Strona główna / Informacje / Aktualności / Koniec testów. Jak będzie za rok?

Koniec testów. Jak będzie za rok?

Na drodze prowadzącej do Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie ponownie obowiązuje ruch dwukierunkowy. W ten sposób oficjalnie zakończono testowanie wakacyjnych zmian.

Od 1 lipca do 3 września dojazd do Ośrodka prowadził przez Rybakówkę. Wyjazd obowiązywał na dotychczasowych zasadach, czyli drogą asfaltową przez las. Ruch jednokierunkowy nie dotyczył tylko pojazdów służb miejskich, komunalnych i alarmowych, autobusów, rowerów, właścicieli pojazdów posiadających zgodę zarządcy drogi oraz mieszkańców posesji zlokalizowanych w lesie. Wpływ na podjęcie decyzji o zmianie organizacji ruchu miało kilka czynników. W ostatnich latach na krętej leśnej trasie dochodziło do wielu kolizji i wypadków – w tym do jednego ze skutkiem śmiertelnym. Ogromnym utrudnieniem było nieprawidłowe parkowanie pojazdów na całej długości drogi dojazdowej. Tłok na poboczach uniemożliwiał odpowiednio szybki dojazd straży pożarnej, karetek pogotowia i policji. Nowy porządek poprzedziły konsultacje ze służbami – m.in. policją oraz zawarcie umowy między witkowskim samorządem a Lasami Państwowymi, do których należy betonowa część drogi. Już wtedy lokalne władze zapowiadały, że jeśli nowy pomysł zda egzamin, to może być kontynuowany także w kolejnych sezonach.

– Jesteśmy zadowoleni z tego, jak sprawdzała się nowa organizacja ruchu. Dwa tygodnie temu odbyliśmy spotkanie z przedsiębiorcami prowadzącymi działalności na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie i niemal wszyscy podzielili nasze zdanie. Pojawił się tylko głos o zastąpieniu betonowych płyt przez asfalt – informuje burmistrz Marian Gadziński.

Więcej w Kurierze.

Jeden komentarz

  1. Tego nie rozumiem
    Droga jednokierunkowa a dozwolony ruch w obydwu kierunkach
    Kto odpowie. Jeśli dojdzie tam do tragedii?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.