Strona główna / Informacje / Aktualności / Rada w obronie proboszcza. Oskarżają innych

Rada w obronie proboszcza. Oskarżają innych

Nie widać końca zamieszania, które w ostatnich miesiącach ogarnęło witkowską parafię. Do ostatnich wydarzeń odniosła się Parafialna Rada Ekonomiczna, która stanęła murem za miejscowym proboszczem. Jej członkowie wskazują nawet na schizofrenię.

Do kolejnego spięcia w lokalnej rodzinie parafialnej doszło przed niedawno zakończonymi świętami Wielkanocnymi. Wszystko za sprawą dwóch niezwykle istotnych zdarzeń i faktów. Pierwszy to pismo, która Parafialna Rada Ekonomiczna skierowała na ręce Księdza Prymasa Wojciecha Polaka, Prowincjonalnego Zgromadzenia Sióstr Służebniczej Pleszewski oraz siostry Michaelii Chudej – przełożonej Domu Sióstr w Witkowie. Co prawda, dokument nie został podany do wiadomości publicznej, ale nam udało się zapoznać z jego treścią. W pierwszych zdaniach z ich stanowiska dowiadujemy się, że źródłem ataków i oszczerstw na księdza proboszcza Stanisława Goca jest przełożona witkowskiego Domu Sióstr. To właśnie miejscowe siostry zakonne zorganizowały zbiórkę pieniędzy dla Teresy i Tadeusza Kandefer, który do niedawna pełnił funkcję organisty i kościelnego. O całej sprawie informowaliśmy na bieżąco na łamach naszego tygodnika. Jako winnego zamieszania wskazują także samego pana Tadeusza, który ich zdaniem był niepewny w swoich poczynaniach. Informują również, że został przyjęty tymczasowo pod warunkiem uczęszczania na Studium Organistowskie w Gnieźnie, które według ich wiedzy zakończył po I semestrze, nie zdając egzaminów. Co więcej, autorzy pisma wskazują nawet na objawy schizofrenii, nieradzenie sobie z obowiązkami w kościele i na cmentarzu. Rada Ekonomiczna wzięła także pod lupę finanse parafii w postaci wynagrodzeń wypłacanych byłem kościelnemu i organiście. W dokumencie podają, że w czasie wolontariatu pan Tadeusz otrzymywał „na czysto” 1 750 złotych. Ich zdaniem zataił on też fakt pobierania „kuroniówki” podczas pracy w witkowskiej parafii. Pod dokumentem podpisali się członkowie PRE – Dariusz Pustelnik, Jadwiga Spiżewska, Zbigniew Szcześniak, Józef Robaszkiewicz oraz Mieczysław Janicki. Według naszych informacji żaden z adresatów nie zajął jeszcze stanowiska w sprawie dokumentu. Dowiedzieli się o nim także państwo Kandefer, którzy skierowali odpowiedź do Prymasa Polski, wskazując na nieprawdę i pomówienia. Aktualnie nie zabierają głosu za pośrednictwem mediów.

Nie był to jednak koniec ofensywy wspomnianej Rady. Podczas czwartkowej mszy będącej częścią triduum paschalnego doszło do publicznego wsparcia osoby księdza proboszcza. Tuż przed końcem mszy przy wszystkich zebranych głos zabrał wspomniany wcześniej Dariusz Pustelnik. Nawiązując do pisma, w imieniu PRE okazał solidarność z księdzem Stanisławem Gocem, będącym ich zdaniem obiektem bezpardonowych ataków i oszczerstw. Co więcej, część zwolenników proboszcza zgotowała dla niego ogrom oklasków, wywołując u samego zainteresowanego łzy. Pozostali tłumnie zgromadzeni tego dnia wierni nie zdecydowali się na owację. Nie brakowało również komentarzy, że z jednej z najważniejszych mszy świętych w ciągu roku zrobiono przedstawienie, a nawet kabaret.

11 komentarzy

 1. Pustelnik daruj sobie chłopie – taki byłeś w porządku gość..sprzedałeś siebie i swoje poglądy w imię czego? bo kogo trudno nazwacv. Pycha i buta Proboszcza są dla Ciebie drogowskazem? Gratulacje.

 2. Skoro faktycznie taki proboszcz zły to przestać chodzić do kościoła w Witkowie.Zostanie proboszcz i Rada Ekonomiczna. Po kilku miesiącach sam będzie prosił o przeniesienie

  • A bTy to kto….rady udzielasz .A pewnie do kosciola nie chodzisz. Racjae sa zawsxe dwie i nie tu wtym sxambie internetowym je nalezy rostrzygac

 3. Raczej kabarecik.

 4. No to w końcu wolontariat czy płatna praca ? Nie broniąc proboszcza coś mi się zdaje, że najlepiej na tym wszystkim wyszedł p. Tadeusz: narobił szumu, wziął kasę i zniknął. Szkoda, że nie chce przedstawić sprawy ze swojego punktu widzenia – przecież wyjechał i niczym nie ryzykuje.

 5. A Prymas milczy, no bo jak „zarżnąć dojną krowę”. Kolesiostwo ważniejsze od dobra parafii. Kiedy w końcu dojdzie do draki, Prymas jak zwykle poszuka winnego. Jak długo ten człowiek(Prymas)będzie udawał, że sobie radzi?.To co się dzieje w Archidiecezji, jego decyzje, jego wypowiedzi, jego postępowanie(gdzie był 10 kwietnia br. Żeby Prymasa zabrakło na uroczystościach w Warszawie i to Polaka), jakże wyraźnie wskazują na jego nieudolność. A najbardziej pogrąża go to, że w myśl powiedzenia:”Głos ludu głosem Boga” ma w głębokim „poważaniu”. On tylko potrafi stroić piękne minki a w rzeczywistości głosem ludu gardzi. I on chce mieć ludzi w kościele, i on chce mieć powołania? Hipokryzja w najwyższym wydaniu.

 6. Kto wieży w czarną mafie pójdzie do Piekła !!! Do nieba idą tylko uczciwi, uczynni i dobry ludzie.

 7. xxxxx- a ty kto ? Jeden z Rady Ekonomicznej ? A może inny obiektywny inaczej ?

 8. Właśnie o to chodziło Gocowi. Aby ciemny lud miał wątpliwości. Wszystkiego się wyprze i okręci kota ogonem. Istny Męczennik witkowski, a Pustelnik jego wierny uczeń…

 9. A ta rada to kto i przez kogo wybrana? Na pewno nie przez parafian, tylko wybrana przez Goca! Witkowskie przy….y ,was „czarny „też przyjmie

 10. Patrząc na wasze wypowiedzi, zarówno na treść jak i formę _ komentatorów i piszących artykuły w ” slynnej” GW , przemilczając błędy ortograficzne odwolam się do emotywizmu (może ktoś zagłębi temat i podniesie swoje umiejętności) i powiem Wasze zajmowane stanowiska Drodzy Panstwo to nic innego jak „żenada”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.