Strona główna / Informacje / Aktualności / Sprawca tragedii wcześniej wyszedł z więzienia

Sprawca tragedii wcześniej wyszedł z więzienia

Sprawca wypadku na przejeździe kolejowym w Wólce, w którym zginęła 16-letnia Klaudia Balcerzak wyszedł już z więzienia. Sąd darował mu pół roku odsiadki.

Słupecki sąd skazał 23-letniego mieszkańca gminy Zagórów na 3 lata bezwzględnego więzienia, ale Sąd Okręgowy w Koninie o rok złagodził wyrok. Do odsiadki miał więc 2 lata. W zakładzie karnym stawił się na początku lutego 2018 r. Zgodnie z przepisami, pod odbyciu połowy kary mógł ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Taki wniosek w jego sprawie złożył dyrektor Zakładu Karnego w Gębarzewie, w którym 23-latek odbywał karę. Dwa tygodnie temu sąd penitencjarny przychylił się do wniosku i warunkowo zwolnił 23-latka z odbycia reszty kary. Wyznaczył przy tym 2-letni okres próby, w którym mieszkaniec gminy Zagórów będzie pod nadzorem kuratora. Sąd nałożył też na niego kilka obowiązków. W ciągu miesiąca od wyjścia z więzienia będzie musiał podjąć pracę zarobkową i ją później kontynuować. Ponadto, sąd zakazał mu nadużywania alkoholu oraz przebywania w środowiskach przestępczych i kontaktowania się z takimi osobami. Ma również przestrzegać porządku prawnego i zasad współżycia społecznego. Ponadto, przez 9 lat nie będzie mógł wsiąść za kierownicę. Zakaz ten w głównym wyroku orzekł sąd w Słupcy, a później podtrzymał go sąd w Koninie.

Do tragedii doszło 9 września 2016 r. 23-latek kierując hondą civic ominął opuszczoną półrogatkę i wjechał wprost pod rozpędzony pociąg. Siedząca na fotelu pasażera Klaudia zginęła na miejscu. Choć całe zdarzenie zarejestrowała kamera umieszczona na lokomotywie, a także widzieli je świadkowie, kierowca hondy długo nie przyznawał się do winy. Zmienił zdanie dopiero na ostatniej rozprawie w słupeckim sądzie. Wtedy też przeprosił rodziców Klaudii.

12 komentarzy

 1. Średniowieczny sąd gajony

  Na tym właśnie polega sprawiedliwość według polskich sądów. Nie minęły nawet 3 lata od tragedii a sprawca na wolności. A tak na marginesie… Zakaz nadużywania alkoholu sąd zamierza kontrolować? Kpina z ofiary, z rodziny.

 2. No tak, było go widać na Zagórowie

 3. Co na to Ziobro?

 4. To było zabójstwo … nieumyślne ale zabójstwo i powinien siedzieć bez żadnego pobłażania !!! Co czują rodzice tej dziewczyny, jak wierzyć w Polskie Sądy !!!

  • Nieumyślnie to można wybić szybę w oknie grając w piłkę. Zabił z zimną krwią, nikt normalny nie stara się przejechać przez przejazd kiedy są opuszczone zapory.

  • Średniowieczny sąd gajony

   No właśnie… Nikt normalny. A nienormalności u niego nie stwierdzono. Tak więc, zabójstwo z zimną krwią, zabójstwo z premedytacją.

  • Średniowieczny sąd gajony

   Wyobraźmy sobie, że taki j… pozbawia życia w takich samych okolicznościach dziecko przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości, który to przedstawiciel orzekał w tej sprawie. Czy taki sędzia będąc oskarżycielem prywatnym domagałby się dla sprawcy śmierci swojego dziecka dwóch czy trzech lat więzienia? Może gdyby któregoś z tych pseudosprawiedliwych spotkała taka tragedia, to bardziej by się przyłożyli do wymiaru kary. Sąd nakazał sprawcy przestrzegać porządku prawnego i zasad współżycia społecznego. Mam rozumieć, że do tego potrzebny jest „nakaz” sądu? Kompromitacja wymiaru sprawiedliwości.

 5. To to jest śmiech na sali jak można zabójcze tak lekko potraktować powinna być karą śmierci A tak to Panie prezydencie jak tu zyc???

 6. Mieszkaniec Powiatu

  Z pełną premedytacją wjechał na zamknięty przejazd! Niestety jest i był osobą dorosłą i powinien ponieść dużo wyższą karę! Bez wątpienia sądy w naszym kraju przez ostatnie lata nie zmieniły się na lepsze a śmiem twierdzić że nawet odwrotnie! To jest ŻENUJĄCE!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>