Strona główna / Informacje / Aktualności / Kto nowym zastępcą? Padają nazwiska

Kto nowym zastępcą? Padają nazwiska

Choć od oficjalnej rezygnacji Łukasza Scheffsa z funkcji zastępcy burmistrza upłynęło niewiele czasu, w kuluarach pojawiły się pierwsze nazwiska ewentualnych następców. Na samym szczycie listy widnieje rodowity witkowianin oraz człowiek z witkowskiego samorządu.

Burmistrz zapowiedział, że w spokoju pochyli się nad tym tematem po 9 lutego, ponieważ wówczas kończą się zebrania wyborcze na wsiach oraz osiedlach. Wśród witkowian i w samorządowym środowisku już teraz nie brakuje konkretnych typowań. W kuluarach mówi się o byłym już wójcie Niechanowa – Eugeniuszu Zamiarze, który obecnie pozostaje bez pracy.

– Słyszałem, że zdaniem niektórych pan Eugeniusz z racji swojego doświadczenia samorządowego ma u mnie mocne fory. Nic z tych rzeczy. Nie podjąłem żadnych kroków zmierzających do zatrudnienia byłego wójta Niechanowa na swojego zastępcę – ucina spekulacje Marian Gadziński.

Znacznie poważniejsza wydaje się kandydatura Marka Wiatrowskiego – lokalnego przedsiębiorcy i przewodniczącego komisji oświaty, kultury, sportu i opieki społecznej. Będąc radnym od kwietnia 2016 roku zyskał bardzo ważną pozycję w realiach witkowskiego samorządu. Jest jednym z bliższych współpracowników obecnego burmistrza, a wcześniej znalazł wspólny język z Łukaszem Scheffsem. Główny zainteresowany na razie wstrzymuje się od jakichkolwiek komentarzy. Jak podkreśla, jest to podyktowane szacunkiem jakim darzy byłego zastępce i jego pracę oraz faktem, że od jego rezygnacji upłynęło niewiele czasu. Dyplomatycznie do tej kwestii odniósł się również sam burmistrz.

– O panu Wiatrowskim w kontekście zastępcy jeszcze nie słyszałem – podkreśla.

Wiążące decyzje powinny zapaść w ciągu kilku najbliższych tygodni.

6 komentarzy

  1. Witkowianin

    Tylko nie Wiatrowski. Musi być ktoś kogo jeszcze nie było by miał niezmanierowane poglądy. Jeśli będzie któryś z radnych lub były samorządowiec to porażka dla miasto i gminy.

  2. Dajcie kogoś spoza układu a nie emeryta z Niechanowa. Tam jego miasto.

    • Ania a może Ty się postaraj, tak mówisz o układach!!! Napewno sama z nich korzystasz?!

  3. Maryś patrzymy Tobie na rączki. Coś grube nici widać wkoło Ciebie.

  4. Obywatel – Ty z Niechanowa pewnikiem rodzina?

    • Obywatel 2! Prorokiem to Ty nie jesteś?! Dla mnie może być każdy, tylko co do zasady nie pisior!!! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>