Strona główna / Informacje / Aktualności / Kuria na tym sporo straci

Kuria na tym sporo straci

Wszystko wskazuje na to, że być może już w przyszłym roku jedno z miejskich przedszkoli może zmienić swoją siedzibę.

Chodzi o Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Słupcy, mieszczące się obecnie na terenach parafii pw. św. Wawrzyńca. Słupeccy samorządowcy planują jego przeniesienie do budynku po byłym gimnazjum.

– Jesteśmy w trakcie opracowania dokumentacji. Czekamy na kosztorys i jeśli go dostaniemy, to będziemy państwu proponować stosowne zmiany w budżecie, w celu dostosowania budynku na potrzeby przedszkola – mówił burmistrz Michał Pyrzyk podczas ostatniego posiedzenia komisji oświaty.

Trzeba przypomnieć, że siedziba dotychczasowego przedszkola należy do gnieźnieńskiej kurii i jest od wielu lat wydzierżawiana miastu, które w zeszłym roku musiało płacić za wynajem ponad 80 tys. zł. W tym roku miasto płaciło o 3 tys. więcej. Wygląda na to, że niebawem sytuacja ta ulegnie zmianie.

6 komentarzy

 1. Czarna mafia już za długo się utrzymuję z naszych pieniędzy ….

 2. Pamiętam jak ten budynek był budowany. Nasi rodzice co rusz musieli brać udział w tych „dobrowolnych” datkach. A to budowa a to wyposażenie, a to meble potrzebne. Finansowali to zwykli ludzie a teraz za dzierżawę musimy jeszcze płacić kurii. Kpiny,sukienkowym tylko chodzi o kasę.

  • Jestem ciekawa czy UM i US pobierają podatki ?

  • Tylko o pieniądze.To są wyzyskiwacze,żyją dostatnio z datków biednych Katolików.Bogaty im nie da.Podatku nie płacą (w cudzysłowie)za żadną usługę.Natomiast my przeciętny obywatel ,za wszystko.
   MATERIALIŚCI

 3. Może ktoś wyjaśni w jaki to sposób Kuria stała się właścicielem tego budynku ? Tylko nie wypisywać idiotyzmów że atakuje Kościół a nawet samego Boga

 4. Niech was kule biją …zlodzieje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.