Strona główna / Informacje / Aktualności / Miasto sprzedaje mieszkanie

Miasto sprzedaje mieszkanie

Mieszkanie nr 19 przy ul. Traugutta 12A, o pow. 44 m kw. wraz z pomieszczeniem o pow. 3.87 m kw pójdzie wkrótce pod młotek. Władze miasta ogłoszą przetarg na zbycie tej nieruchomości.
Podczas poprzedzającej sesję komisji oświaty i spraw społecznych radny Edward Grajek wyraził swoje wątpliwości co do takiego zamiaru.
– Coraz więcej wątpliwości i pytań mają ludzie w mieście, szczególnie ci oczekujący na mieszkania z list. Kilkadziesiąt osób czeka na mieszkanie, lista stoi w miejscu, a takie mieszkania my sprzedajemy. Jako miasto szukamy pieniędzy, ale powinniśmy zastanowić się nad tym, czy takiego wolnego mieszkania nie powinien otrzymać ktoś z listy – mówił radny.
Jak wyjaśnił Tomasz Garsztka, z-ca burmistrza, uchwała nakazująca sprzedaż takiego mieszkania obowiązuje do końca b.r..
– Na pewno będziemy przygotowywać nową uchwałę na okres pięciu lat. Wtedy będzie można się zastanowić, czy czegoś nie zmienić. To nie jest tak, że wszystkie miejskie mieszkania po ich zwolnieniu się, przeznaczone są do sprzedaży. Pewna pula mieszkań jest zachowana i jeśli któreś się zwolni, wtedy możemy je przydzielić osobie z listy mieszkaniowej – odpowiedział wiceburmistrz.
Radny Grajek dociekał również tego, co stanie się z pieniędzmi, które ze sprzedaży mieszkania zasilą budżet miasta.
– Jest to wolne mieszkanie, z części zasobu przeznaczonej do sprzedaży. Po podjęciu przez Radę Miasta stosownej uchwały sporządzona zostanie wycena lokalu. Dopiero wtedy zostanie ogłoszony przetarg. Część pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży tego lokalu zostanie przeznaczona na dotacje remontowe mieszkań należących do miasta. W tym roku na ten cel przeznaczymy 50 tys. zł – dodał Tomasz Garsztka.
Trzeba nadmienić, że w 2011 r. miasto nie sprzedało żadnego lokalu, należącego do miejskiego majątku, a udzieliło dotacji na remonty swoich mieszkań.
Na ostatniej sesji radni miejscy przyjęli uchwałę o sprzedaży wspomnianej nieruchomości. Po wycenie zostanie ogłoszony przetarg.

4 komentarze

  1. mieszkaniec

    Panie radny najlepiej dać je komuś za darmochę i opłacać czynsz ze środków miejskich,to jest idealny giszeft,najemca zadowolony i miasto ma …satysfakcję.

    • dodajmy, że takie otrzymane za nic mieszkanie najbardziej się szanuje, nie dewastuje części wspólnych i nie uprzykrza życia sąsiadom, tak… Wdzięczność wobec społeczeństwa czasami aż tak rozpiera, że trzeba to świętować po nocach, nie zważając, że ten, kto musi spłacać kredyt, skoro świt musi zrywać się do roboty, bo go komornik zlicytuje. Socjalizm jest spoko

  2. A ten Edward Grajek to chyba coś pomylił,gdzie w kapitaliźmie rozdaje się mieszkania za złotówkę,przetarg i jeszcze raz przetarg kto da więcej kapuchy ten bierze,chyba logiczne!!! a jak jest taki miłosierny to niech kupi na przetargu i umieści w nim potrzebującego.

  3. Mieciu ,ze wszystkim się z Tobą zgadzam,Edziu pomylił epoki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.