Strona główna / Informacje / Aktualności / Ostrowite: Wójt powoła swojego zastępcę

Ostrowite: Wójt powoła swojego zastępcę

Duże zmiany szykują się kadrze kierowniczej Urzędu Gminy Ostrowite. W ciągu 2,5 miesiąca poznamy nowego sekretarza, a lada dzień powołany zostanie wicewójt.

Od dwóch tygodni, kiedy na emeryturę odeszła Grażyna Tylman, urząd gminy pracuje bez sekretarza. Zgodnie z przepisami, wakat musi być obsadzony w ciągu trzech miesięcy. W minioną środę wójt ogłosił konkurs na to stanowisko. Kandydaci muszą mieć wykształcenie wyższe (preferowane administracja, prawo, zarządzanie lub ekonomia) i co najmniej 2-letni staż pracy na urzędniczym stanowisku kierowniczym. Dokumenty można składać do 24 kwietnia. Przepisy nie pozwalają, by do czasu wyłonienia nowego sekretarza powołać osobę pełniącą tę funkcję. Wójt może jednak czasowo powołać swojego zastępcę i zapowiada, że z tej możliwości skorzysta. Nazwisko nowego wicewójta mamy poznać w tym tygodniu. Jak się dowiedzieliśmy, nie będzie to żaden z obecnych pracowników urzędu gminy Ostrowite. Mateusz Wojciechowski podkreśla, że wicewójt zasadniczo będzie pełnił swoje obowiązki do czasu rozpoczęcia pracy przez nowego sekretarza.

Dla niektórych ta decyzja może być zaskakująca. Podczas kampanii wyborczej, a także w wywiadzie na łamach Kuriera zaraz po wygranych wyborach Mateusz Wojciechowski zapowiadał, że w tej kadencji wicewójta w gminie Ostrowite nie będzie. – Uważam, że takie stanowisko nie jest nam potrzebne – wójt deklarował w listopadzie zeszłego roku. Zapowiadane teraz zmiany Mateusz Wojciechowski tłumaczy obecną sytuacją w urzędzie gminy. Od dwóch tygodni nie ma sekretarza, na zwolnieniu chorobowym przebywa też pracownik urzędu ds. inwestycji. – Nieobecność sekretarza i pracownika ds. inwestycji powoduje oszczędności, zatem powołanie zastępcy wójta nie będzie generować dodatkowych, niezaplanowanych kosztów. Nadal podtrzymuję swoje stanowisko wyrażane podczas kampanii wyborczej, że nie zostanie utworzone odrębne stanowisko wicewójta. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że w ramach stosunku pracy tę funkcję będzie pełnić dodatkowo pracownik urzędu – tłumaczy wójt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>