Strona główna / Informacje / Aktualności / Policjanci mają nową łódź

Policjanci mają nową łódź

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z Wójtem Gminy Powidz zorganizowała konferencję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Tematyka spotkania dotyczyła rozpoczynajacego się wkrótce sezonu letniego oraz bezpieczeństwa na terenach wodnych i przywodnych w naszym powiecie. Po spotkaniu nastapiło uroczyste przekazanie nowoczesnej łodzi patrolowej dla słupeckich policjantów.

W konferencji uczestniczyli policjanci, strażacy, przedstawiciele wojska i żandarmerii wojskowej, woprowcy oraz zaproszeni goście z administracji rządowej i samorządowej szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego. Uczestnicy wysłuchali wystapienia Wójta Gminy Powidz, który przedstawił charakterystykę gminy ze szczególnym uwzględnieniem jej walorów turystycznych oraz problemów związanych z dużą liczbą osób odwiedzających ją w okresie letnim. Przedstawiciele instytucji mundurowych przybliżyli charakter pełnienia służby na terenach wodnych i przywodnych powiatu słupeckiego. Zwrócono uwagę na wpływ obecności wojsk polskich i armii amerykańskiej na funkcjonowanie gminy Powidz i gmin ościennych. W trakcie spotkania omówiono najpilniejsze problemy zwiazane z zapewnieniem bezpieczeństwa w okresie letnim oraz uzgodniono terminy spotkań roboczych. Strona policyjna przekazała informację, że Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu skierował do pełnienia służby w okresie wakacyjnym w powiecie słupeckim dodatkowych trzech policjantów ze stanu Odziałów Prewencji Policji.

Po konferencji odbyło się oficjalne przekazanie łodzi motorowej dla Komendy Powiatowej w Słupcy. Zakup i wyposażenie łodzi były możliwe dzięki finasowemu wsparciu Komendy Głównej Policji, Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz Starostwa Powiatowego w Słupcy przy wsparciu samorządu gminy Powidz i lokalnego Stowarzyszenia Ratujmy Życie. Nowa łódź będzie wykorzystywana i użytkowana przez policjantów głównie na wodach Jeziora Powidzkiego.Dzięki niej funkcjonariusze będą mogli jeszcze skuteczniej czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców i osób wypoczywających w gminach Powidz i Ostrowite.

 

Motocykle 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?

5 komentarzy

  1. Jaki bosman tej

  2. Teraz widzicie ilu ludzi bezproduktywnie celebruje kupienie lodki zamiast robic cos pozytecznego.

  3. I tak będą pływać na spalinówkach żaglówki pseudo żeglarze a policja znowu będzie bezradna.

  4. promenada z nią sobie nie mogą poradzić oznakowanie jest piesi i rowerzyści a jak jest motory samochody wolna amerykanka po co ta motorówka jak będzie sporadycznie pływać

  5. Najśmieszniejsze jest to że policjant który najczęściej pływa po powidzkim jest tak duży że mógłby robić za boję! Kto takiego człowieka dopuścił to kierowania łodzią? A kto go uratuje jak zje kolejny raz kilka zapiekanek na Hornie i potem wpadnie do wody? No kto go będzie wyciągał? Dźwigiem? A jak on ma uratować moje dziecko które będzie się topiło? Przecież on pójdzie jak kamień na dno! Kto weryfikuje kandydatów do patrolu na j. powidzkim powinien siedzieć w więzieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.