Strona główna / Informacje / Aktualności / Proboszcz pozwał Kuriera do sądu

Proboszcz pozwał Kuriera do sądu

8 lat od pierwszej publikacji na jego temat, ksiądz proboszcz Stanisław Goc zdecydował się wystąpić na drogę sądową. Przedmiotem procesu będą tegoroczne artykuły na temat witkowskiego duchownego.

Ksiądz proboszcz pozwał do sądu Janusza Ansiona – redaktora naczelnego naszego tygodnika oraz autora tekstów – Huberta Lisiaka. Pozew o ochronę dóbr osobistych trafił do zainteresowanych stron na początku października. Przedmiotem procesu, który rozpocznie się w grudniu, będą głównie artykuły informujące o kontrowersyjnym odejściu z witkowskiej parafii – kościelnego i organisty – Tadeusza Kandefera oraz jego żony. Obrońcy Stanisława Goca domagają się zapłaty pieniężnej na cele społeczne oraz zamieszczenia stosownych sprostowań. Pozew proboszcza rozpatrzy Sąd Okręgowy w Koninie.

14 komentarzy

 1. słupczanka

  Jak to? Sprawa nie przedawniła się przez 8 lat?

 2. i bardzo dobrze bo jak się czytało te artykuły to się aż żle robiło widać było że nie chodzi o jakąś sprawę tylko aby podnieść sprzedaż gazety jeszcze Prymas powinien to zrobić i może wreszcie będzie spokój . Zyczę ks wygranej sprawy powodzenia

  • Mnie żle się robi jak pomyślę sobie nie tylko o tym księdzu. Kler sobie obejrzyj to oczy się tobie otworzą. Klecha niech się zajmie swoim „powołaniem” a nie bieganiem po sądach. Ponadto o dobrych ludziach zwykle mówimy dobrze a o złych mówimy żle i tak w tym wypadku było najpewniej.

  • Prymas. …A w czym Kurier się mylił…..sprawa parafii Staw?????? Slow brak, albo lepiej….szkoda słów.

  • Przecież kuria sprawę przegrała w kwestii parafii Staw. A szefem kurii jest……czyli on przegrał.

 3. Do grona pozwanych powinni dołączyć autorzy „eleganckich” komentarzy na fb. Przeważnie te same osoby !!!!

 4. Nie lubię poniedziałku

  Na misje do Afryki

 5. Anonim, wytłumacz mi, dlaczego o tak wielu innych duchownych nic się nie pisze a o ks. Gocu aż tyle. To wina Kuriera?

 6. tylko jak trzeba być zawziętym, pazernym na pieniądze i złym do szpiku kości by tak postępować, by kogoś tak bardzo ukrzywdzić, rodzinę ukrzywdzić, zdrowie odebrać, mówić o kimś, że zły, a same to zła wcielone, ale to do nich wróci, po stokroć wróci, tego im życzymy

  • Ewangelia na XXIV Niedzielę Zwykłą
   Czytanie z Ksiegi Syracydesa .
   Przebacz winę bliźniemu.
   Tego który się mści spotka zemsta od Pana.On grzechy jego dokładnie zachowa w pamięci

 7. GOC nie igraj z ogniem byś się jeszcze bardziej nie poparzył. W Witkowie jesteś przegrany i dla dobra całej parafii, zechciej odejść bo inaczej ludzie w tym ci pomogą. Dobrze radzę!!!!!!!!!!!!!

 8. do mkaor. Bidoku. zachowaj te swoje mądrości i rady dla siebie !!!! Poczytaj ABC dobrego wychowania !!! Per Ty ????

 9. wiciu powiedzioł co wiedzioł aż mu grdyka znieruchomiała. To „Per Ty” sobie poczytaj ABC dobrego wychowania, bo gdybyś je miał, wiedziałbyś, że dobro większości jest cenniejsze od własnego JA. U ciebie zaś to twoje JA jest tak wyśrubowane, że nawet nie chcesz skorzystać z moich mądrości i rad. I to cię zgubi. Dobrze radzę!!!!!!!!!
  Co zaś dotyczy się określenia:”Bidoku” to wiem i czuję, że tej „bidoty” nie cierpisz. Mnie zaś to nie przeszkadza i cieszę się z tego kim jestem. Wolę być tym” bidokiem” niż tym, kim ty jesteś.
  Goc! nie wiele ci zostało czasu.

 10. Goc zbliża się koniec twojej szansy. Mam nadzieję, że nie zignorowales tego co miałeś zrobić. Jeśli tak to będziesz biedny i żałosny. Czekam na jutrzejszy Kurier.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>