Strona główna / Informacje / Aktualności / Ekstremalna droga krzyżowa

Ekstremalna droga krzyżowa

Piesza, nocna wędrówka w ciszy i samotności. Co najmniej 40 km. Ekstremalna Droga Krzyżowa to kolejna inicjatywa ks. Jacka Wiosny Stryczka. Szacuje się, że w tym roku w tej wyjątkowej drodze weźmie udział nawet 100 tys. osób z 30 państw! Właśnie trwają poszukiwania członków wyprawy oraz Liderów, którzy zainicjują EDK w swojej okolicy.

7 kwietnia, już po raz 9. odbędzie się Ekstremalna  Droga Krzyżowa. Tylko w 2016 roku wydarzenie przyciągnęło 25 tys. uczestników, którzy pokonali 177 tras w Polsce i 11 zagranicą (m.in. Oslo, Genewa, Glasgow, Manchester, Antarktyka). Najdłuższa z nich miała 100 km!

Jak się okazało, liderem tej akcji na naszym terenie został Darek Kuczmaszewski, który wstępnie opracował już dwie trasy. Jedna zaczynałaby się  „od Piotra do Pawła”- 40 km po parafii/gminie Zagórów z początkiem  i końcem przy kościele parafialnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Zagórowie oraz druga, obejmująca „6  kościołów” – 48 km pomiędzy kościołami w Zagórowie – Pyzdrach – Samarzewie – Ciążeniu – Lądku i Lądzie.

Osoby, które chcą być uczestnikami EDK, ale nie mogą być Liderem, mogą zgłaszać się przez stronę www.edk.org.pl od  1 marca. Ewentualne pytania można pisać również na facebookową stronę  Ekstremalna Droga Krzyżowa – Zagórów. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.