Strona główna / Informacje / Aktualności / Nauczyciele stracą pracę

Nauczyciele stracą pracę

Za 2 lata nastąpi ostateczny koniec gimnazjów. Wówczas edukację ukończą ostatni gimnazjaliści, a wielu z ich nauczycieli straci pracę. Wśród nich są również witkowianie. Wiemy, ilu.

Już na etapie prezentacji, proponowana wówczas reforma oświaty budziła wiele kontrowersji. Likwidacja gimnazjów i powrót do 8-klasowych szkół podstawowych spotkały się z ogromnym sprzeciwem wielu rodziców oraz nauczycieli. Mimo licznych protestów, minister edukacji Anna Zalewska zapewniała, że w ciągu dwóch lat przekształceń pojawi się 10 tysięcy dodatkowych etatów dla nauczycieli. Przekonywała też, że czeka na nich 8 tysięcy ofert pracy. Innego zdania są środowiska oświatowe i samorządowcy – w tym przede wszystkim Związek Nauczycielstwa Polskiego, który szacuje, że w wyniku reformy edukacji ponad 31 tysięcy nauczycieli straci pracę lub zatrudnienie w pełnym wymiarze. Podobne wyliczenia poczynił również witkowski samorząd. Według prognoz za 2 lata w gminie Witkowo zwolnionych zostanie 13 nauczycieli.

3 komentarze

  1. nie tylko nauczyciele traca prace i nikt nad nimi nie ubolewa

  2. to proponuję tych na których najbardziej narzekają rodzice i dzieci

  3. Codziennie ktos traci prace i jakos o tym nikt nie pisze i spoleczenstwo nie ubolewa. Przetrwaja najlepsi a Ci slabi no coz pora sie przekwalifikowac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.