Strona główna / Informacje / Aktualności / Słupecki ksiądz: będziemy mieć przerąbane

Słupecki ksiądz: będziemy mieć przerąbane

Na ekrany kin we wrześniu wchodzi głośny film Smarzowskiego – „Kler”. Dyrektor słupeckiego MDK planuje grać go premierowo. Zapowiedź obrazu wzbudza wiele kontrowersji. Wikariusz w parafii św. Wawrzyńca ks. Krzysztof Szkopek mówi – Po tym filmie my księża będziemy mieli przerąbane. Smarzowski robi mocne obrazy, często przerysowane, ale wiadomo, że wśród księży również zdarzają się zachowania patologiczne. Teraz będzie dla nas zadanie, by tak pracować, żeby pokazać ludziom, że nie wszyscy księżą są tacy jak ci w filmie „Kler”.
Więcej w najbliższym numerze Kuriera Słupeckiego.

15 komentarzy

 1. Przerąbane to będziecie mieć nie po tym filmie, tylko jak dokona się zmiana pokoleniowa (czyli jakby nie było wkrótce). Nie będzie już gwardii staruszków i staruszek wiernie trwających przy kościele bez względu na wszystko. Z młodego pokolenia do kościoła chodzić będzie jakieś 5% ludzi. Do władzy w końcu dojdzie jakaś inna, młodsza i świeższa partia niż PO czy PiS. Kościoły staną się obiektami typowo zabytkowymi, przeznaczonymi do zwiedzania tak jak obecnie np. zamki. To wszystko nastąpi już niebawem, chociaż dzisiaj jeszcze wielu nie dopuszcza do siebie takiej myśli. Zobaczycie.

  • prorok czy co? ;)))))

  • W Holandii od dawna tak jest. Mają przepiękne kościoły i katedry, wiele z nich zwiedziłam, ale wiernych na Mszy Św. można czasami policzyć na palcach jednej ręki.

 2. Wlasnie o to chodzi panie ksiadz ze to sama prawda, nic przerysowanego. „Taka patologia ” to u was normalka i nie ma co udawac swietych. zKsiadz nie gra w Chlopach tylko mowi do gazety w 2018 roku.

  • Czesio twoja ślepa nienawiść skłaniająca cię do oszczerstw może być uleczona tylko przez Boga – zrezygnuj z oszczerstw, fałszywych oskarżeń bez dowodów, przeproś Go, proś o łaskę i pomoc, a On z pewności ci nie odmówi.
   Dla ciebie to jedyna szansa i spiesz się, bo możesz łaskę otrzymać póki tu żyjesz, bo potem będzie już tylko sąd i za późno na poprawę

 3. przerysowane? jestem zdania, ze prawdziwe do bolu.

 4. Chyba niedorysowane ? Zapewne jest gorzej niż na filmie. Pan Sekielski przygotowuje film o pedofilii w kościele i wtedy będzie przerąbane.

 5. Ksiądz Krzysiu nie musi sie martwić bo jest spoko. Kazdy niech odpowiada za swoje zachowanie.

  • Oni tam od początku noszenia sukienek są uczeni jak zrobić żeby zarobić, każdy musi zarabiać bo inaczej traci stanowisko !!!

 6. Nie mierzmy wszystkich jedną miarą W każdym zawodzie znajdą się tzw. czarne owce. A Ci, co chodzą do Kościoła pójdą do Boga a nie ks.

  • Do Boga można się modlić wszędzie, nie potrzeba nic więcej prócz wiary(żadnych księży, kościołów). Ja w szkole podstawowej miałam katechizm z tytułem „Wierzę w Boga”, dzisiaj na książce do nauki religii przeczytałam „Wierzę w kościół”. W którymś momencie coś poszło źle…

  • No właśnie!Świetny komentarz!

 7. To było skierowane do AN.

  • 30+ Jest tylko jeden problem… w lesie nikt nie nakarmi cie Ciałem Chrystusa. Zajrzyj do Ewangelii…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>