Strona główna / Informacje / Aktualności / Remont gminy za ponad 600 tys.

Remont gminy za ponad 600 tys.

 

Od kilku lat gmina przymierzała się do koniecznego remontu budynku urzędu gminy. Największym problemem był przeciekający dach. Okazuje się, że budynek należny również zmodernizować i dostosować do narastających potrzeb.

Na sesji wójt Grażyna Kazuś  poinformowała, że został już  rozstrzygnięty przetarg na remont budynku oraz modernizację kotłowni. Zakres robót obejmuje  odnowienie całego budynku wraz z termomodernizacją  oraz rozebranie komina kotłowni i instalację ogrzewania gazowego. Zostanie również zaadaptowane pomieszczenie  na serwerownię. Powstaną nowe schody i wejście do budynku, które będą spełniać wymogi i zwiększą estetykę budynku.

Inwestycja  kosztować będzie ok. 650 000 zł. Wykona  ją firma REM-BUD z Tuliszkowa, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę. Roboty  zostaną  zakończone do 31 maja 2020 roku.

7 komentarzy

 1. Po co?? Przecież gmina powinna zostać rozwiązana i połączona z miastem. Strata pieniędzy.

 2. Kompletnie bez sensu. To zwykłe marnowanie pieniędzy podatnika. Szlag mnie trafia jak sobie uświadomię, że istnienie osobno Gminy Wiejskiej Słupca kosztuje podatnika około 15.000 000 na kadencję. To wydatki na administrację (zbędną). Ile za te pieniądze można w szkołach, przedszkolach i innych miejscach zmienić na lepsze. Ciągle słyszymy, że nie ma na to czy tamto pieniędzy ale na naprawdę niepotrzebna administrację nie brakuje. Należy skończyć z tym podziałem, połączyć gminy najszybciej jak to możliwe. To powinna być ostatnia kadencja z takim podziałem. Przy okazji następnych wyborów powinniśmy wybierać Radnych Miejsko-Gminnych oraz Burmistrza Miasta i Gminy.

 3. Ot, cała prawda

  Widziałem sufit w gminnym mieszkaniu. Cały w grzybie z powodu przeciekającego dachu. Dosłownie cały. W mieszkaniu niesamowity zaduch od wilgoci i grzyba na suficie. Ilekroć lokatorzy prosili o naprawę dachu, tylekroć słyszeli… nie mamy pieniędzy. Na remont budynku urzędu jednak pieniądze są.

 4. gmina powinna być zlikwidowana. Szkoda pieniędzy i mniej wstydu z powodu błędnych decyzji Pani wójt

 5. Za 600 tys. to można drzwi wymienić i może że 2 okna . Potrzeba z 5 milionów .

 6. Nigdy w żyviu łączyć miasto z gminą .Przy tych ilościach mieszkańców byłoby np 9 radnych z miasta i 6 ze wsi, czylili że na wsiach nawet dziury nikt by nie załatał.

 7. Mieszkaniec Miasta Słupca

  gmina to gmina a miasto to miasto i niech tak zostanie,
  bo nie daj borze jakby gmina rządzili takie same kołomęty jak miastem.
  A od Pani wójt to się proszę odpiero…ć bo rządzi bardzo dobrze,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>