Strona główna / Informacje / Aktualności / Lądek: Wójt będzie miał zastępcę

Lądek: Wójt będzie miał zastępcę

Od początku kadencji wójt Artur Miętkiewicz kieruje gminą Lądek bez zastępcy. Teraz to się zmieni. W najbliższych dniach stanowisko wicewójta obejmie Ewa Jedlikowska. To zupełnie nowa postać w naszej lokalnej polityce. Wcześniej była wicewójtem gminy Czerwonak. Pół roku temu zrezygnowała z tej funkcji. Więcej o nowej wicewójt gminy Lądek przeczytacie na łamach Kuriera.

49 komentarzy

 1. i znowu po znajomosci

  • Mieszkańiec

   Uważam, że powoływanie zastępcy wójta w tak małej i biednej gminie jest w żaden sposób ekonomicznie nieuzasadniony, więcej wiąże się to wynagrodzeniem dla nowej Pani i to napewno nie małym, żadna osoba nie przychodzi z terenu poznańskiego na taką małą gminę chyba, że przemawiają za tym sprawy finansowe, kolejny zbędny wydatek i obciążenie dla budżetu gminy w skali roku, takie pieniądze można inaczej zagospodarować. Pytam gdzie jest rada gminy? – w takiej sytuacji powinna stanowczo zareagować. Pieniądze które będą przeznaczone na wynagrodzenie powinny zostać wykorzystane w inny sposób.

  • Napewno po znajomości i żadne argumenty Pana Wójta nie uzasadniają takiej decyzji, widać, że Gmina Lądek jest krainą mlekiem i miodem płynąca, lokalny samorząd stać na kolejne kierownicze stanowisko czyżby Pani Sekretarz nie wywiązywała się ze swoich obowiązków i nie była w stanie zastępować Pana Wójta w ważnych sprawach dla naszej gminy. Wychodzi na to, że poprzedni wybór Pana Wójta okazał się nie trafiony…

 2. Zapewnienia o wprowadzeniu oszczędności, obietnice wyborcze dotyczące braku zastępcy i doradcy, bo przecież miała ich poprzednia Pani Wójt i wiele innych obietnic bez pokrycia wymieszanych z kłamstwami, w które już chyba nawet sami zainteresowani nie wierzą.
  To piękny ” krajobraz” gminy Lądek, który pojawił się razem z nowym włodarzem, ale zaraz, zaraz, czy to aby już nie było, i nie wróci więcej………, a jednak złe sny się sprawdzają. Szkoda tylko, że zawsze jest tylko gorzej…

  • Uważam,że wójt Artur Miętkiewicz dobrze robi zatrudniając swojego zastępcę. Na szczęście nie jest to nikt z jednej z miejscowości gminy Lądek, bo po co ma być po znajomości i w dowód wdzięczności za pomoc w wyborach. Szanowna Pani niech Pani zajmie się pracą, a nie wypisywaniem tych wyssanych z palca bzdur! Jak popracuje Pani uczciwie do emerytury zrozumie Pani na czym polega polityka gminy. A więc proszę brać się za pracę, z nudy do głowy przychodzą głupoty. Brak negatywnego spojrzenia na swoje podejście do pracy! Nie lubię leniwców, a tym bardziej przemądrzałych domatorek!!!! Czyżby była Pani rozżalona, nieładnie. Do zobaczenia w pracy.

  • Co cie boli załamana, może ktoś pójdzie na emeryturę, podchody zrobisz, posłodzisz, pościemniasz, i brykniesz wyżej, bo o to ci loto!!!

  • Do Anonima:
   chyba nie do końca znasz sytuację w gminie Lądek, ponieważ analizując ścieżki zawodowe pracowników zatrudnionych po wyborach, są to ewidentne przykłady nepotyzmu, którego tak się wystrzegano, przynajmniej przed wyborami. Prawda jest jednak taka, że nie ma drugiej takiej gminy w Polsce, aby tak błyszczała światłem GWIAZD, szkoda tylko, że spadających.
   Czekam z niecierpliwością na ” eksplozję inwestycji ” i pomysłów, którą nam obiecano, a co za tym idzie za namacalnym i widocznym efektem pracy osób, które w znaczący sposób uszczuplają nasz, już i tak niewielki, budżet gminny. Ale aby to dostrzec, trzeba mieć troszkę szerszy światopogląd, a to Ci chyba nie grozi, sądząc po treści Twojej wypowiedzi, która w żaden sposób nie odnosi się do obecnej sytuacji w Lądku.

 3. ….ale to już było!Ciekawe czy będzie bulwersować społeczność? Kiedyś na wszystko brakowało…..Obecnie Lądek to gmina bogata,kwitnąca przemysłem i zasobami .Jeśli nie, to kto zapłaci? „Załamana” masz rację.PSL trzyma się mocno!

  • PSL górą, to jedyna prorodzinna partia! Niestety nieroby i pobieracze 500 plus nie akceptują zmian w gminie? Czemu? Bo chcą więcej, ba.. .ciągle im mało. Dużo krzyczą, a do roboty dwie lewe rączki.
   Dziękujcie,że macie pracę kobity!!!!!!!!!!!!!!!

 4. taka mała gmina po diabła zastępca!!! bida aż piszczy a tu kolejne wydatki

  • Mała gmina, a ludzie pracować nie muszą, za to oszukiwać mogą……………………………A wójtowi na ręce patrzą, wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zazdroszczą, bo chcieliby być na miejscu doradcy, zastępcy i pal pieron wie kogo jeszcze. Pracuj jak każdy Polak, ale nie tobie nie pasuje, za mało ci-żmijo!!!!!!!!!

 5. nowa jakosć!

  Nie dziwie się że chłop chce mieć zastępce… każdy chciałby mieć 😉

 6. …a może by tak jeszcze raz…
  zastępcę i zastępce zastępcy
  …i tra la la…

 7. Panie Wójcie pan proponuje paczki żywnościowe dla osób których dochód nie przekracza 1268 lub 1028 w przypadku osoby w rodzinie to proponuje niech pan sam skorzysta z takiej pomocy albo pana najbliżsi. Osobom z naszej gminy z takimi dochodami proponuję np. zniżki na przejazdy komunikacją autobusową do lekarza czy innych instytucji lub promocje w sklepach itp. tak jak robią to gminy Kramsk, Ślesin czy wiele innych gmin w Wielkopolsce. A nie paczki, każdy kupi sobie to co mu niezbędne. Mikołaj i Boże Narodzenie już się skończyły !!!!!

  • Pracujący mieszkańcy gminy

   Ej Pingwinie wara od paczek !Mało dostajesz od państwa; zasiłek, rodzinne, 500 plus…jeszcze do cudzych paczek chcesz się dobrać. Łapy i do łopaty, jak sie nic nie robi to w kiełbie we łbie! Do szypy nieroby!

 8. Panie wójcie pora zrobić porządek z nierobami, obrabiają panu tyłek, a w oczy prawdy nie powiedzą!
  Niech pan przejrzy na oczy, oszukują i to u pana w gminie, elektorat fałszywy, byli za panem, bo liczyli na stanowisko i się przeliczyli! Brawo panie Miętkiewicz! Niech pan będzie czujny, nie odpuszczą, idą na całość. Wiem co mówie, bo w terenie dużo słysze.

 9. Pani Jedlikowska ma bardzo dobre referencje!!!!!!!!Ale ktoś ryjeeeeeeeeeeee!

  • A gdzie można się z nimi zapoznać? Bo chyba nie są ogólnodostępne…

 10. Poniedziałek, wtorek ……..i tak do piątku- a nie sobota i niedziela przez 7 dni w tygodniu!

 11. Pan Artur jest the best! Robi porządek, kolesiów nie toleruje, po znajomości nie nominuje i oby tak dalej, bo cała gmina patrzy!

  • .................................................................

   Masz rację, jak minął dzień?

 12. A dobrze to już było za kurdupla: spacerek, fryzjerek, zakupy na straganach i w sklepach-wszystko w godzinach pracy, a kasa leciała.Trójka wójt, sekretarz i skarbnik z pensjami astronomicznymi ……to teraz serce boli a zal d…ściska

 13. Jak minoł dzionek? Etam, nuda: fejsik, alegro itd, jak to za biórkiem w bióże.

 14. Do papy smerfa: A może ty smerfetko lepiej nadawałabyś się na to stanowisko? Niestety nie!!! przyczyny: odpowiednie wykształcenie-brak! doświadczenie: brak! charakter: wredna! wygląd: szkaradna!
  mądrość: brak! itd Pan wójt ma prawo zatrudniać kogo chce i nie musi się z tego tłumaczyć, na pewno nie tobie! Ty możesz rządzić u siebie na podwórku smerfie!

 15. Job is good

  Nareszcie po pracy. Jutro znów i tak do 65 lat! I bardzo dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 16. Do maxa: znam ją lepiej niż ty maksiu, pracuję w UG od kilku lat. Gmina Londek ma najlepszego wójta od lat!
  To człowiek kreatywny, mądry , pracowity…Nie taki jak ty maksymilianie!

  • Sądząc po Twojej znajomości podstaw ortografii nawet nie śmiem sobie wyobrazić jak wygląda Twoja praca w UG w LĄDKU. Mogę tylko przypuszczać, że jest na tym samym poziomie. Biada nam jeśli jest niżej! Pozdrawiam i życzę owocnej oraz efektownej pracy, bo półmetek za nami, a mieszkańcom, tym nie zatrudnionym w UG kończy się cierpliwość.

 17. „Byk na byku” sami mądrale, ale internet mają i piszą!

 18. Rada gminy powinna zastosować prosty rachunek ekonomiczny ,wójt może mieć tylu zastępców na ilu go będzie stać pensja wójta obniżona o pensje zastępcy. I wtedy zobaczymy kto będzie miał w gminie asystenta lub zastępce.

 19. Brawo Panie Wójcie! Potrzebuje Pan Zastępcy, to go Pan zatrudnia. Fajnie, że jest to osoba z zewnątrz, ze świeżym spojrzeniem, nie z tego środowiska.
  Życzę powodzenia w pracy i sukcesów w staraniach o rozwój naszej Gminy.

  • Tylko, że kiedy pan Wójt roznosił ulotki po ludziach to nie było mowy o wielkiej świcie, a po roku rządzenia pojawiła się do pomocy Sekretarz, a teraz jeszcze druga Wójt… o czym to świadczy? Czyżby Wójt nie dawał sobie rady w tak małej gminie?

 20. „Brunon” i „kos”zgoda!”mike” tzw.”przydupaska”.Wcześniej szkalowała ,teraz rozwija się razem z wójtem, a co ,On obcy,One obce,nowych stanowisk wiele,gmina bogata stać ją na to.Czy wójt nie radzi sobie?Być może brakuje mu czasu na inne cele.Przepraszam był „znajdą”,teraz najlepszy!Gdzie logika.Radni też pewnie nie z tej gminy a może swoi, lecz zastraszeni?Obym się myliła,bo czarno to widzę.

  • Oj, brzydko, brzydko, rozżalony ten Brunon, rozżalony… Do Twojej wiadomości- nie znoszę w życiu kilku rzeczy: chamstwa, złodziejstwa i wazeliniarstwa. A Tobie pierwsza z wymienionych powyżej jest nieobca, jak widzę.
   Liczyłeś na coś ze strony pana Wójta? Jeśli tak, to całe szczęście, żeś się przeliczył!
   Pokory życzę, a na poprawę nastroju- Neopersen na przykład.

  • I to samo odnosi się do Ciebie” z Lądku”

 21. Nic z tego nie rozumiem może mnie ktoś oświeci? za poprzedniczkę kilku wartościowych pracowników odeszło bo byli trzymani na najniższej krajowej pewnie dlatego że byli od niej mądrzejsi i się bała konkurencji, ale teraz skąd w takiej małej gminie kasa na zatrudnienie tylu nowych pracowników? i kiedy będą efekty?

 22. Efekty już są. Małymi krokami do celu.

 23. Myślę że osoba z zewnątrz nie uwikłana w żadne koligacje rodzinne , towarzyskie itp może wiele dobrego zrobić dla naszej Gminy. Zatem, spokojnie dajmy jej pracować i nie oceniajmy decyzji wójta zbyt jednostronnie poczekajmy.

 24. Może nareszcie w UG zapanują europejskie standardy w obsłudze petenta.Nie będzie on traktowany jak przedmiot, tylko podmiot.

 25. bruno banani

  Do brunona: Weś stoperan wazelinko paskudna, ulotka w dupce i pszyj!

 26. Pikachu ja też mam taką nadzieję, że te babska obsłużą z szacunkiem petenta, a nie ze smrodem pod pachą…
  Niech się myją, pracują na pełen gwizdek, rano z kogutem pieją, po sobie sprzątają…ciągle im źle tym szkaradnym babolom. Wójt najlepszy od lat, ale feministkom i tak nie dogodzisz, pracować się nie chce, a wypłat się chce brać! Niech chwalą wójta, bo mogą mieć gorszego, tak że w namioty narobią baby pyskate, nieroby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 27. Pan wójt dokonał bardzo dobrego wyboru zatrudniając zastępcę. Jest to osoba z wieloletnim stażem, doświadczeniem, a nie od czasu do czasu w pracy i na pół gwizdka robotę wykonuje. Niektórym poprzewracało się w głowie, staż kiepski, a ambicje wygórowane. Chcą dużo zarabiać, a nie pracować!!! Panie wójcie proszę przyjrzeć się szarej eminencji, myszce , obgaduje pana, ciągle jej źle!

 28. Nie pomogom doktoraty jeśli człowiek hamowaty, a ni magistry jeśli łep pusty!

 29. Nowak Piotr

  Czy wójt Miętkiewicz jest trędowaty i nie potrafi się porozumieć w sprawie organizowania transportu publicznego dla dobra mieszkańców swojej gminy? My na pana głosowaliśmy, a panu w ogóle nie zależy na mieszkańcach, ubolewamy nad tym. Dlaczego wójtowie innych gmin potrafili się ,,dogadać” w tej kwestii – bo zależy im na mieszkańcach w swoich gminach. Może by tak gminę Lądek zlikwidować i dołączyć mieszkańców do gminy Zagórów. Następne wybory niebawem NIe stać pana na dopłatę do transportu publicznego, podatki wszyscy płacimy. Co nasze pieniądze przeznacza pan na przejazd do p. Jedlikowskiej, aby dojechała do Czerwonaka??????

  • Jaki prezes Gminnej Spółdzielni taka Gminna Spółdzielnia …… Jaki Wójt taka Gmina….. Wniosek nasuwa się > Uczęszczali do tej samej szkoły (uczelni)

 30. Ta pani z Czerwonaka kojarzy mi się z wentylatorem: dużo szumu, zamieszania a efekty mizerne…….

 31. Podzielamy opinię, bo widać to ,,gołym okiem”. Jaki pan, taki kram. Brawo Wikary!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>