Strona główna / Informacje / Aktualności / Walka z quadami w Lądku (FILM)

Walka z quadami w Lądku (FILM)

W Lądku od wielu lat trwa walka z quadami. Choć instytucje zajmujące się problemem mówią jasno, że rozjeżdżanie lądkowskiego Borku i terenu Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego jest karane, kierowcy quadów i samochodów terenowych niewiele sobie z tego robią. Mieszkaniec Lądku nagrał film jak zachowują się quadowcy w strefie Natury2000 przy lądkowskim lesie. Mimo, że już kilka lat temu podjęto decyzję o częstszych kontrolach tego terenu i założeniu monitoringu (którego do dziś niestety nie ma), kierowcy quadów nadal czują się bezkarni.

24 komentarze

 1. ale wedkarza co nie wykupil jeszcze pozwolenia to ud…pic potrafia

  • Wędkarz bez karty to zwykły kłusownik taki jak ten co sidła zastawia, powinien dostać najsurowszą karę…

 2. Państwo teoretyczne.

 3. Propnuje po złapaniu delikwenta –
  guma i wąskie drzwi…!

 4. Kierowca terenowca

  Po ulicach … Nie
  Po łąkach… Nie
  No to pytam kurwa gdzie ???
  Najlepiej kup sobie quada , postaw w garażu i na niego patrz.
  Debilizm z tym parkiem i tą całą naturą 2000.

  • 1. Równie dobrze można powiedzieć, że debilizm z quadami i z tymi, którzy na nich rozjeżdżają las i łąki.
   2. Czy ktoś go Tobie kazał kupować? Jeśli go kupiłeś, to musisz mieć świadomość, gdzie możesz nim jeździć, a gdzie nie możesz tego robić.
   3. Pamiętaj, że łąki i lasy na terenie Parku to tak naprawdę zbiór działek prywatnych. Jakbyś się czuł, gdyby ktoś wjechał sobie quadem na Twoją działkę i na niej szalał?
   4. Pomyśl też trochę o przyrodzie (Lądkowski Borek, Piaskowa Góra) i stanowiskach archeologicznych (Rydlowa Góra), które przy okazji niszczysz.

  • Realista na

   kup sobie areał i sobie rozjeżdżaj do woli !!!!! a jak nie to po swoim podwórku, a nie po cudzej własności. Za niszczenie cudzej własności powinna być surowa kara !!! Stać cię na quada, to i niech będzie cię stać na odpowiednie miejsce do rozjeżdżania terenu !!!

  • Jak nierozumiesz to może po swoim podwórku sobie trochę poryj i wtedy dopiero będziesz panem dla samego siebie! Czyżby mamusia zapomniała Cię wychować i wytłumaczyć że jak coś nie Twoje to tego nieniszcz i nie ruszaj. ŻENADA

  • kup sobie działkę na księżycu idioto,

 5. kierowca terenowca zglosi sie na oddzial do Tworek-sprawa powazna

 6. Mieszkaniec

  Jakoś obszar natura 2000 nie przeszkadza Amerykanom w budowaniu bazy ! Ludzie nauczcie się tolerancji koleś biega z telefonem i nagrywa quady i terenówkę . Parodia

 7. sympatyk przyrody

  Brawo dla pana który to nagrał, widać numery rejestracyjne. Z materiałem do służb i proponuję prace społeczne na rzecz parku. Na tor Poznań albo inny mogą jechać a nie mi łąkę i żaby rozjeżdżać. Przy takich pracach będą mieli podobną adrenalinę. Widzieliście jak na końcu bohaterzy wielcy do lasu uciekli. To nadaje się na tytuł roku „super cwaniak”!

  • KTM- NA PEŁNEJ

   sympatyk przyrody Na torze Poznań możesz Sobie pojeździć autem sportowym, motocyklem lub gokartem a nie oqadem, crossem czy też autem terenowym. Bo będąc tam nigdzie niestety nie dostrzegłem toru przygotowanego off-roadowego.

  • Idź się przywiąż do drzewa sympatyku przyrody, bo większe spustoszenie w lesie robi wycinka drzew niz2 ci na motorach.

 8. KTM- NA PEŁNEJ

  Obszar Natura 2000 polega na tym że w Pietrzykowie na Białych Górach jest wycinany las specjalnie dla tego aby rosły jakieś trawy. Tak Działa Obszar Natura 2000 Żałosne. Ale ludzie którzy wyjadą sobie rekreacyjnie w teren i przejadą gdzieś przez jakąś wodę lub wjadą na jakąś piaskoawa górę są osobami winnymi niszczenia takich obszarów. Poza tym będąc tam kiedyś nigdzie nie zauważyłem jakiego kolwiek znaku zakazu rozjeżdżania piaskowej góry czy też łąk.

 9. Komu to przeszkadza, że jeżdżą po lasach? Nie wiem czy zauważyliście, ale lasy są wycinane na masowa skale, więc nie wiem kto tam robi większy problem… Co do łąk i pól to sie zgadzam co prywatne to prywatne, ale chyba jak jeździli po takiej zalanej łące to też nikomu krzywdy nie robili…

  • Mnie to przeszkadza,wielu ludziom,ptakom,zwierzętom leśnym,oni czesto jeżdża na pustych wydechach sam byłem świadkiem jaki to jest wielki hałas ,nie licza się z innymi ludzmi,sprawa jest jasna,jesli traktują qady jako środek lokomocji to proszę bardzo po drogach,jeśli ma to być zabawa to proszę uprzejmie na przeznaczonych do tego miejscach tory offroadowe itp.

 10. To najlepiej przejedź się po Warcie, to będzie najlepsze miejsce dla quada!

  • Taaa a piły łańcuchowe są ciche i kur…wa nie straszą ptaszków i sarenek, maszyny ryjące las wywożące dzrewo i orające las w ogóle nie niszczą gniazd, nor i innych kryjówek zwierząt… Ludzie co za paranoja… Bambry ogrodzcie swoje łąki i pola płotem, stać cię na pole i ciągnik to na siatkę w kolo ziemi chyba też, a w lasach szlaban i nie ma wejścia ani wjazdu dla ludzi…

 11. Do No to masz,jesli nie widzisz róznicy pomiedzy gospodarką leśną,a bezproduktywnym, prymitywnym zabawom na quadach to jestes zwyczajnie gł…pi,nie odpisuj bo nic madrego nie masz do powiedzenia

  • Do green jeżeli uważasz, że masowa wycinka drzew po to, abyś mógł kupić sobie szafkę z ikei jest niezbędna i to jest gospodarka leśna, to znaczy, że jesteś bardzo prymitywny… Las świetnie sobie radzi bez ingerencji człowieka.

 12. Do No to masz prosiłem abys nie odpisywał,ale odpowiem,jeśli w Twoim domu domu nagle znikną elementy z drewna meble,podłogi,więżba dachowa,drzwi wszystkie płyty płyty wiórowe i okleiny z których masz wszystkie meble bodzio ha,ha,Twoja stodoła i obora,to nagle jesteś goły i wesoły bez dachu nad głową,ale może głupiemu to nie będzie przeszkadzało,reasumując po to właśnie jest kontrolowana gospodarka leśna,a debile na quadach przeszkadzają mi w wypoczynku na przykład,nie odpisuj bo mam cię w d….e.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>