Strona główna / Informacje / Aktualności / Nastąpiła eksplozja… wniosków

Nastąpiła eksplozja… wniosków

Pierwszego września upłynął termin składania projektów związanych z Budżetem Obywatelskim w Witkowie. Po początkowo niewielkim zainteresowaniu, do magistratu wpłynęło ponad 10 wniosków.

Trwa debiutancka odsłona witkowskiego budżetu obywatelskiego. Złożono łącznie 12 projektów. Liczba ta cieszy w szczególności władze Witkowa, które jeszcze kilka tygodni temu nie kryły rozczarowania zainteresowaniem witkowian. Wówczas do lokalnego samorządu wpłynął tylko jeden wniosek.

– Liczyliśmy na większe zainteresowanie Budżetem Obywatelskim. Jest jeszcze sporo czasu, dlatego mamy nadzieję, że wpłyną kolejne pomysły. Badania i statystyki pokazują, że w innych miastach, chociażby w Gnieźnie, pierwsze edycje budżetu przyciągnęły niewielką część mieszkańców – informował Łukasz Scheffs, zastępca burmistrza Witkowa.

Ostatnie dni terminu wyznaczonego do składania niezbędnej dokumentacji upłynęły pod znakiem wysypu kolejnych propozycji. Jednak już teraz wiadomo, że część z nich zostanie odrzucona na etapie weryfikacji. Wszystko przez zaproponowanie danej inwestycji przez wnioskodawców np. placu zabaw, ale na gruncie innym niż gminny.

– Aby dana inwestycja mogła być zrealizowana, teren na którym ma się znajdować, musi należeć do nas. To niezbędny warunek, o którym mówiliśmy na etapie kampanii informacyjnej – podkreśla burmistrz Marian Gadziński.

Na realizację zadań wskazanych przez mieszkańców przeznaczono 100 tysięcy złotych. Realizacja zwycięskiej inwestycji nastąpi przyszłym roku.

Więcej w Kurierze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.