Strona główna / Informacje / Aktualności / Okradli witkowski cmentarz

Okradli witkowski cmentarz

Złodzieje za nic mają niedawno zakończony okres związanych z Wszystkimi Świętymi. Celem cmentarnych hien ponownie padły witkowskie groby.

Zgodnie z tradycja witkowski cmentarz wypełnił się mnóstwem zniczy, kwiatów, lampionów i wazonów. Niestety dla niektórych to nie forma uczczenia pamięci zmarłych, lecz sposób na łatwą kradzież, czy nawet szybki biznes. W niedawno zakończonym okresie zadumy nie obyło się bez przykrych incydentów. Na cmentarzu parafialnym w Witkowie doszło do kilku kradzieży. Celem złodziei stał się m.in. grób bliskich pani Katarzyny, z którego skradziono lampiony.

– Do kradzieży doszło na pewno po 1 listopada. Przypuszczam, że dzień lub dwa dni po. Drugiego listopada w godzinach wieczornych jeszcze były. Ludzie nie mają wstydu i poszanowania dla zmarłych – mówi zbulwersowana witkowianka.

Nie od dziś wiadomo, że cmentarne kradzieże nie idą w parze ze zgłoszeniami na policję. Ludzie po prostu nie chcą tracić czasu, wiedząc że w takim przypadku znalezienie złodzieja graniczy wręcz z cudem.

– Nieco mniejszy tłok i ruch w okolicach cmentarzy nie powinien jednak uśpić naszej czujności, ponieważ w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań – informuje policja.

Więcej w Kurierze.

6 komentarzy

  1. To dlaczego kupują drogie znicze? wystarczy kupić najtańsze ale za to więcej. Ale nie… „kupię ten wielki, poświeci dłużej, sąsiadce gul wyskoczy, kuzynka zzielenieje z zazdrości, pokaże na co mnie stać… a co!” 😀

    • Ale ty jesteś tępy/tępa… Takiego idiotycznego wpisu nigdy nie czytałem. Nie sądziłem, że coś tak głupiego jak ty może chodzić po tej ziemi. Debilizm do kwadratu… To może zrezygnujmy że wszystkiego co posiada jakaś większą wartość to wtedy nie będzie złodziei? Popatrz, jaki ty mądry…. To wina ofiar, bo kupują drogie towary. Dostaniesz Nobla za to odkrycie! Biedni złodzieje muszą patrzeć na piękne lampiony… Nie mogą oprzeć się, żeby kilku nie przywłaszczyć. A to wszystko wina bliskich, którzy odwiedzają groby! Należy tylko współczuć złodziejom… Zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz baranie! Takie usprawiedliwianie złodziei świadczy o tym, że brakuje ci kilku klepek. Wstyd! Mierny, zawistny, tępy, nieudaczny człowieczku!!!

  2. Po pierwsze, to wcale nie tak graniczy z cudem. Proszę przeczytać sobie wpis na blogu https://www.spyshop.pl/blog/hieny-cmentarne-na-wszystkich-swietych czasem można kradzieży zapobiec. Znajoma kupuje w miarę oryginalne, a raczej mało popularne duże znicze i podpisuje je w niewidocznym miejscu, później łatwiej takie wytropić. Gorzej jak dwa lata temu w pewnej miejscowości wytropiono, że to sprzedawcy chodzili i zbierali znicze, wymieniali wkłady i nazajutrz sprzedawali jako nowe. To dopiero świństwo.

    • Podpis nie pomoże w wytropieniu. Co najwyżej w identyfikacji 🙂 kradzieże przez sprzedawców są dość powszechne. Nie tylko zniczy. Kradną też wieńce tuż po pogrzebach.

  3. Oburzony- z twojego słownictwa wynika że jesteś z drużyny ludzkich panów

  4. Który z moderatorów czuje się oburzony? Nawet nie wiem jak skomentować to wybiórcze akceptowanie komentarzy. Czym się kierowaliście, że wypociny „Oburzonego” przeszły cenzurę a moje o spokojniejszym wydźwięku nie? 😀 Brawo za poziom 😀 Czyżby pod „Oburzonym” krył się jeden z moderatorów? Jeżeli tak to gratuluję niskiego poziomu kadry 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.