Strona główna / Informacje / Aktualności / W sklepach za darmo sprawdzisz trzeźwość

W sklepach za darmo sprawdzisz trzeźwość

Dzięki wspólnej inicjatywie dzielnicowego i przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych do rąk mieszkańców i odwiedzających gminę Ostrowite trafiły przenośne alkomaty. Osoby mające wątpliwości, co do swojego stanu trzeźwości, a planujące kierować pojazdem mogą to teraz zrobić bezpłatnie w dwóch sklepach na terenie gminy.

Niejednokrotnie osoba prowadząca pojazd jest nieświadoma faktu, że ma jeszcze w organizmie zawartość alkoholu. Dlatego, aby poprawić stan bezpieczeństwa na drogach i ograniczyć liczbę kierowców prowadzących pojazdy na podwójnym gazie, samorząd gminy Ostrowite wspólnie z policjantami z posterunku w Orchowie postanowili doposażyć lokalne placówki handlowe w przenośne alkomaty. – Przekazane urządzenia pozwolą sprawdzić stan trzeźwości, zanim ktoś wsiądzie za przysłowiowe kółko, bez ryzyka spowodowania tragicznego zdarzenia, czy utraty prawa jazdy – mówi Marlena Kukawka, rzeczniczka słupeckiej policji. Inicjatorem tych działań był dzielnicowy gminy Ostrowite st. sierż. Daniel Łagutoczkin i przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrowitem Mieczysław Gieczewski.

Dotychczas osoby pragnące przebadać się przed ewentualnym prowadzeniem pojazdu korzystały z urządzenia w słupeckiej komendzie lub odpłatnie np. na stacjach benzynowych. Teraz mogą to zrobić bezpłatnie w sklepie P.H. Aligator Anita Wojciechowska ul. Słoneczna 5 w Ostrowitem i GS Artykuły Spożywczo-Przemysłowe w Mieczownicy. Obsługa urządzeń jest prosta, ale aby rozwiać wszelkie wątpliwości dzielnicowy przygotował specjalne tablice informacyjne, dzięki którym można się dowiedzieć, jak dokonać pomiaru, aby otrzymać najdokładniejszy wynik, a także wyciąg z przepisów prawnych.

Oficjalne przekazanie alkomatów nastąpiło 18 lipca. Zakup urządzeń sfinansował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Planuje się doposażenie w podobne probierze kolejnych miejsc w gminie.

Jeden komentarz

  1. W kazdym sklepie w którym sprzedawany jest alkohol powinien byc alkomat. Chociażby do tego zeby sprawdzic trzeźwość klienta który kupuje kolejne piwko czy seteczke. Nie raz klient wyglada na trzezwego a ma promile a konsekwencje pozniej ponosi sklep.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>