Strona główna / Informacje / Aktualności / Koniec strajku w Trójce. Nauczyciele wydali oświadczenie

Koniec strajku w Trójce. Nauczyciele wydali oświadczenie

W Szkole Podstawowej nr 3 w Słupcy zakończył się dziś strajk. Przedstawiamy oświadczenie komitetu strajkowego.

Oświadczenie

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy biorący od 8 kwietnia 2019r. udział w ogólnopolskim strajku, mając na uwadze dobro uczniów, realizację podstawy programowej oraz wychodząc naprzeciw społecznemu zapotrzebowaniu, postanowili zakończyć akcję strajkową .

Chociaż nie mamy nadziei na to, że rząd spełni postulaty nauczycieli, satysfakcjonuje nas jednak to, iż protesty doprowadziły do szerokiego spopularyzowania problemów oświaty.

Wyrażamy swój sprzeciw wobec obecnemu systemowi oświaty, niskich uposażeń, wydłużonego awansu i zbędnej biurokracji.

Ciągłe reformy, zmiany w systemie oświaty w połączeniu z niskim prestiżem zawodu, powodują, że do szkół nie trafiają młodzi, zaangażowani specjaliści. Z takim stanem rzeczy mierzą się już dziś duże miasta, w których brakuje m.in. polonistów, matematyków, nauczycieli nauczania początkowego. Za kilka lat ten problem będzie dotyczył również słupeckich szkół, kiedy na emerytury odejdzie duża grupa pedagogów.

Kto ich zastąpi, kto będzie nauczał kolejne pokolenia słupczan, Państwa dzieci i wnuków?

Mamy nadzieję, że stanowczy nauczycielski protest doprowadzi rządzących do głębszej refleksji nad tym, że należy zmienić politykę oświatową. Spowoduje wzmocnienie społecznej pozycji nauczyciela. Oczekujemy systemowych zmian i wyższego uposażenia. Nam wszystkim powinno na tym zależeć: pedagogom, rodzicom, uczniom i lokalnym samorządom.

Komitet strajkowy

przy SP 3 w Słupcy

20 komentarzy

 1. Nauczyciel wie co robi umie sobie przedłużyć przerwę świąteczną zaczną strajkować przed majówka

  • Nauczyciele wiedzą co robią, natomiast Ty nie wiesz co piszesz.

  • Kazik matoł jesteś i tyle

  • I jak teraz nauczyciele mogą spojrzeć w oczy uczynią jaki dają przykład. Nie potrafią walczyć o swoje do końca. Oni nie mają prawa nazywać się nauczyciele. Niech lepiej zmienią pracę bo ten zawód nie jest dla nich.

  • Tomaszu…nie rozmnażaj się..ok?:)

 2. A teraz wspólny pozew o mobbing

  • liczba mnoga

   Tomaszu… z nauczycielami od polskiego czasu nie spędzałeś… uczni”ą”, czyli uczniOM…

 3. Jeżeli nauczyciele tak jak w całej Europie i nie tylko będą na placówce 8 godzin ,nie będzie problemu

  • Emilia, nauczyciele nie mają w szkołach miejsc do pracy, biurka, komputeta i drukarki. Idzieszdo biura, a tam każdy urzędnik siedzi za swoim biurkiem, w szkole jest pokój nauczycielski dla wszystkich nauczycieli razem, nawet miejsca przy stole i krzeseł dla nich nie wystarcza. Też się zgadzam, niech nauczyciele mają miejsca pracy jak urzędnicy i siedzą ,,na placówce” 8 godzin, a potem biurko na klucz i do domu. Myślisz, że by tak nie chcieli?

 4. Proszę was, wiecie ilu jest chętnych mlodych na pracę w szkołach panstwowych zróbcie tylko miejsce

  • Mieszkaniec Powiatu

   Nie sądzę żeby nauczyciele byli innymi ludźmi! Czas na ośmio godzinną pracę tak jak jest wszędzie!Czyżby to była inna wyższość budżetowa?! W tym kraju prawie każda grupa społeczna zarabia za mało na tle Europy ito niebywałe że właśnie nauczyciele są najbardziej poszkodowani !!!

  • Tomasz, najpierw sam się naucz polskiego.

 5. Dzień dobry. Mam takie pytanie:
  Co radni zrobią dla maista?
  Czy podnoszenie opłat to jedyne czym mogą się wykazać?
  A może obniżą sobię dietę

  • obserwator1

   Radni, jedyne posunięcie jakie zrobili, to podniesienie swoich diet. I to dużo.

 6. Koncza strajk bo beda male wyplaty kwietniowe.

 7. Po prostu zdezerterowali. Tylko powinni nie brać tego co inni wywalczą. Mięczaki

 8. Sytuacja nieciekawa,rację mają lecz bieżącej wypłaty niewiele a żyć trzeba. ‚Mięczaki”,powód bieda nie każdemu starcza.Okrągły stół-paranoja.Są miliony dla niektórych,już bogatych,ustawionych do końca długiego życia [polityków] więc o co chodzi? Prawo i Sprawiedliwość dla kogo? Skrajna niesprawiedliwość!!!

 9. Sytuacja nieciekawa,rację mają lecz bieżącej wypłaty niewiele a żyć trzeba. ‚Mięczaki”,powód bieda nie każdemu starcza.Okrągły stół-paranoja.Są miliony dla niektórych,już bogatych,ustawionych do końca długiego życia [polityków] więc o co chodzi? Prawo i Sprawiedliwość dla kogo? Skrajna niesprawiedliwość!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>