Strona główna / Informacje / Aktualności / Pod Słupcą powstanie hospicjum? W czwartek zapadnie ważna decyzja

Pod Słupcą powstanie hospicjum? W czwartek zapadnie ważna decyzja

Posunęły się prace logistyczne dotyczące budowy hospicjum. Wójt gminy Słupca zaproponowała Stowarzyszeniu „Michałki” działkę w Borkach, która idealnie nadaje się pod budowę takiej placówki.

Pomysł utworzenia hospicjum zrodził się ponad trzy lata temu. Zbiegł się z utworzeniem Stowarzyszenia „Michałki”, działającym przy parafii pw. bł. M. Kozala w Słupcy. Stowarzyszenie od początku swojej działalności stara się pomagać dzieciom, młodzieży, starszym i niepełnosprawnym, ale przede wszystkim zbiera pieniądze na budowę stacjonarnego hospicjum. Początkowo miało ono powstać w budynku plebanii, ale po szczegółowej analizie okazało się, że nie będzie to możliwe. Później brane pod uwagę były różne lokalizacje. Najlepsza jest ta w Borkach, którą wójt Grażyna Kazuś niedawno zaproponowała stowarzyszeniu. To 3-hektarowy, gminny grunt znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie boiska sportowego. To, czy działka zostanie wydzierżawiona pod budowę hospicjum zależeć będzie jednak od Rady Gminy. Decyzja powinna zapaść na jutrzejszej sesji.

O ustaleniach radnych oraz więcej na temat planów budowy hospicjum przeczytacie Państwo w najbliższym numerze Kuriera.

Pieniądze na budowę hospicjum cały czas można wpłacać na konto Stowarzyszenia „Michałki”:

35 8542 0001 0003 3226 2000 0010

BS Słupca

26 komentarzy

 1. Mam nadzieje ze gmina nie odda gruntów dla czarnych za dawkę ale damki ch. Ks ma wiele pieniędzy na inne „dzieła” wiec niech płaci jak zwyczajny podatnik. Jestem ciekawy dalszych obrotów spraw. Niedługo w jego parafii będzie jak w Licheniu albo Toruniu.

 2. I kolejne hektarki chytry kler dostanie od biednej chłopki

 3. Mieszkanka powiatu

  Brawo !!!

  • Antyklerykantka

   No to pięknie, raz, że za darmo, to chyba dla siebie to hospicjum szykuje Hirek… W plebanii nie ma miejsca, bo oni biedni nie mieliby dla siebie. Dobrze, że będzie pomoc dla ludzi, tylko pytanie, czy szanowny kler nie będzie miał pierwszeństwa i czy rzeczywiście będzie można z tego korzystać.

  • dopuki mogl to was trachal teraz szuka darmowej miski

 4. Borki pieknieja Wszyscy chcą mieszkać i budować domy właśnie na Borkach !!!

 5. AS,parafianin

  Hospicjum w Słupcy to bardzo ambitne zadanie, którego podjęło się Stowarzyszenie Michałki działające przy Kozalu. Jest to ambitne zadanie, którego inicjatorem jest ks. Proboszcz. Od nas społeczeństwa zależy czy będzie miał na to środki. Jestem w takim wieku, że z pomocy tego ośrodka w niedługim czasie mogę korzystać, więc muszę poczuwać się też do wspierania jego budowy, a księdza i stowarzyszenia zadaniem jest stworzenie takich instrumentów, żeby ludzie mogli wspieraniem jednocześnie inwestować w to przedsięwzięcie.

 6. Czy to jest teren po wysypisku śmieci?

 7. Co on daje? Swój pomysł na biznes, który zbuduje za pieniądze wiernych w dodatku ich rękoma. Po co na plebani maja się obcy kręcić

 8. A na plebanii panienki będą spały. A niby gmina taka biedna, sołeckie pieniądze chce zabrać a ziemię za darmo rozdaje

  • AS,parafianin

   Każdemu człowiekowi bez względu na stan cywilny należy okazywać szacunek i pomoc. Jak jesteś katolikiem to powinieneś o tym wiedzieć.

 9. Polak mały

  Nie krytykujcie bo nie wiadomo czu kiedyś tam nie traficie. Bardzo dobra inicjatywa.

 10. Hospicjum ma byc na 20 osob. To tylko dla wybranych bedzie. Szkoda złotówki na to. Zaden z nas biednych z tego nie skorzysta.

 11. A ja uważam, że warto aby takie miejsca były. W Mielrzynie jest Dps i jest tam naprawdę fajnie i pięknie.

 12. mieszkaniec

  Wielkie uznanie dla pomysłodawców. To piękna inicjatywa naszej wspólnej przyszłości. Tylko stanowcze nie z im. śp. Karola Kujawy (jak to wcześniej ktoś pomyślał). Cześć jego pamięci, ale skąd tak nietrafiony pomysł. Człowiek jak każdy z nas. Myślę, że jedna osoba nie powinna o tym decydować. Jeżeli my mamy wspierać finansowo takę inwestycję, to decyzja pod jakim imieniem będzie, powinna być poddana głosowaniu.

 13. Idealnym miejscem dającym spokój i ukojenie dla takich osób byłby ośrodek w Kosewie. Skoro chcą się go pozbyć to odbyłoby się to z pożytkiem i dobrem dla całej okolicy. Ludzie umęczeni w bólu mogliby godnie odejść i choć ostatni raz złapać uroku życia. Co o tym myślicie?

 14. Ciocia Jadzia

  Jeżeli Pani Wójt się na to zgodzi to nie dobrze .Na Borkach działki sprzedają się po 55 zł za metr kwadratowy . Jest dużo chętnych
  Kościół niech się zajmie swoimi sprawami .

 15. Chyba głupi na to się zgodzi

 16. Biorą się za wioski już

 17. Oj tam Oj tam !!! Najlepiej to zrobić tam agencję towarzyską z ladowiskiem dla helikopterów.

 18. W pustyni i w puszczy

  To gmina da za darmo ponad 1 milion zł Niezły biznes . Gmina bogata musi być .

 19. Te dziadki i babki podopieczni wszystkie grzyby nam wyzbieraja nawet trujące To będzie dopiero !!!

 20. Dzielnicowy

  Ojciec Mateusz już wie ?

 21. Codziennie będą interwencje policji straży pogotowia . MASAKRA

 22. Najlepsza działka gminna oddana za darmo Nigdy !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>