Strona główna / Informacje / Aktualności / W Niemczech grali dla 30 tysięcy ludzi

W Niemczech grali dla 30 tysięcy ludzi

Kolejne sukcesy zapisuje na swoim koncie słupecka Nadzwyczajna Orkiestra Dęta MDK. Właśnie wrócili z międzynarodowego, największego w Niemczech festiwalu muzyki folkowej.

Rudolstadt Festival odbywał się od 6 do 9 lipca. Wystąpiło ponad 50 zespołów i wokalistów z całego świata. Najbardziej rozpoznawalną gwiazdą była szkocka piosenkarka Amy McDonald. Nasi muzycy dali w Niemczech dwa koncerty. W piątek, 7 lipca wystąpili w ramach projektu Rebel Babel, a razem z nimi na scenie tradycyjnie już pojawił się LUC. Jak szacowali organizatorzy, który bardzo chwalili występ Polaków, widownia koncertu liczyła ok. 30 tys. osób. Następnego dnia, już dla mniejszej widowni Nadzwyczajna zagrała typowo orkiestrowy koncert. Do Rudolstadt pojechała 30-osobowa grupa muzyków nadzwyczajnej. – Przeważnie gramy w większym, nawet 45-osobowym składzie. Do Niemiec mogło jechać nas tylko 30, bo takie było ograniczenie ze strony organizatorów. Zdecydowaliśmy, że pojadą osoby, które najczęściej są na próbach, ale też najmłodsi nasi muzycy – tłumaczy Robert Borowski, jeden z muzyków Nadzwyczajnej.

Niebawem będziemy zwracali się do muzyków z wszystkich orkiestr działających w powiecie słupeckim o dołączenie do nas, ale już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego grania. Jedną z najważniejszych cech naszej orkiestry jest to, że jest ona nieograniczona, otwarta dla wszystkich. Zapraszamy szczególnie młodych muzyków, bo udział w projektach, które będziemy w najbliższym czasie realizować może być dla nich naprawdę wielką frajdą – zachęcają muzycy Nadzwyczajnej.

 

Jeden komentarz

  1. Super!!! Gratulacje dla całego zespołu. Patrząc na to, że w tak krótkim czasie odnieśliście tak wielki sukces wykorzystując własny potencjał bez żadnej pomocy – jesteście NADZWYCZAJNI !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.