Strona główna / Informacje / Aktualności / Staną murem za Owsiakiem

Staną murem za Owsiakiem

Witkowianie nieraz udowodnili już, że mają wielkie serducha. Kolejny przejaw dobroci okolicznych mieszkańców będzie można podziwiać na własne oczy 27 stycznia. W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza oraz ostatecznie odwołaną rezygnacją Jerzego Owsiaka z funkcji prezesa WOŚP, w Witkowie zainicjowano wyjątkową akcję. „Murem za Owsiakiem”, bo tak brzmi jej pełna nazwa, będzie przejawem wsparcia oraz solidarności z twórcą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 17:00 na targowisku przy ulicy Jana Pawła II. Główną inicjatorką przedsięwzięcia jest Katarzyna Rabiega, którą dzielnie wspiera grupa dobrych ludzi, sponsorów oraz instytucje – Samorząd Witkowa, OKSiR Witkowo oraz OSP Witkowo. Tego dnia targowisko ma wypełnić się balonami, racami, transparentami oraz innymi atrakcjami.

Aktualności można śledzić na stronie:

https://www.facebook.com/events/2033604713401974/

Relacja z wydarzenia na łamach Kuriera.

Zdjęcie: wosp.org.pl

10 komentarzy

 1. co sie w tym polim dzieje ,coraz wiekszosc ludkow stoi murem za zlodziejami

  • Czesio złapałeś kogoś za rękę że wiesz czy kradnie czy nie.

  • Czesio! Pamiętaj że zawsze swój swojego poznaje. Ciekawe czy Ty tak z zazdrości że to nie pisowiec robi tak gigantyczną robotę , czy może z tej ciemnoty którą nadaje TVP.

 2. Czesio,gdyby nie Owsiak to w szpitalach nic by nie bylo,nie pisz glupot.

  • Pozostaje w takim razie pytanie, na co idą nasze pieniądze ze składek, skoro w szpitalach nie było by nic….

  • Kłania się matematyka ze szkoły podstawowej. Zbiórka jakby jej nie nazwać to około 100 milionów złotych. (100 000 000) Budżet roczny na służbę zdrowia to około 90 miliardów złotych (90 000 000 000). Jaki stąd wniosek? Aby Owsiak zgromadził takie pieniądze wpłacane na jego fundację ( tak to nie są pieniądze Owsiaka tylko pieniądze wpłacających) musiałby zorganizować w ciągu roku około 900 takich zbiórek. Czyli w ciągu 1 dnia musiałoby się ich odbyć około 3 (gdyż rok ma 365 dni). Z tego co mi wiadomo na Caritas corocznie wpłacają ludzie około 200 mln złotych. (200 000 000). Tzn, że Caritas powinien zbierać 2 razy dziennie taką kwotę aby mieć budżet roczny państwa wydawany na służbę zdrowia. A i jeszcze jedno zasadnicze pytanie. Kto płaci składki na budżet zdrowia. Oczywiście i w tym przypadku dokładnie ci sami co dają na Owsiaka , Caritas i inne tego typu fundacje – zwykli ludzie. Stąd chyba każdy zna odpowiedź na postawione pytanie, że gdyby nie ten albo tamten to by nie było sprzętu itp itd. Wszystko to czcza propaganda. Odpowiedź jest jedna i gdyby nie podatki i ofiarność ludzi to żadna fundacja niczego by ci nie dała.

 3. Tak właśnie widać ,że czesio nie wie co to znaczy pomagać

 4. A śmieci segregować nie potrafią
  miasto dokłada
  Taka akcja informacyjna też potrzebna

 5. Popieram Czesia, ja jestem Polakiem i oglądam TVP a nie jak wy TVN niemiecką telewizje najeżdżającą na nasz kraj.
  Otwórzcie oczy i mózgi, Owsiak to resortowe dziecko, syn milicjanta SB. Za wasze pieniądze niby z WOŚP finansuje sobie Woodstok
  Caritas, też pomaga ludziom może nawet w większym stopniu ale się nie afiszuje i reklamuje w telewizji jak WOŚP.
  Psioczycie na TVP i PIS a za czasów PO & PSL WOŚP był transmitowany w TVP 2 i wtedy wszystko było ok. Nie pamięta wół jak cielęciem był.

 6. Komentarz próbny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>