Strona główna / Informacje / Aktualności / Tragedia przy kościele. Wezwano helikopter FILM

Tragedia przy kościele. Wezwano helikopter FILM

Do bardzo poważnego wypadku doszło dziś po godz. 11.00 na ul. Kopernika w Słupcy. Małżeństwo w wieku około 70 lat wracało z mszy świętej. Tuż obok kościoła, na przejściu dla pieszych kobieta i mężczyzna zostali potrąceni przez jadące od strony centrum miasta BMW. Natychmiast na pomoc wezano pogotowie. Mężczyzna karetką został przewieziony do słupeckiego szpitala, kobietę śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował do szpitala w Poznaniu. Kierowca BMW został zatrzymany przez policję do wyjaśnienia sprawy. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, całe zdarzenie zostało nagrane przez kamerę umieszczoną w samochodzie, który jechał z naprzeciwka. Policjanci zabezpieczyli już nagranie.

21 komentarzy

 1. ul.Kopernika jest jedna z najniebezpieczniejszych ulic.Kierowcy scigają sie jak oszalali.Powinien być ustawiony radar w poblizu hotelu mostostalowskiego lub pomyslec o jakis garbach.Niee jeden juz wypadek byl tutaj na pasach.Porobionym pomyslem byla budowa obwodnicy przy ul.Kopernika.NaSILENIE SAMOCHODOW JEST OGROMNE.a MOZE TAK PRZY OKAZJI PRZEBUIDOWY ULICY kOPERNIKA NALEŻALOBY ZROBIĆ zatoczke dla samochodow.Kierowcy zeby ustawic samochod wjezdzaja na chodnik,traWNNIK, manewują,ustawiają w bliskiej odleglosci za sobą.,czesto dochodzi do uszkodzen samochodow,bo odleglosc jest minimalna .ZATOCZKA w tym miejscu prosi sie od dawna.

  • Najlepiej wszystkie tereny przeznaczyć pod parkingi. A q. rwa na piechotę to nie łaska? Rower zagospodarować, a nie po bułki 300 metrów samochodem jechać.

 2. Słupczanin

  Pan Burmistrz chwali sie bezpicznym miastem a na pasach można zginać. Gdzie policja w mieście odbywaja się Wawrzynki a brak nadzoru policyjnego pościagali orkiestry z różnych krajów a nawet eskorty policji nie było co to za organizacja.

  • Mieszkaniec

   Masz racje burmistrz jest bardzo opieszały i śpiący bo nie działa tak jak powinen

 3. Ciekawe czy pójdzie siedzieć do więzienia.

 4. nie ma co narazie osadzac ale nie jest tajemnica ze kopernika to trasa rajdowa w slupcy.nie bardzo rozumiem gdzie sa władze przydalby się patrol policji co wieczor no chyba ze sa braki personalne.na kopernika z pewnoscia byloby duzo mandatów tylko trzeba chciec….

 5. Jak można zabezpieczać nagranie kiedy nie wolno nagrywać? Musiał bardzo wolno jechać, jak to BMW. Może coś pilnego miał na Messengerze do napisania.

  • Żadne garbu ani ograniczenia nie pomogą,jak kierowcy będą jeździć bez wyobraźni,a popisywanie się za kierownicą to dzisiaj normalka.

  • Widziales ten wypadek? Widziałeś nagranie? To nie oceniaj!!! Samochód z którego pochodzi nagranie zatrzymał się przed przejściem i przepuścił ich, kierowca z przeciwnej strony nie widział ani samochodu ani pieszych…..

 6. policja słupecka to wielka utopia boją się bandytów udają ze nic nie widzą potrafią stać czy ktoś zatrzyma się na stopie na ul. Ratajczaka albo spią w lesie lub koło kwiaciarni

  • W sobotę w Sierakowie na krzyżówce to jeden stał i patrzył jak jadą samochody a drugi bez krempacji sobie spał w samochodzie. O godzinie 13!

  • Albo za garażami za „trójką” kebaby wpie×rzają.

 7. Ogromnym błędem jest zrobienie z ulicy Kopernika obwodnicy. Ruch tutaj jest nie do zniesienia a będzie jeszcze większy, jak otwarty zostanie basen i galeria. Do tego dochodzi absolutna niemoc Policji i lenistwo. . Smarkacze urządzają sobie wyścigi. Całe wieczory i noce, siedem dni w tygodniu buszują kolo Lidla i urządzają pokazy swoich wozów i nagłośnienia. Panie Burmistrzu i Zastępco jezeli po coś jestescie niż tylko branie pieniedzy, to zrobcie cos z bezpieczeństwem na Kopernika, bo za dużo już było tu wypadków. Jeżeli ktoś tu zginie to będziecie osobiście odpowiedzialni za taka tragedię.

 8. A wawrzynki w centrum miasta robić pojebany pomysł nie można przejechać tłumy ludzi był amfiteatr to pojebany burmistrz zlikwidował

 9. Mieszkanka ulicy Kopernika

  Musi być ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę na ulicy Kopernika i to rygorystycznie przestrzegane! Teraz jest 50 a i tak wszyscy jadą 60-70. Do tego progi zwalniające i tablica elektroniczna podająca prędkość. Za dużo już tu było wypadków. Boimy się o własne dzieci. Radni i Pan Burmistrz do dzieła.

 10. Przy dzisiejszej technice zacząć prowadzić statystyki – u którego z instruktorów kierowcy wykonali najwięcej wypadków i takiemu instruktorów zabrać koncesje

 11. mieszkaniec

  W Słupcy i nie tylko, w rodzinach mają po 2-3 samochody. Stwarza to wiele problemów począwszy od miejsc parkingowych, stężeniu spalin, zanieczyszczaniu środowiska a kończywszy na zatłoczonych ulicach i bezpiecznym poruszaniu się. Dużo w tym winy samych mieszkańców, jeszcze trochę a będą chcieli samochodami wjeżdżać do sklepów, kościoła, jeździć po chodnikach itp. To takie zaściankowe nawyki, pokazanie się przed sąsiadem kto ma więcej. Niestety z tego nic dobrego wyjdzie jak władze miasta i Policja nie zechcą nad tym problemem popracować.Za egzekwowanie bezpieczeństwa na drogach publicznych odpowiada przede wszystkim Policja a władze miasta odpowiadają za zorganizowanie tego bezpieczeństwa.

 12. jak Psycholog transportu mógł wydać pozytywne orzeczenie komus takiemu??!?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>