Strona główna / Informacje / Aktualności / Kto nowym dyrektorem szkoły?

Kto nowym dyrektorem szkoły?

W okresie wakacyjnym poznamy nowego dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie. Dotarliśmy do nazwiska pierwszej kandydatki na to stanowisko.

Miniony rok szkolny w witkowskiej placówce nie należał do łatwych. Wszystko za sprawą choroby dotychczasowej dyrektor Magdaleny Gawędy, która od drugiego semestru przebywała na zwolnieniu lekarskim. Na organie prowadzącym, czyli starostwie powiatowym w Gnieźnie wymogło to wybór tymczasowego włodarza szkoły. Decyzję poprzedziły rady wewnętrzne z udziałem przedstawicieli starostwa. W wyniku rozmów obowiązki dyrektora powierzono Annie Malendowicz-Koteras – dotychczasowej nauczycielce Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

– Zdecydowałam się podjąć trud kierowania szkołą w bardzo trudnym dla niej momencie. Był to czas przeprowadzania matur, przygotowywania arkusza organizacyjnego na nowy rok szkolny, a przede wszystkim nabór nowego rocznika. Sądzę, że zyskałam poparcie i sympatię koleżeństwa z pracy, które wspólnie ze mną działa na rzecz naszego zakładu pracy. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych pracuję kilkanaście lat i doskonale znam problemy, z którymi musi zmierzyć się szkoła środowiskowa – informuje dyrektor.

Anna Malendowicz-Koteras podkreśla, że zgodnie z wolą grona pedagogicznego zdecydowała się przystąpić do konkursu na nowego dyrektora ZSP, który w okresie wakacyjnym przeprowadzi starostwo powiatowe w Gnieźnie. Zwycięzca obejmie stanowisko wraz z początkiem roku szkolnego 2016/2017.

Więcej w Kurierze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.