi a dwoch przyjdzie nowych z tej samej partii !!! Nic w tym dziwnego!!!! Sztuka za sztukę!!!

 5. Nieprawdziwy tytuł. Król nie chce pozbawić radnych mandatów bo już im wygasły. Chce tylko żeby starosta działał zgodnie z prawem. Zwykła walka opozycji z władzą. Szkoda że władza mało uważna jest. 🙂

  • Do Anonim- proszę dobrze przeczytac gdzie jest napisane o tym że starosta łamie prawo.

  • Wyznawca Allaha

   Obserwator, starosta powinien miec wiedzę, że w szeregach rady ma radnych, którym wygasly mandaty. Powinien byl tego dopilnować i złożyć stosowny wniosek do przewodniczącego Galana. On albo Zarząd. Jak się ściga urojonych przestępców, to zaniedbuje się swoje obowiązki.

 6. No właśnie
  PSL jak zwykle zajmuje się walką z przeciwnikami. A powiat potrzebny jest im tylko, aby im było dobrze, wygodnie i za konkretne pieniądza. Może wreszcie znikną po wyborach i spokój.

  • J. D. Schulze

   Ilona, mylisz się. To nie PSL walczy z „przeciwnikami”. To ci „przeciwnicy” na siłę szukają przestępców, tam gdzie ich nie ma. Tak bardzo byli zajęci tym szukaniem, że zabrakło im czasu na „przypilnowanie” siebie.

  • Ilona jeżeli to są prawdziwe oskarżenia to co powiesz za miesiąc? Przeprosisz publicznie? Niech będzie wszystko zgodnie z prawem , nie uważasz? Bręczysz jakbyś miała w tym interes .

 7. J. D. Schulze

  Przewodniczący Gałan, starosto Bartkowiak, Zarządzie Powiatu… Nie wstyd wam, że pozwoliliście na to? Przez kilka miesięcy od wygaśnięcia mandatów z mocy prawa nie zrobiliście nic, żeby miejsce radnej Bobrowskiej – Bartkowiak i radnego Niezbeckiego zajeli inni. Miala pani rację pani Natalio, kiedy napisała pani prawdę oczywistą, żeby każdy robił to, co najlepiej potrafi.

  • Schulsce tylko jednego mi wstyd , że ta ziemia jeszcze nosi takich idiotów jak ty ,przewidujesz wiele rzeczy ,a tego nie przewidziałeś ja przewidziałem ,że w końcu praca na PSL-owskiej farmie Ci zaszkodzi- szkoda , że padło na umysł

 8. No Mariusz, „jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili”:))
  tym niewyrobionym charakterem pisma zaś szczególnie..
  Udaj się chłopie do lekarza bo charakter pisma może wskazywać na nierówną pracę płuc – i to nie żarty.
  Tę poradę masz za darmo

  • J. D. Schulze

   Mariusz za często chodzi na papierosa w czasie pracy i stąd zła kondycja płuc.
   P.S. Mariusz w zasadzie całą pracę jest za urzędem na papierosie.

  • J. D. Schulze

   Schulze z godz. 19.20 odpier*ol się i nie podszywaj się pode mnie. W trosce o wasze zdrowie psychiczne kończę tym komentarzem podpisywanie się jako J. D. Schulze. Nie chcę, żebyście za chwilę z powodu kompleksu Schulzego do psychiatryka przeze mnie trafili. Bujajcie się.

  • Wyznawca Allaha

   Jego płuca, jego sprawa. Zajmij się swoim majątkiem. Wiesz jaki masz majątek? Dwa jajka i prątek.

 9. Dostaliście 500+ i czubka własnego nosa nie widzicie. Szkoda, że chcecie żyć w tym pisowskim kraju. P. S PSL też nie lubię ale Wy pisiorki przechodzicie samych siebie

 10. Krótko ich trzymać .W San Escobar niech leczą na powiatowym sprzęcie. A za zwolnienie p.W za chwilę bekną.

 11. Radny zapomniał Unii Europejskiej powiadomić

 12. Też słupczanka

  Przyjacielu byłej dyrektorki Szpitala!
  Tylko po to startowałeś na radnego, aby uprzykszać życie nowej władzy w powiecie…
  Nie nadajesz się do pracy w Radzie Powiatu, nic konkretnego nie wnosisz. Nie potrafisz realnie oceniać sytuacji, a co dopiero zagłosować… Za wysokie progi!!! Motto p. Króla… Startuję, a jak mnie wybiorą, to będę ZAWSZE NA NIE…

 13. Trzy miesiące myślał i wymyślił. Porażka w wyborach do Europarlamentu dopiero to myślenie radnemu przyspieszyła…

 14. Pani Mariuszu „karierowiczu” Król ten upał w ostatnich dniach miał chyba wpływ na pana głowę. Niech pan się weźmie w końcu do roboty a nie innymi sie zajmuje. Człowieku zrezygnuj Ty z mandatu albo zrób coś w końcu dla naszego powiatu!!!

  • Wyznawca Allaha

   Rychu, głupi czy ślepy jesteś? Pismo jest podpisane w imieniu Klubu PSL.

  • Jestem karierowicz. Co mi zrobisz jak mnie zlapiesz?

 15. „NSA w powołanym wyroku utrzymał w mocy zarządzenie zastępcze wojewody, stwierdzające wygaśnięcie mandatu radnego w związku z naruszeniem przez niego art. 24f ust. 1 usg poprzez prowadzenie indywidualnej praktyki lekarskiej w lokalu będącym własnością gminy, w której lekarz ten uzyskał mandat.”

  Czy wymienieni w piśmie lekarze prowadzą praktykę w lokalu będącym własnością powiatu?

  • Zainteresowany

   Radny Dropiński przez trzy kadencje wynajmował pomieszczenia w przychodni na prywatną praktykę i miał dyżury w pogotowiu. Czy to oznacza, że jego mandat cały czas był wygasły a wszystkie uchwały rady powiatu nieważne?

 16. Niech trzepią teroz pisiorów a przy tej okazji innych pociągną. No i nadejszła wiekopomna chwila.

  • A doktor Dropiński że Zagórowa ze trzy kadencje jest radnym a jednocześnie w szpitalu robi i w ośrodku wynajmuje na przychodnie i nic mu przez tyle czasu nie wygasło… Radny Król jakoś przez tyle kadencji nie dopatrzył się…

  • SPZOZ posiada osobowość prawną i jej majątek nie jest majątkiem powiatu, więc nie. Tak samo prywatnej praktyki
   w majątku powiatu nie prowadzą lekarze wymienieni w piśmie PSL.

 17. Słupecka banda PSL. Rozgonić towarzystwo.

 18. Jak się opisało Pyrzyka do Rady Miasta to uruchomili e-mocni

 19. Cały czas się zastanawiam i nie mogę tego pojąć dlaczego Pan Bartkowiak i władza w powiecie nie robi czystki na stanowiskach w starostwie i instytucjach podległych. Przecież dlatego na Was głosowaliśmy, żeby było inaczej, nowe twarze i osoby a tu nic… Dopóki będą tam osoby z PSL-u nie będzie dobrze.. to trochę tak jakby PiS zostawił u władzy ministrów z PO…. Panie Starosto, czekamy….

  • I jestem za..

  • I ja jestem za

  • Też czekam za rozliczaniem PSL

  • mieszkaniec

   Właśnie! To jest błąd z ich strony! Podeszli po ludzku a oni pod nimi jak krety ryją. Już dawno pisałem, że mając w ręku legitymacje PSL będą mu wiernie służyć. To są ukryci działacze partyjni – niby urzędnicy, którzy zrobią wszystko, żeby skompromitować nową władzę, a niektórzy jeszcze na dodatek byli funkcjonariusze służb PRL-u, to co się można po nich spodziewać?. Król to karierowicz i „narzędzie”, którym się posługują dla zniszczenia swojego politycznego przeciwnika a On dla kariery zrobi wszystko, nieraz dał temu przykład.

  • Wyznawca Allaha

   mieszkaniec, kto kogo podszedł? Co ty pie*rzysz? Uwazasz, że gdyby starosta wymienił całą ekipę w starostwie, to nie byloby wczorajszego pisma? Ażeby dopatrzeć się nieprawidłowości w łączeniu mandatów radnych z prowadzeniem działalności gospodarczej na własny rachunek na mieniu powiatu, nie trzeba byc pracownikiem starostwa.

  • Słupczanka

   Do ona :
   Taka prawda!

 20. SP ZOZ w Słupcy jako jednostka organizacyjna powiatu jest majątkiem powiatu. Niezbecki i Bobrowska – Bartkowiak mają zarejestrowaną działalność gospodarczą. W ramach tej działalności wykorzystują mienie powiatu. Mają umowy o pracę. Pracują na mieniu powiatu, a to może być korupcjogenne.

 21. Działania radnego Króla to taka partyzantka polityczna,prosze pracować dla dobra nas wszystkich ponieważ jest Pan przedstawicielem wyborców tego powiatu,Pani doktor Bartkowiak i Pan doktor Niezbecki pracują ciężko ratując zdrowie i życie ludzkie,jest to działalność ogromnie potrzebna dla nas mieszkańców powiatu,jednocześnie pracują dla nas w Radzie Powiatu,chcą aby zyło nam się lepiej,a Pan Panie Król jest zwykłym wichrzycielem bez męskiego honoru.

 22. W ten sposób Mariusz Król został pierwszym w Słupcy „Sygnalistą”. Pozostaje tylko pogratulować. 🙂

  • Podium już niestety zajęte,Sygnalistów jest trzech Bartkowiak, Spachacz i Woźniak

 23. Wyznawca Allaha

  Pierwszy był ten, kto złożył zawiadomienie w „sprawie” dyrektor Wiśniewskiej.

 24. Tak PiSowcy jak zawsze podeszli po ludzku, empatycznie. Wyrzucili Wisniewską z dnia na dzień, poskładali na nią do prokuratury, nagrali o tym materiał w tiwi, czyli juz ją osądzili, no naprawdę empatyczni ludzie. Zobaczcie jaka empatia panuje teraz w powiecie i szpitalu. Inna osoba po takiej nagonce jak pisowcy robią już by sobie dawno życie odebrała.

  • mieszkaniec

   Masz krótką pamięć!Nagonkę na tą Panią rozpoczęła załoga szpitala. Starosta jako pracodawca ma prawo dobierać sobie ludzi a szczególnie wymieniać tych, którzy ten kryzys w szpitalu spowodowali a do tego jeszcze biorąc wielką odprawę poczuli się skrzywdzeni zakładając proces w sądzie!No więc nie sądzę żeby ta Pani miała słabą psychikę, co sugerujesz.

  • Przecietny Słupczanin ma gdzieś czy dyrektorem szpitala jest W czy S ,on chce sie szybko dostać do lekarza i załatwic swoje sprawy,w tym znaczeniu nikt nie płacze po dyrektor W i płakał nie będzie,natomiast ci wszyscy obrońcy internetowi pani W to sa tylko i wyłącznie byli lub obecni partyjniacy z PSL-u,tak po ludzku tu nie ma czego bronić,lepiej zamknąć kalafę ,zapomnieć o wszystkim i zacząć sobie spokojnie żyć,cieszyć się dziećmi i wnukami,tak bedzie lepiej.

  • Do hcizdz
   Większego koryta dawno nie słyszałam!!!! Byłeś na pogotowiu i czekałes na pomoc teraz?????????
   Przestan pieprzyc głupoty bo widzę że jedynym problemem dla ciebie to pomijac fakty i generalizować.
   I mam gdzies kto jest dyrem&
   Dla ciebie wazne kto nim jest ale w du… masz jak udzielana jest pomoc w szpitalu!!! Każą nam jezdzic do sasiednich powiatow? Bo tu nikt nie zejdzie ?
   Przestan interesowac sie polityką – nic z tego nie rozumiesz!!

  • Też słupczanka

   Do zdzich
   Ktoś ma krótką pamięć,jak widzę. To właśnie pracownicy szpitala zaczęli wreszcie głośno mowić, co ta dyrektorka z Nimi wyprawiała, jak ich traktowała i jak w każdym przypadku kłamała. Przychodząc na dyrektorkę szpitala zastała bardzo dobre zaplecze do swojej pracy.Zastała fachowcow, znających zagadnienia szpitala, prawidłowości rozliczeń z NFZ, którzy przez poprzednich dyrektorów byli doceniani. Ale postawili Panią,, nie znającą się na niczym, która zaczęła pokazywać, KTO TU RZĄDZI. I tylko tą postawą prześpię działa tyle czasu. Wykańczała psychicznie i nerwowo osoby kompetentne madrzejsxe od niej. W końcu pracownicy oraz związki zawodowe zaczęli o tym mówić i pisać. Były starosta był na bieżąco informowany o sytuacji Rada powiatu też. Wszyscy się dziwił, co to za Rada… Gdy pracownicy szpitala odważył się pójść na radę, to już musiał być wielki problem… A jak się zachowali radni… Pospuszczali głowy i nikt nie śmial zadać nawet pytania, żadnej ze stron. Panie Król, dlaczego wtedy nie wystąpił Panz propozycją pomocy pracownikom?
   Dlaczego Pan wtedy nie zgłosił wniosku o usunięcie dyrektorki? Miał Pan FAKTY nie przypuszczenia. Bo to koleżanka klubowa, tak. Prawdą też jest, że miała poparcie chyba aż… 6 pracowników w szpitalu, więcej by Pan nie naliczył. W tej 6-tce osób znalazł się też jeden z obecnych radnych powiatu, myślę, że zrozumiał temat i nie będzie już działał przeciwko Radzie, (broniąc dyrektorkę) lecz dla dobra Powiatu. Jeśli Pan Król ma na celu ciągłe jątrzenie to lepiej niech odejdzie z Rady. Ma doświadczenie… Wie jak to się robi…

 25. Część 1.

  W błędzie jest „Słupca. Konkretnie i tylko konkretnie” twierdząc, że mienie szpitala nie jest majątkiem powiatu ze względu na odrębną osobowość prawną szpitala. Jeżeli szpital jest mieniem powiatu, to czyim mieniem jest wszystko to, co znajduje się w szpitalu? Moim? Nie. Szpitala. A skoro szpitala, to powiatu. SP ZOZ w Słupcy jako jednostka organizacyjna powiatu jest mieniem powiatu. cdn…

 26. dieta dietka dietunia pa pa

  Rozumiem ze będą musieli oddać nienależnie pobrane diety

 27. Towarzysz Gomółka

  Część 3. Bez wątpienia ustawodawca konstruując przepis antykorupcyjny objął zakresem podmiotowym wprowadzonego zakazu wszelkie formy działalności gospodarczej radnych, prowadzonej na własny rachunek. cdn…

 28. Część 2.
  Stosownie do art. 46 ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym mieniem powiatu jest własność i inne prawa majątkowe nabyte przez powiat lub inne powiatowe osoby prawne. Powiatowymi osobami prawnymi, poza powiatem, są samorządowe jednostki organizacyjne, którym ustawy przyznają wprost taki status oraz te osoby prawne, które mogą być tworzone na podstawie odrębnych ustaw wyłącznie przez powiat 9 ust. 2 ). W sytuacji zatem, gdy samorząd powiatowy powołuje do istnienia samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej, to zakład ten z chwilą uzyskania osobowości prawnej staje się powiatową osobą prawną, o której mowa w art. 46 ust. 2 ustawy o samorządzie powiatowym. Warunkiem posiadania przez ten podmiot statusu powiatowej osoby prawnej jest jej majątkowe powiązanie z powiatem, zapewniające powiatowi wpływ na mienie tych podmiotów oraz przejęcie mienia po ich likwidacji. Ponadto, zgodnie z art. 53 ust. 1 i 2 ustawy o zakładach opieki zdrowotnej samodzielny zakład opieki zdrowotnej nieodpłatnie użytkuje ( gospodaruje ) nieruchomościami i mieniem przekazanym m.in. przez jednostki samorządu terytorialnego na zasadach określonych przez organ, który zakład utworzył. Z powyższego wynika, że prowadzenie działalności w oparciu o takie mienie stanowi prowadzenie działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia powiatu. Nie ma znaczenia, ze działalność jest prowadzona w celu realizacji zadania w dziedzinie ochrony zdrowia. Ustawodawca nie przewidział bowiem żadnych okoliczności wyłączających stosowanie sankcji za naruszenie zakazu zawartego w art. 25 b ust.1 ustawy o samorządzie powiatowym, jeżeli zostały spełnione przesłanki wymienione w hipotezie normy prawnej wynikającej z tego przepisu. cdn…

 29. Towarzysz Leonid

  Część 5.
  Meritum sprawy jest czy radni Bobrowska – Bartkowiak i Niezbecki prowadzą działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia szpitala. Odpowiadam więc, że tak, albowiem wynagrodzenie wypłacane lekarzom Bobrowskiej – Bartkowiak i Niezbeckiemu jest ekwiwalentem świadczenia wykonanego na rzecz powiatu i bez wątpienia środki na ten ekwiwalent pochodziły i nadal pochodzą z majątku powiatu. To oznacza, że radna Bobrowska – Bartkowiak i radny Niezbecki prowadzą działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia powiatu.Wykonanie odpłatnej usługi na rzecz powiatu stanowi wykorzystanie mienia powiatowego w prowadzonej przez w/w działalności gospodarczej. Nie tworzę spiskowej teorii dziejów. Takie jest orzecznictwo właściwych rzeczowo sądów.

 30. Prawda oczywista

  Część 6.
  Radna Bobrowska – Bartkowiak i radny Niezbecki w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wykonują działalność usługową na rzecz powiatu ( SP ZOZ w Słupcy jest jednostką organizacyjną powiatu ). Otrzymują za to wynagrodzenie. Nie jest istotne, że nie korzystają z żadnych nieruchomości czy ruchomości na zasadzie wynajmu. Ci radni korzystają z mienia powiatowego w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą poprzez to, że otrzymują wynagrodzenie z budżetu powiatu.

 31. Zakładnik Gał-g-an Izydor

  OSK 1149/04 NSA

  II OSK 1701/10 NSA

  II SA/OI 171/10 WSA OLSZTYN

  III UK 192/13 SĄD NAJWYŻSZY

  II OSK 1642/18 NSA

  Przyjemnej lektury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>