Strona główna / Informacje / Aktualności / Najlepsi w Polsce. Pojadą do Kijowa

Najlepsi w Polsce. Pojadą do Kijowa

Międzynarodowy projekt powiatu gnieźnieńskiego „Historia sąsiadów muzyką pisana” zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie EDUinspiracje. Prezentacja pomysłu odbędzie się podczas Polsko-Ukraińskiego Forum.

Zwycięski projekt został sfinansowany ze środków Polsko – Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej. Do ścisłej czołówki zakwalifikowano tylko pięć najlepszych działań z udziałem młodzieży. Wśród nich znalazł się pomysł realizowany przez powiat gnieźnieński. Co więcej, inicjatywa „Historia sąsiadów muzyką pisana” okazała się bezkonkurencyjna, zajmując tym samym pierwsze miejsce. Projekt miał charakter edukacyjno-muzyczny, a jego celem było stworzenie międzynarodowej, młodzieżowej orkiestry złożonej z polskich i ukraińskich muzyków amatorów.

– Dzięki muzyce, która rozumiana jest w każdym języku i w każdej kulturze, młodzi ludzie z Polski i Ukrainy stworzyli swoisty most, który pozwolił im na nawiązanie trwałych przyjaźni, poznanie kraju swojego sąsiada i co równie istotne przełamanie tkwiących w każdej społeczności stereotypów – podkreśla Marcin Makohoński, autor i koordynator projektu z ramienia władz powiatu gnieźnieńskiego. Więcej w Kurierze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.