Strona główna / Informacje / Aktualności / Paweł wraca do zdrowia. Dziękuje wszystkim za krew

Paweł wraca do zdrowia. Dziękuje wszystkim za krew

– Zagrożenie życia minęło – mówi siostra Pawła Guzika, motocyklisty z Kosewa, który dwa tygodnie temu miał bardzo poważny wypadek na K92 w Spławiu.

Do wypadku doszło 1 kwietnia ok. 15.30. Jadąca osobowym renaultem w kierunku Goliny 19-latka skręcała w lewo, nie ustępując pierwszeństwa nadjeżdżającemu od strony Goliny Pawłowi, który jechał motocyklem. Mężczyzna nie miał szans, by skutecznie wyhamować. W poważnym stanie trafił do szpitala, kilka dni był w śpiączce farmakologicznej. Tydzień temu odzyskał przytomność. Najgorsze już za nim. – Jest jeszcze osłabiony, ale zaczyna już składnie i rzeczowo mówić. Można z nim normalnie porozmawiać. Pamięta wypadek, ale nie cały. Ma luki w pamięci – obecny stan brata opisuje Monika Kozerska. Teraz, gdy zagrożenie życia 30-latka minęło, lekarze skupiają się nad uratowaniem jego ręki.

Po wypadku Paweł potrzebował bardzo dużo krwi. O jej oddawanie, m.in. za naszym pośrednictwem, apelowali jego bliscy. Odpowiedź zarówno przyjaciół i znajomych chłopaka, jak i zupełnie obcych ludzi, którym nie był obojętny jego los, była ogromna. – Akcja oddawania krwi dla Pawła stała się wręcz ogólnopolska. Nie mam jeszcze konkretnych danych, ale wiem, że w samej Słupcy zebraliśmy 19,5 litra krwi. Więcej póki co nie trzeba, bo teraz Paweł nie ma przetaczanej krwi, dlatego postanowiliśmy zawiesić prośby o jej oddawanie – mówi siostra poszkodowanego motocyklisty i w imieniu całej rodziny dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc.

Więcej o tym, jak Paweł dochodzi do zdrowia przeczytacie w aktualnym numerze Kuriera.

Motocykle 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?

5 komentarzy

  1. Seweryna Rdzanek

    Panie Pawle trzymam kciuki.Rychlego powrotu do zdrowia

  2. no to heja na przecinak

  3. Nie trzeba wiecej krwi, bo temu Panu juz nie potrzeba to nie od dawajcie krwi . Fajnie nie ma co szkoda to komentowac .Jeśli możecie to oddajcie na pewno ktoś tej krwi tez potrzebuje

  4. Ewidentnie artykuły są bardzo stronnicze. Biedny motocyklista…. Nikt nawet nie wspomina o jego wykroczeniach. Zamykanie ludziom oczu, biedna jest tylko ta dziewczyna- wszystko zrzucili na nią. Ale zapewne motocyklista również nie jechał przepisowo… Wzmianki o tym nie było nigdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.