Strona główna / Informacje / Aktualności / Tragedia w Brudzewie. Proboszcz nie żyje

Tragedia w Brudzewie. Proboszcz nie żyje

Wczoraj zmarł nagle ks. Marek Sobociński, proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Brudzewie w gminie Strzałkowo. Miał 51 lat

Ks. Marek został znaleziony w samochodzie stojącym na polnej drodze w Katarzynowie. Nie dawał oznak życia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon z przyczyn naturalnych. Jak czytamy na stronie Archidiecezji Gnieźnieńskiej, śp. ks. Marek Sobociński urodził się 7 lutego 1968 roku w Inowrocławiu. Po ukończeniu miejscowego Technikum Mechaniczno-Elektrycznego wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1996 roku w katedrze gnieźnieńskiej z rąk abp. Henryka Muszyńskiego. Posługę kapłańską rozpoczynał jako wikariusz w parafii pw. św. Piotra i Pawła w Kruszwicy (1996). Następnie odbył studia specjalistyczne – najpierw w Paryżu, a następnie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2004-2007 był wikariuszem w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie. W 2007 roku został mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja we Wszemborzu, gdzie posługiwał do 2012 roku. W latach 2012-2017 był proboszczem w parafii pw. św. Marcina w Palędziu Kościelnym. W 2017 roku objął jako proboszcz parafię pw. św. Marii Magdaleny w Brudzewie.

Wprowadzenie i modlitwa przy trumnie zmarłego kapłana odbędzie się we wtorek 24 września o godzinie 17.00 w kościele w Brudzewie. Msza św. pogrzebowa celebrowana będzie również w kościele w Brudzewie w środę 25 września o godzinie 11.00 pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego.

Bliskim ks. Marka składamy wyrazy współczucia.

fot. archidiecezja.pl

14 komentarzy

 1. Zgon z przyczyn naturalnych tzn z jakiego powodu ?

  • Przyczyny naturalne to zawał serca wylew, długotrwała choroba, starość .Nienaturalne to samobójstwo, zabójstwo.To tak nsjprościej .Ogarnis ?

 2. Wśród przyczyn zgonów nie ma „z powodów naturalnych”Jeśli lekarz zbadał zwłoki i nie znalazł śladów chorób oraz ingerencji osób trzecich przyczyna zgonu jest nieznana.Wypisuje się wówczas-zgon nagły,przyczyna nieznana.Są tez inne wyjścia.Kartę zgonu wypisuje lekarz leczący,jeśli denat leczył sie na chorobę przewlekła,mogącą doprowadzić do zgonu i jeśli w/w był na wizycie w okresie 30 dni.Jest jeszcze trzecie wyjście-autopsja.
  Zgon w wieku 51 lat z przyczyn naturalnych?Średnia dla mężczyzn przeszło 74 lata

  Przyczyny zgonów w internecie -książka kodowa ICD-10.Obowiązuje w Polsce.W USA jest już nowsza.

 3. Kolejny zgon młodego kapłana w A. Gn. …..może Prymas zacznie szanować kapłanów i żyć ich problemami zwłaszcza na takich małych parafiach. Dekretami się wszystkiego nie załatwia i swoją pychą. Zejść z dywanów na ziemię i do ludzi -do owiec pasterze. Nie tylko sprawy finansowe. ….źródłem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy -wŁosy do Tymoteusza. Niech przypomni sobie Prymas o ks Andrzeju ze Stawu. …

 4. ks. Andrzej pięknie pracuje w sanktuarium w Biechowie i może lepiej niech Prymas o nim zapomni, tak jak dotychczas.

  • U OO. Paulinów znalazł schronienie…..I środki do życia. Chwała im za to. Ale jakie świadectwo dla świeckich daje Prymas odrzucając kapłana za to że stanął w obronie Prawdy i własności parafii Staw. Nie będzie powołań…I nie ma . Na nic jakieś tam Kursy Zerowe w Markowicach….wyrazne znaki z Nieba-tylu mlodych księży w ubiegłym roku umarło i to widać nie koniec!!!!!

 5. Miliony ludzi umierają codziennie i nazywa się tego tragedią, więc dlaczego tutaj tak się określa śmierć księdza?

 6. Niech zrobią z niego świętego najlepiej

 7. Hej ciekawy. Jak hiena czekasz na kąsek. Uważaj na siebie, bo niezbyt dobre wydajesz o sobie świadectwo.

  • orst- jak ma uwagi do śp.ks Sobocińskiego to niech napisze prawdę.Błotem rzucać potrafi każdy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>