Strona główna / Informacje / Aktualności / Market w rękach radnych

Market w rękach radnych

Na witkowskim osiedlu trwa zbieranie podpisów pod decyzją w sprawie ewentualnej budowy sklepu „Twój Market”. Inicjatywa mieszkańców oraz tamtejszych radnych nie przeszła bez echa także w szeregach lokalnych władz.

Przypomnijmy, że na czele mieszkańców bloków przy dawnych kortach stoją radni – Anna Loranc, Paweł Roszyk oraz wspierający ich Piotr Szczepański – prezes Spółdzielni Mieszkaniowej. Przed tygodniem informowaliśmy o ich inicjatywie zmierzającej do zakończenia patowej sytuacji dotyczącej nieużytkowanego terenu w sąsiedztwie ulic: Jasnej, Wojska Polskiego i Płk. Hynka. To właśnie oni byli pomysłodawcami i organizatorami spotkania mieszkańców z Karolem Białeckim – właścicielem terenu i twórcą sieci sklepów „Twój Market”. Jeśli zgodzą się na to lokatorzy oraz radni, przedsiębiorca planuje wybudować tam kolejny market o maksymalnej powierzchni 1200 m². Aby tak się stało konieczna jest zmiana planu zagospodarowania przestrzennego ze sportu na usługi. Decydujące zdanie w tej sprawie ma Rada Miejska, która od 2007 roku (wówczas właścicielem stał się Karol Białecki) była przeciwna powstaniu tam marketu. Zazwyczaj na „tak” byli tylko niektórzy radni. Od blisko 2 tygodni trwa zbieranie podpisów lokatorów pod wnioskiem, który trafi do burmistrza oraz radnych. W ten sposób mają przekonać lokalne władze na danie zielonego światła proponowanej inwestycji.

Nie ukrywam, że odkąd zostałem burmistrzem chcę rozwiązać ten problem. Do tej pory na przekształcenie tego terenu nie zgadzała się większość radnych, co oczywiście akceptuję. Aktualnie temat ten powrócił z inicjatywy mieszkańców. Jeśli wpłynie ich wniosek w tej sprawie, to ponownie zajmiemy się tym tematem. W pierwszej kolejności chcę poznać opinię radnych, którzy na pewno wezmą pod uwagę wolę mieszkańców. Wówczas usiądziemy do konkretnych rozmów z właścicielem terenu – podkreśla burmistrz Marian Gadziński.

Do spotkania właściciela „Twojego Marketu” z radnymi miało dojść 28 listopada na komisji oświaty. Termin ten nie odpowiada jednak wspomnianemu przedsiębiorcy. Nie wyklucza się również organizacji osobnego spotkania poświęconemu tylko tej sprawie.

Więcej w Kurierze.

12 komentarzy

 1. Ciekawe jak zbierają, pewnie tak jak poprzednio, nikt nigdy u mnie nie był, chociaż mieszkam na osiedlu od 20 lat. Zawsze uważałem , że market w tym miejscu jest potrzebny. Jak komuś przeszkadza obecność innych w otoczeniu to niech kupi działkę w środku lasu i się tam przeprowadzi.

 2. Dobra dobra.. Za ten GŁUPI pomysł już nikt więcej tych radnych nie wybierze, a syf, bałagan i hałas pozostanie na lata. Swoją drogą. .. skąd taka nagła aktywność tych radnych w tak poronionym pomyśle. Czyżby ich ktoś odwiedził????

  • Wybiorą ich właśnie mądrzy ludzie, którzy nie chcą , aby na starych kortach była tylko sra…nia dla osiedlowych psów. Oczywiście za betonem lepiej ukryć się z pupilem, nie trzeba sprzątać g…a

 3. Jan, chyba tacy mądrzy jak TY…. brak słów…

 4. Jan popieram zdecydowanie! Uwazam ze potrzeba nam wiecej radnych takich jak Pani Loranc i Pan Roszyk.
  Jezeli ktos uważa że w Witkowie jest za malo marketow to chyba nie byl w godzinach szczytu w tych marketach.
  Bez pozdrowień dla hejterow jedynego sensownego rozwiązania tego problemu.

 5. wcale nie widać, ze dwa ostatnie komenty napisali radni : L i R
  :-)))))))))))
  za głupków macie ludzi?
  nie 🙂 No ! serio?

 6. A ten Fifa to który z radnych??

 7. Z tego co wiem – ten od marketów już dawno szukał sprzymierzeńców,
  chciał ich zawsze solennie wynagrodzić!
  Ale dopiero teraz znalazł „odpowiednich” radnych 🙁
  Witkowo przeprasza za loranc i roszyka!
  (za Szczepańskiego nawet przepraszać nie trzeba :-))) )

  • Witkowo przeprasza za „goblina”, „bura-ków” i”sierraków”.

 8. Jolka?? U Ciebie tez był??

 9. mieszkaniec

  Żenujący poziom komentarzy.
  Kto by czego nie napisał – to Roszyk i Loranc zaraz wyśmiewają i krytykują.
  Niestety drodzy radni/bezradni – nie tędy droga!
  Rzeczywistości nie da się zmienić wpisami/komentarzami pseudo-zwolenników….
  Trzeba mieć naprawdę dobry odbiór w społeczeństwie – żeby poczuć jego poparcie!
  Niestety Loranc chyłkiem przecisnęła się do rady – bo nikt nie głosował „za nią”, a większość „przeciw Molodeckiemu”.
  Z kolei Roszyk – z całej tej zbieraniny kandydatów, przy chyba 20% frekwencji – miał akurat szczęście „nie mieć kontrkandydatów”.
  Dlatego za rok do wyborów!
  Chyba ze wolicie obecną miernotę … 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.