Strona główna / Informacje / Aktualności / „Sztuczna” się sypie. Potrzebny remont

„Sztuczna” się sypie. Potrzebny remont

W marcu do Ministerstwa Sportu i Turystyki wpłynął wniosek dotyczący remontu boiska przy ulicy Czerniejewskiej. Popularna sztuczna ma już najlepsze lata za sobą i potrzebuje gruntownego remontu.

Według wstępnych wyliczeń witkowskiego samorządu, inwestycja może pochłonąć nawet blisko 600 tysięcy złotych. Jest szansa na dofinansowanie w postaci połowy ostatecznego kosztu. W przypadku otrzymania pomocy od Ministerstwa Sportu i Turystyki, prace obejmą wymianę płyty boiska piłkarskiego oraz nawierzchni trzytorowej bieżni. Pomysł wydaje się o tyle trafiony, ponieważ kompleks oddany w 2007 roku jest w złym stanie technicznym – szczególnie jest to widoczne w przypadku bramek, piłkochwytów oraz pobliskich ławek. Więcej w Kurierze.

5 komentarzy

 1. Chrzanić Partię

  Nawierzchnia posiada naturalne zużycie. Zniszczone piłkochwyty i bramki to wynik wandalizmu. 99% użytkowników potrafi się zachować, pozostały 1% to patologia którą wspólnie musimy wytępić. Pokrzywione znaki, porzucane śmieci na osiedlu (opony, resztki samochodów, meble), darcie po nocach, wyścigi samochodowe – tego w moim mieście nie może być. Ludzie śmiało informujcie policję o takich przypadkach – nie można pozwolić na takie zachowania. Jeśli nic to nie da bombardujcie radnych i burmistrza. A tak na koniec odnośnie boiska – może tam wybudować market? (skoro tak brakuje marketów w Witkowie). Dojazd lepszy niż na korty na Jasnej. Ciekawe jak tam dojadą z towarem? Żeby pozwolić stawiać market na Jasnej to brak wyobraźni przestrzennej. Na kortach powinno zrobić się takie boisko wielofunkcyjne. Są tu jacyś radni? A może ktoś z mieszkańców osiedla się wypowie? (bo reszty to nie dotyczy). Liczę na uczciwą odpowiedź/dyskusję

  • Wandalizm jest widotczny w naszym mieście. Nagminnie powywracane smietniki czy poprzewracane donice z kwiatami staja się wręcz normą po kazdym weekendzie. Owszem moze i część zniszczeń to efekt działania wandali, ale nalezy pamiętać, że to boisko ma ponad 10 lat, siatki na bramka czy pilkochwyty mimo wszystko się zużywają. Co mnie cieszy bo widać, że ludzie z tego korzystają. SZTUCZNA WYMAGA REWITALIZACJI.
   2. Chrzanić Partię widzę, że jestes zdecydowanym przecinikiem budowy marketu. Nie wiem czy nie zauważasz tego, że kolejki w witkowskich marketach są w godzinach szczytu bardzo duże i wymagają czasami czekania 20 minut co przy dzisiejszym tempie życia jest strata ogromna. Kolejny market być może wpłynie na obniżkę cen tak jak się to stało z cenami paliw po wybudowaniu stacji przy rondzie.
   3. Agencja mnienia wojskowego chciała oddac ten teren gminie ale niestety powiązania pomiędzy szeroko pojętą elitą były silniejsze. No i mamy drugie ale pojawia się właściciel twojego marketu i wygrywa przetarg. Do przetargu startowalo również dwoch lokalnych przedsiębiorców z branży spożywczo-monopolowej. DALEJ już wszyscy wiemy.
   Działania takie są w tym mieście normą czego przykładem sa niszczące tereny i budynki po technikum, które gmina mogła otrzymać od powiatu ale znowu komuś to było nie na rękę. Moznna by tam zrobis piękny dom kultury i nawet przenieść tam sale histori, a tak mamy jedynie straszydlo i przeciekajacy problem, który potrzebuje ogromnych nakładów finansowych.
   Owszem twój pomysł jest dobry o zmianie lokalizacj ale trzeba bylo o tym myśleć jakies 15 lat temu…

 2. Chrzanić Partię

  Prezes trochę mnie rozśmieszyłeś tekstem „Agencja mnienia wojskowego chciała oddac ten teren gminie”. Prędzej było tak, że gmina nie miała możliwości dać łapówki agencji żeby oddać ta oddała dobrowolnie ten teren. W takich kwestiach wojsko to niezły syf (w całym kraju). Ciekawe skąd ci co wystartowali wiedzieli, że to jest do sprzedania? Wspólnoty też przecież chętnie kupiłyby ten teren…

  • Fakt pomyłka. Dokładnie miała prawo pierwokupu tego terenu w trybie bezprzetargowym. Podejrzewam że wspolnoty nie kupily tego terenu bo CENA była zbyt wysoka.

 3. Prezes – ty to widzę na wszystkim się znasz buahaha
  ale najpierw sprawdź fakty januszu – bo kolejny raz trafiam na „twoje mądrości”, które z faktami mają niewiele wspólnego
  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.