Strona główna / Informacje / Aktualności / Przestali odbierać śmieci z gminy Słupca

Przestali odbierać śmieci z gminy Słupca

18 komentarzy

 1. Ciekawe dlaczego i jak długo potrwa nie odbieranie śmieci.

 2. Teoria i praktyka

  Nowa nazwa firmy i wyższe stawki , jedziemy dalej z tym biznesem .

 3. Czy pani Wójt jest świadoma tego że grozi nam mala epidemia jak nie bedą wywozone smieci BIO przecież jest LATO !!!!! jak ja mam to przechowywać ???? jakieś jaja !!!!

 4. Dziwne ze nikt mieszkańców nie powiadomił o tym ale upomnienia umia wyslac ze nie zapłaciło sie za odpady …

 5. Takie rzeczy tylko w Slupcy.
  Poza tym jezeli masz przepelniony kubel a gmina nie odebrala smieci w terminie masz prawo zlecić zabranie śmieci innej firmie, pod warunkiem, że jest wpisana do rejestru podmiotów uprawnionych do odbioru odpadów komunalnych. Wystarczy do niej zadzwonić, podpisać umowę, a fakturę przesłać do urzędu gminy z żądaniem zwrotu kosztów.
  Zadne zbieranie we worki…

 6. Kolejny argument,że funkcja wójta jest w Słupcy niepotrzebna,zresztą to oczywiste!!!Teraz z nożem na gardle podpiszą kolejną umowę skrajnie niekorzystną dla mieszkańców gminy bo w takiej sytuacji jaką gmina sobie zafundowala to firma będzie dyktować warunki…A mieszkańcy zapłacą jeszcze wyższy rachunek chociaż już dziś jest absurdalnie drogo!!!! W ogóle jak to możliwe ze gmina podpisuje umowę dającą firmie możliwość wypowiedzenia jej z dnia na dzień???a mieszkańcy mają sobie tworzyć prywatne wysypiska śmieci na swoich posesjach????żenada żenada żenada

  • Co za bzdury wypisujesz. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Skoro firma kończy działalność to pozamiatane…żaden wójt nic nie wskóra poza rozpisaniem nowego przetargu.

 7. W Lądku Skrótem Gizalki podniósł cenę i odbiera odpady tylko raz w miesiącu.

 8. Podziękujemy pani wójt przy wyborach.

 9. A czy nie jest podobnie z firmami, zaklafami pracy ktore z dnia na dzien oglosily upadlosc? Pracownik zostal bez pracy a firmy po ogloszeni upadlosci nie wyplacily wynagrodzenia mimo, ze pracownicy mieli umowy o prace! To chyba bardziej nasze prawo ma dosc duze luki, ktore mozna wykorzystac !

 10. Gmina Słupca już dawno powinna być połączona z miejska gminą Słupca. Nie dość, że jest niewydolna finansowo to blokuje często rozwój regionu słupeckiego. Przykładów mamy mnóstwo.

  • Popieram Slupca i Gmina powinna byc polaczona
   Z resztą to absurd ,ze gmina Slupca jest tak nieudolna ze mieszkańcy gminy nie maja miejskiej wody w domach nie wspominajac o kanalizacji a drogi? Szczyt marzen…
   obiecanki ktore powtarzaja sie przez 15 lat
   Gdzie sa pieniadze z podatkow?
   Z reszta prawdopodobnie gminy nie płacily w terminie faktur za wywoz śmieci wiec gdzie sa nasze oplaty za smieci? Wiekszosc płaci za rok z gory…

 11. Proponuje Gminie Slupca przyjrzec sie jak zrobila Gmina Zagorow.Podziekowala Eko Skortex i zlecila wywoz smieci Komunalce.Mozna nie dorabiac prywatnej firmy i nikt nie dyktuje wyzszej stawki coroz.Warto przemyslec takie rozwiazanie

  • Gabi łatwo coś robić za publiczne pieniądze a w efekcie wyjdzie 2 razy drożej. Problem polega na tym, że opłaty za śmieci będą coraz droższe, bo nikt ich nie segreguje. Niezależnie, czy to będzie komunalka, czy firma prywatna śmieci kosztują, a opłaty w gminach nie bilansują systemu. To oznacza, że Gmina do śmieci będzie dopłacać, a w efekcie opłaty i tak wzrosną.

 12. Moje kosze stoja pelne,I unosi sie z nich specyficzny zapaszek.Za smieci oplacone do konca sierpnia.Nie wiwm co dalej…

  • Ogólnie powinno być zmienione prawo bo my kupując daną rzecz w opakowaniu to już za to opakowanie płacimy a później płacimy jeszcze za to że trafia do utylizacji czyli za śmieci płacimy 2razy a znając życie gmina zaraz podwyższy za śmieci

 13. Szanowna redakcjo, może warto przypomnieć Pani Wójt Gminy Słupca brzmienie art. 6s ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zgodnie z którym cyt.: „W przypadku gdy gmina nie realizuje obowiązku odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, właściciel nieruchomości jest obowiązany do przekazania odpadów komunalnych, na koszt gminy, podmiotowi odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, wpisanemu do rejestru działalności regulowanej, o którym mowa w art. 9b działalność w zakresie odbierania odpadów komunalnych, ust. 2.”.
  Jakoś nie ma w tej ustawie mowy o tym aby nadmiar śmieci gromadzić w workach. Prawda jest taka, że bez względu na okoliczności, gmina nie wywiązała się z obowiązku odebrania odpadów w wyznaczonych terminach i nie podała nawet przybliżonego terminu wywozu odpadów. Dlaczego Pani Wójt nie informuje rzetelnie mieszkańców o tym, jakie prawa im przysługują w związku z nie wywiązaniem się przez Gminę z obowiązków ustawowych? Informowanie o gromadzeniu nadmiaru śmieci we workach jest wg mnie wprowadzaniem w błąd, a nawet sugerowaniem obejścia przepisów ustawy, które są dla Gminy niewygodne.

 14. Nawiązując do podziękowania Pani Wójt przy wyborach, nie wiem czy to jej wina, że firma ma problemy finansowe i toczy się wobec niej postępowanie układowe, a może wina T… bo przecież „przez ostatnie osiem lat Polska i Polacy…”. Wobec EKO prowadzone jest postępowanie upadłościowe.

  „Sędzia komisarz zarządził w toku przyspieszonego postępowania układowego prowadzonego wobec EKO-SKÓRTEX GIZAŁKI spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Piotrowicach (KRS 0000315960) zwołać zgromadzenie wierzycieli w celu głosowania nad układem na dzień 19 lipca 2018 roku, godzina 900, w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu, ul. Młyńska 1a, sala nr 132.
  Wierzyciel może głosować pisemnie (poprzez nadesłanie lub złożenie prawidłowo wypełnionej karty do głosowania, wraz z dokumentami, z których wynikać będzie umocowanie osób podpisanych na karcie do reprezentowania wierzyciela) i ustnie podczas zgromadzenia.
  Ponadto Sąd zawiadamia, że nadzorca sądowy sporządził i złożył do akt sprawy spis wierzytelności z dnia 6 kwietnia 2018 roku, który można przeglądać w czytelni Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu, p. 46 (parter) przy ul. Młyńskiej 1A.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.