Strona główna / Informacje / Aktualności / Poświęcenie terenu pod hospicjum w Gółkowie i figury Matki Boskiej

Poświęcenie terenu pod hospicjum w Gółkowie i figury Matki Boskiej

Otwierając uroczystość ks. Hieronim Szczepaniak powitał zaproszonych gości i mieszkańców. Powiedział – 23 lata jestem proboszczem. Ludzie w samotności cierpią. Opieka przyjdzie na 2- 3 godziny, sąsiad poda kubek wody lub leki. Postanowiłem, że wybudujemy hospicjum. Brakuje miejsc na rehabilitację dla seniorów. Oddałbym plebanie na ten cel, ale byłyby to za potężne koszty na adaptację. Ziemia wokół plebanii nie sprzyja wypoczynkowi. Trzy lata szukaliśmy miejsca. To wójt Grażyna Kazuś zaproponowała to miejsce. Jest to jedno z najpiękniejszych. Wójt zapytała ile chcę gruntu. Powiedziała, ze mogę 3 hektary otrzymać. Trwają formalności. Odbyło się kilka spotkań. Mamy przychylność wielu instytucji i samorządu. Spotykamy wiele życzliwych osób. To jest potężne przedsięwzięcie. Jak śpiewali Golce – Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco”. Myślę, że będzie po Bożemu…

 

18 komentarzy

 1. Wójt zapytała ile chce gruntu … proszę jak łatwo rozdać nie swoje .

  • Koszt adaptacji gotowej, wiekiej plebanii zbyt duży… Takiej będzie ‚załatwić’ ziemię i wybudować od zera. Taaaa…

 2. Baju baju
  będę w raju….

 3. Nie lubię poniedziałku

  Trzeba było przegrać pod Grunwaldem . Zylibysmy teraz normalnie.

 4. Papieża nie było? Mama mija zielona pietruszka

 5. Jak nie będzie na tym terenie kanalizacji i gazu to ja pier….le

 6. Wielka Sprawa ,zbożny cel.KAZDY MYŚLĄCY CZLOWIEK PRZYJĄŁ Z WIELKĄ RADOSCIĄ INICJATYWE WYBUDOWANIA HOSPICJUM.uKLONY W STRONę PROBOSZCZA,ZE PODJĄŁSIĘ TAK WIELKIEGO DZIELA.oCZYWISCIE PODZIEKOWANIA DLA PANI WÓJT ,DARCZYNCOM TEGO GRUNtU MAMA NA MYSLI WLADZE MIASTA KTORE TEN GRUNT PRZEKAŻĄ.TO WIELKIE JAKŻE TRUDNE DZIEŁO,ALE Z POMOCĄ BOżĄ I PRZYCHYLNOSCIA LUDZI DOBREJ WOLI …DZIELO TO POWSTANIE.I jeszcze jedno bardzo przykro czytać te rozne krytyczne opinie na ten temat ,myśle,ze ci ludzie to żli ludzie ,oddaleni na pewno od Kosciola i dlatego z taką łatwoscia im przychodza te złe mysli i krzywdzace opinie.Kazdy z nas tam moze trafic,oby ,nie.Ale wowczas inaczej by postrzegali budowe.

  • Za to katolicy siedzący w pierwszym rzędzie na mszy w kościele i wyśpiewują po niebiosa są super bo są, śpiewają, modlą się, dają na kościół a to , że potem jako piersi obrabiają dupę innym albo kręcą wały na każdym kroku to już jest ok i to są dobrzy ludzie ?

 7. Doimy Doimy Doimy w imię ? NO WŁAŚNIE
  CZEGO ?

 8. Wprowadzić podatek na każdego mieszkańca powiatu 100 zł miesiecznie i budowa szybko się zakończy

 9. Widać że kościół ma PIENIADZE Ta figurka kosztowała ok 60 000 zł

 10. MIEJMY NADZIEJĘ, ŻE ZA KILKA LAT NIE SKOŃCZY SIĘ TO SPRZEDAŻĄ DZIAŁKI JAKIEMUŚ LOKALNEMU MORAWIECKIEMU.

  • an ja mysle inaczej ….miejmy nadzieje ze za kilka lat nie wrci taki Tusek i zagarnioe do siebie ,bo doswiadczenia w tym ma duze skoro rozdal za bezcen 80 % naszego majatku obcemu kapitalowi ,a HOSPICJUM pozostanie w tym samym miejscu

 11. Mieszkaniec Gołkowa

  Dziękujemy Pani Wójt za ściągnięcie inwestora …

 12. Pralnia pieniędzy. Słupecki Rydzyk!!! A pani Grażyna mogła oddać swoją ziemie a nie gminy. Parodia. Będzie nowa meta na imprezy. Otwórzcie oczy!!!

 13. Ja chciałbym zapytać ks. Hieronima, czy zdaje sobie sprawę nie tylko z kosztów budowy hospicjum ale też jego utrzymania. To są ogromne sumy. Szpitale nie mogą sprostać swoim potrzebą a hospicjum da radę?!. Czarno to widzę!!!

 14. No jest inwestor pełnią gębą. Teraz zaczną się zrzutki i żebranina. Lepiej było by tam wybudować coś dla ludzi : boisko,park linowy itp itd… Ale na wsi ksiądz jeszcze jest Bogiem….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>