Strona główna / Informacje / Aktualności / Radni poszli na rękę. Ruszy duża inwestycja

Radni poszli na rękę. Ruszy duża inwestycja

Ostrowiccy radni zgodzili się na zamianę dróg znajdujących się na terenie Michasiówki w Giewartowie. Dzięki temu właścicielka ośrodka już wkrótce będzie mogła rozpocząć tam nową, dużą inwestycję.

Kilka dni temu właścicielka Michasiówki zwróciła się do władz gminy z oficjalną prośbą o uregulowanie własności gruntów pod przepompownią oraz zamianę drogi gminnej, która przebiega przez ośrodek. Zaproponowała przesunięcie tej drogi w stronę Meszny. Ewentualnie jest zainteresowana kupnem drogi z jednoczesnym użyczeniem dojazdu do jeziora utwardzona drogą przebiegającą w innej części jeziora. – Zależy mi na uregulowaniu własności gruntów z uwagi na inwestycję, w ramach której planuję wybudowanie campusu militarnego dla około 100 dzieci – pisze właścicielka Michasiówki i dodaje, że działający od 10 lat w Giewartowie ośrodek odwiedziło już kilkanaście tysięcy osób, a dzięki jej dotychczasowym inwestycjom pracę znalazło wielu mieszkańców gminy. – Nasza inwestycja z całą pewnością jeszcze bardziej wpłynie na rozwój turystyki i rekreacji na terenie gminy, na jej promocję oraz wzrost zatrudnienia – czytamy w piśmie.

Na ostatnim posiedzeniu komisji wójt przekonywał radnych, by zgodzili się na zamianę dróg. – Nie chciałbym blokować inwestycji – mówił Henryk Tylman. Zapowiadał, że transakcja ma odbyć się bezkosztowo, bo w zamian za 9-arową drogę należącą obecnie do gminy właścicielka ośrodka ma oddać działkę o takiej samej powierzchni, również z przeznaczeniem na drogę. Koszty podziału nieruchomości ma ponieść właścicielka ośrodka. Jedynym gminnym kosztem ma być opłacenie notariusza, chociaż radni apelowali, by i w tym przypadku spróbować podzielić opłatę pomiędzy obie zainteresowane wymianą gruntów strony. Ostatecznie radni jednogłośnie zgodzili się na zamianę. Dzięki temu w ośrodku już wkrótce będzie mogła ruszyć nowa inwestycja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.