Strona główna / Informacje / Aktualności / Przeprowadzili kolejną akcję. Wlepili 6 mandatów

Przeprowadzili kolejną akcję. Wlepili 6 mandatów

W ramach akcji „PRĘDKOŚĆ – Zero Tolerancji”, która odbyła się w dniach 4-5 października br. na wielkopolskich drogach, policjanci przeprowadzili działania w celu egzekwowania przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Przypominano kierowcom o zagrożeniach wynikających z nadmiernej prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadków.

Pod koniec pierwszego tygodnia br. odbyła się akcja „PRĘDKOŚĆ – Zero Tolerancji”, w której policjanci z całej Wielkopolski prowadzili wzmożone kontrole pod kątem bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości na drodze. Celem tych działań było przypomnienie kierowcom o tym, że prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze i do obowiązujących ograniczeń. Jest to jeszcze bardziej aktualne w okresie jesiennym, kiedy warunki na drodze zmieniają się bardzo szybko. Niska temperatura nad ranem, deszczowa aura, czy szybko zapadający zmierzch, przy nadmiernej prędkości, sprzyja powstawaniu niebezpiecznych sytuacji.

W powiecie słupeckim policjanci ruchu drogowego skontrolowali 36 pojazdów, nałożyli 6 mandatów na kierowców, którzy rażąco przekroczyli wskazane limity prędkości, przeprowadzili 36 kontroli stanu trzeźwości.

Podsumowując wyniki akcji, skontrolowano 1665 pojazdów, policjanci przebadali także pod kątem trzeźwości 1668 kierowców.

Policjanci podczas działań kontrolnych nałożyli na kierowców 257 mandatów karnych, głównie za przekroczenie prędkości. Zatrzymali 20 praw jazdy, w tym aż 17 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz 81 dowodów rejestracyjnych.

Statystyki pokazują że pomimo wielokrotnych policyjnych apeli skierowanych do kierowców dotyczących rozwagi i trzeźwości umysłu za kierownicą, nadal na drodze znajdują się osoby, które świadomie łamią obowiązujące przepisy, narażając tym samym siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, że okres jesienno-zimowy jest bardzo trudnym i wymagającym czasem dla kierowców. Dlatego konsekwentne i świadome przestrzeganie przepisów jest kluczowe dla wspólnego bezpieczeństwa na drodze.

Maciej Święcichowski/Marlena Kukawka

3 komentarze

  1. Tylko tyle,bo yanosik działa i się nie poddaje w tej walce z policją. Wyłapali pewnie jak już nawiększych mandatów.

  2. Panowie Policjanci – dziękuję za pouczenie. Obiecuję poprawę.

  3. Takie akcje na piratów powinny odbywać się 7 dni w tygodniu, a nie od czasu do czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>