Strona główna / Informacje / Aktualności / Kolejny wielki koncert w Witkowie

Kolejny wielki koncert w Witkowie

27 lutego nasze miasto znów ożyje za sprawą wspaniałych artystów, którzy wspólnie z Fundacją Performance będą grali dla dla Jagody Nowak i Kornela Maślińskiego w ramach kolejnej edycji „The Voices of Hope”.

Uczestnicy ubiegłorocznego koncertu charytatywnego „The Voices of Hope”, który odbył się w witkowskim Centrum Kultury  przyznali zgodnie, że było to wielkie muzyczne wydarzenie. Tegoroczny koncert zapowiada się równie imponująco.

Gwiazdami, które zaszczycą i wesprą nas swoją obecnością, będą: Michał Kowalonek (z zespołów Myslovitz i Snowman), Gabriel Fleszar, Filip Rychcik (z zespołu Mafia), Humam Ammari, Natalia Świerczyńska (finalistka the Voice of Poland), Bartosz Chmielewski (wokalista zespołu Cristal Harmonic). Artystom akompaniował będzie wybitny zespół muzyków w składzie: Jacek Szwaj na klawiszach (pianista grający m.in. z Edytą Górniak, Hanną Banaszak), Dawid Kostka na gitarze elektrycznej (jeden z najlepszych gitarzystów jazzowych grający m.in. z Krystyna Prońko), Damian Kostka na gitarze basowa (wielokrotny laureat Ery Jazzu), Mateusz Brzostowski na perkusji (grający z Kasią Wilk) oraz kwartet smyczkowy Tomasza Citaka.

Celem tej wspaniałej inicjatywy witkowianina Macieja Chmielewskiego z Fundacji Performance będzie pomoc naszym młodym mieszkańcom, Jagodzie Nowak i Kornelowi Maślińskiemu.

JagodaNowak pochodzi z Wiekowa (gm. Witkowo), ma 11 lat, jest uczennicą V klasy Szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie. Choruje na HLH – zespół hemofa-gocytarny. Limfohistiocytoza hemofagocytarna jest bardzo rzadką chorobą, spowodowaną zaburzeniami immunologicznymi, które prowadzą do nadmiernie wyrażonej reakcji zapalnej. Choroba zaczęła się w 2016 r., diagnoza trwała 5 tygodni, po 10 miesiącach leczenia Jagoda wróciła do zdrowia, jednak kilka dni temu choroba zaatakowała ponownie – tym razem szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku.

Kornel Maśliński urodził się z zespołem Goldenhara. Brak części żuchwy, opuszczony oczodół, tłuszczak oczka, brak powieki – z tego powodu Kornel Musi przejść szereg operacji, które są niezbędne do jego normalnego funkcjonowania.

Wszystkie fundusze, jakie uda się zebrać ze sprzedaży biletów na koncert, zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Jagody i Kornela. Zachęcamy do nabywania biletów w cenie 20 złotych. Można je kupić w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka lub dzwoniąc pod numer telefonu: 796888883. Głosy nadziei zabrzmią we wtorek, 27 lutego o godzinie 18.30.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.