Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Aktualności / Skandal w parafii. Ksiądz zatrzymany za narkotyki

Skandal w parafii. Ksiądz zatrzymany za narkotyki

W parafii, której proboszczem od wielu lat jest pochodzący z Kąpiela ks. Wojciech Szczepankiewicz, Centralne Biuro Śledcze zatrzymało zamieszanego w sprawę narkotykową wikariusza. – To trauma dla mnie i dla parafian – mówi proboszcz.

Akcja CBŚ została przeprowadzona w poprzedni piątek, w parafii w Dębach Szlacheckich. 39-letni wikariusz, który ma być zamieszany w handel narkotykami został zatrzymany na terenie plebanii. Wieloletni proboszcz parafii, ks. Wojciech Szczepankiewicz nie był świadkiem zatrzymania. – Na szczęście mnie nie było, bo byłem na urlopie, także to zostało mi oszczędzone, ale na pewno jest to trauma dla mnie i dla parafian – mówi pochodzący z Kąpiela duchowny przed kamerą TVP3 Poznań. Materiał na temat skandalu, jaki wybuchł w Dębach Szlacheckich, niewielkiej wsi pod Kołem, wyemitowano w Teleskopie. Biskup odwołał już zatrzymanego księdza, a jego miejsce skierował do parafii nowego wikariusza. – On (zatrzymany wikariusz – przyp. red.) się wyprowadził, nie wiem gdzie mieszka i jak jego sprawy się potoczą – dodaje proboszcz. Z uwagi na dobro postępowania i wykonywane czynności Prokuratura Krajowa, która prowadzi sprawę, nie udziela szczegółowych informacji. Wiadomo jednak, że sankcje na księdza nałożyły zarówno władze kościelne, jak i organy ścigania. – Zatrzymany wikariusz, zgodnie z zakazem biskupa, nie może odprawiać mszy świętej w Dębach Szlacheckich i w swojej rodzinnej parafii, a w innych parafiach nie może udzielać sakramentów, głosić kazań czy przyjmować intencji mszalnych. Nie może też opuszczać kraju i musi meldować się na policji – ustalili dziennikarze TVP3.  Materiał Teleskopu na ten temat znajdą Państwo TUTAJ.

15 komentarzy

 1. Obywatel Powiatowy

  ” Biskup odwołał już zatrzymanego księdza ”, Polacy obudzcie sie ! Ilu pedofilii Episkopat Polski ukrywa sie w parafiach rozsianych po Polsce i nikt ich nie odwoluje !! Wyjdzmy z ciemnosci, otowrzmy oczy, czas skonczyc z instytucja kosciola, Boga w sercu nosmy !!!

  • To że jakiś goguś odwołał innego gogusia nie znaczy że ten naćpany przestał być księciuniem. Został odwołany z parafii i przeniesiony do innej albo tymczasowo do zakonu aż sprawa przyschnie. Ksiądz może zostać natychmiastowo odwołany tylko jeśli będzie nie posłuszny biskupowi i tylko wtedy l. Organizacja oparta na feudaliźmie nie dopuszcza nieposłuszeństwa. Przewalanie kasy, dzieci czy pedofilia nie są przesłanką i do usunięcia księciunia ze stanu księżowskiego.

 2. Anty Kościół

  Hehehehe ale asy z tych księciuniów.

 3. Jaki skandal to codzienność.

 4. Tzn..nie tylko pedofile ale i handlarze narkotyków.

  • Ksieza to nie sa niewiniatka.Sama znam przypadek gdzie ksiadz z okolicy zostal ojcem.

 5. Znowu atakują Kościół

 6. Co ma powiedzieć że wiedział i brał procent….

 7. A dziadek sie martwi bo do kadzidła ksiadz nie dosypie nic Hehehehe

 8. Jak wynika z reportażu ksiądz miał zmienne nastroje. Różnie ludzie zachowują się na głodzie. Mszalne tego nie zastąpi. Ale na pewno o moralności dużo prawił i pouczał jak żyć.

 9. Czy ten ksiądz wierzy w Boga?

 10. Ale cóż za sprawiedliwość przeciętny obywatel startował bu od 2 lat w górę. A ksiądz ? Wystarczy zakaz odprawiania mszy i pewnie siusianie na policji. Brawoo

 11. zeniu, a ty w kogo wierzysz? na winnicy koło kramska też są takie ściemniacze jak ty

 12. do M- ksiądz został ojcem ? A mamusia dziecka panienka ? A tatuś ksiądz kasiorę na dziecko daje ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>