Strona główna / Informacje / Aktualności / Telewizja zajmie się sprawą świniarni

Telewizja zajmie się sprawą świniarni

Zaostrza się protest przeciwko budowie tuczarnia do chowu trzody chlewnej na terenie Dębiny. W poniedziałek na terenie wsi pojawi ekipa telewizyjna TVP, która przygotowuje na ten temat materiał. Ten zostanie wyemitowany w Teleskopie. Dokładna data emisji nie jest jeszcze znana.

W chlewni Jarosława Kulińskiego z Dębiny ma znajdować się 1996 sztuk tuczników o wadze 20-35 kg, które osiągną maksymalną masę 110 kg. Do samorządu Witkowa wpłynęło pismo sprzeciwiające się tej inwestycji. Według części mieszkańców i właścicieli tamtejszych działek budowlanych świniarnia będzie zagrażać środowisku i tamtejszej ludności poprzez zanieczyszczenie powietrza i rozwój insektów.

W temat budzący wiele emocji zaangażował się także poseł Zbigniew Dolata. Kolejne spotkanie w sprawie planowanej inwestycji odbędzie się 13 maja w świetlicy wiejskiej w Małachowie Złych Miejsc (godzina 18:00). Organizatorami inicjatywy są protestujący.

8 komentarzy

 1. a co świnki będziecie hodować w probówkach chyba po to jest wieś żeby hodować swinie a szyneczkę ischabowego by się zjadlo

 2. 1996 × 500 zł = 998 000

 3. Anonimowy społecznik.

  Nie mieszkasz koło tego to się nie wypowiadaj specjalisto od szyneczek i schabowych. To jest przede wszystkim krzywda dla tych co mieszkają obok. Najlepiej wypożycz inwestorowi swoją ziemię jak jesteś taki „uczynny”

  • Słupczanin

   Hej anonimowy
   Byłeś w takiej świniarnii ? Nie, to nie pisz jak nie masz wiedzy.

 4. Chodzi o to jak taka chlewnia będzie działać na otoczenie wokół.

 5. Moja rodzina mieszka od takiej pseudo nowoczesnej chlewni w odległosci ok 3km. Jak wieje wiatr od tamtej strony to nie idzie wysiedzieć na ogrodzie. Niestety taka jest prawda.

 6. Berta
  Nie wiesz o jaką świniarnię chodzi to się nie udzielaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>