Strona główna / Informacje / Aktualności / Powstała klasa zasłużonego pilota

Powstała klasa zasłużonego pilota

Pierwszoklasiści z liceum mundurowego dostąpili wyjątkowego zaszczytu. Pierwszy raz w historii ZSP Witkowo, kandydaci na żołnierzy otrzymali patronat lokalnego bohatera – pilota ppor. Józefa Skowrona.

Nadanie imienia pierwszej klasie liceum mundurowego odbyło się 8 listopada podczas niepodległościowego apelu. W obecności nauczycieli oraz zaproszonych gości, uczniowie zostali odznaczeni przez Stefanię Skowron – wdowę po zmarłym pilocie. Na ich mundurach widnieją teraz specjalnie przygotowane naszywki Kompani Skowronków.

– Jest on dla uczniów przykładem heroizmu, najszlachetniejszych tradycji patriotycznych, które młodzież powinna kultywować, nie zapominając jednocześnie o tych znanych i bezimiennych bohaterach walczących o wyzwolenie ojczyzny – podkreśla dyrektor Anna Malendowicz-Koteras. Więcej w Kurierze.

7 komentarzy

 1. Ale żenada.Jest wielu zacniejszych bohaterów ziemi Witkowskiego. Czy to robota Pisiorów p. Musidlaka i płk Płóciennik?Wstyd dla wojska.

  • Nauczycielka

   Wojsko Musidlako-Skowrona-na siłę zrobić bohatera.A co z powstańcami wielkopolskimieniny?

 2. wstyd! Musidlak? Molodecki? To mają być „goście” na takie uroczystości?
  gratulacje!
  widać PiS przygarnie wszystkich – byle wygrać wybory!
  tfu! miejmy nadzieje, ze ludzie tego nie kupią!

 3. Młody uczniak

  ble..Panie wojskowy…a mieliśmy do Pana Pułkownika szacunek…

 4. Ciemny lud wszystko kupi. 🙁 A pis robi swoje

 5. wstyd nie liczy się jakość patrona każde barachło byle z namaszczenia pis czas na pomnik i ulicę prezydenta tego który poległ w katastrofie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.