Strona główna / Informacje / Aktualności / Proboszcz wykluczony z budżetu obywatelskiego

Proboszcz wykluczony z budżetu obywatelskiego


Powołana przez burmistrza komisja zweryfikowała wszystkie wnioski złożone do nowej edycji budżetu obywatelskiego. Jeden z nich odrzuciła, co oznacza, że w ogóle nie zostanie on poddany pod głosowanie mieszkańców. Chodzi o pomysł ks. Hieronima Szczepaniaka, by na terenie parafii pw. bł. Kozala pobudować hospicjum. – Budżet Obywatelski jest częścią Budżetu Miasta Słupcy i wydatkowanie środków musi być zgodne z ustawą o finansach publicznych. Projekt może dotyczyć zadań inwestycyjnych, ale tych które będą prowadzone na majątku miasta i realizowane przez miasto – nie ma możliwości przekazania środków z budżetu dla podmiotów zewnętrznych. Wobec powyższego propozycja zadania nie może być uwzględniona w Budżecie Obywatelskim na 2018 rok – czytamy w uzasadnieniu komisji.
Pozostałe 9 projektów zweryfikowano pozytywnie. Wkrótce rozpocznie się głosowanie.

4 komentarze

  1. Chopie, jeszcze mało masz roboty? Weź się porządnie za to co do ciebie należy a o hospicjum niech się martwią ci, co powinni.

  2. Ja – w takim razie weźmy się i za wszystkie inne sprawy które ci co powinni, powinni wykonać i też się nie biorą. Niech każdy czyni dobrze to co do niego należy a będzie dobrze. Wychodzenie przed szereg nie zawsze jest dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.