Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Aktualności / Ostrowite: Kiedy ruszy stacja paliw?

Ostrowite: Kiedy ruszy stacja paliw?

Firma, która planuje uruchomić stację paliw na ternie SKRu w Ostrowitem musi przygotować raport oddziaływania na środowisko. Zażądał go wójt, na podstawie opinii sanepidu i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Stacja paliw w Ostrowitem została zamknięta w kwietniu br., krótko po tym, jak ówczesny dzierżawca nieoczekiwanie wypowiedział SKRowi umowę dzierżawy. Szybko znalazła się jednak inna firma, która chce poprowadzić stację. Centrum Paliw i Rozpuszczalników z Sokołowa technicznie jest przygotowane, by w krótkim czasie rozpocząć działalność. Uruchomienie stacji opóźnia się przez urzędowe formalności. Obecnie firma jest na etapie przygotowania raportu oddziaływania inwestycji na środowisko. Taki obowiązek nałożył wójt, po zasięgnięciu opinii sanepidu i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Gdy wójt dostanie raport, prześle go do sanepidu i RDOŚ, by te instytucje jeszcze raz wypowiedziały się na temat planów budowy stacji. Dopiero po uzyskaniu ich opinii wójt będzie mógł wydać decyzję środowisko.

Na opracowanie raportu inwestor nie ma określonego czasu, ale na pewno zależeć mu będzie, by dokument dostarczyć do gminy jeszcze w tym roku. Jeśli zrobi to później, procedura wydania decyzji środowiskowej może znacznie się wydłużyć, bo od stycznia, prócz RDOŚ i sanepidu, opinię w tego typu inwestycjach wydawać będą także Wody Polskie, nowa instytucja zarządzająca krajową gospodarką wodną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>