Strona główna / Informacje / Aktualności / Wiśniewska zwolniona dyscyplinarnie. FILM z konferencji

Wiśniewska zwolniona dyscyplinarnie. FILM z konferencji

Dziś w słupeckim starostwie przedstawiony został P.O. dyrektora słupeckiego szpitala. Na konferencji prasowej starosta Jacek Bartkowiak mówił o powodach zwolnienia dyscyplinarnego Iwony Wiśniewskiej. Starosta powiedział, że Iwona Wiśniewska ma zamiar udać się do sądu pracy w związku ze swoim zwolnieniem. Przedstawiamy pełen zapis konferencji prasowej.

45 komentarzy

 1. beneficjent

  Jak się okazuje to kompetencje mogą być kluczowe dla szansy na rozwój szpitala.

 2. Zaczyna się, nie został Burmistrzem, ale starostą :-(, Teraz pokazuje, kto tu rządzi. Dostał dokumenty (pewnie Macierewicz dostarczył) i na tej podstawie zwolnił p. Dyrektor Iwonę Wiśniewską. Brak słów…. panie starosto, brak słów…

  • Folwark Orwla

   Czego sie telewidzu spodziewasz po staroscie, który nie wie czy pieniądze przepadly czy JAKBY przepadly.

  • W wywiadzie podano tylko kilka przyczyn, dla których należało zwolnić Wiśniewską. To tylko te które były najlepiej udokumentowane, mnie więcej na zasadzie góry lodowej (czyli 1/7 na wodą, reszta pod wodą). Większość zaniedbań i zaniechań prawdopodobnie nie wyjdzie na światło dzienne, o czym najlepiej wiedzą pracownicy ZOZ-u. Bo w końcu skąd te wszystkie opinie o Wiśniewskiej jak: „rekordzistka w zamiataniu pod dywan”, „mistrzyni niezałatwionych spraw”, „zarządzanie przez chaos”, „szpital najlepiej działa, kiedy Wiśniewska jest na urlopie”, itd.

  • Słupczanin

   telewidz, tylko należy pogratulować decyzji Pana Starosty!

  • słupczanka

   Folwark Orwala. Bardzo dobrze pasuje do wypowiedzi z folwarku. Jest dokładnie tak jak widać…rozumowanie poniżej zera…
   Zobaczyć warto, jak odżyli pracownicy szpitala po wiadomości o odwołaniu dyrektorki. Wreszcie będzie normalnie 🙂

 3. też pracownik

  Ale klasę Pan wykazuje, Panie Starosto! Także widzę, że nowy dyrektor, to też człowiek z klasą! Na pewno nie będzie gnębił i mobbingował pracowników.
  W przypadku dyrektorki nie mogło być inaczej, jak tylko zwolnienie dyscyplinarne! Zasłużyła sobie na to! Niech idzie do sądu, a Wy wezwijcie wszystkich świadków, którzy mają prawdziwą wiedzę w tym temacie.

 4. Folwark Orwla

  Środki przepadly, czy JAKBY przepadly, panie starosto? Zdecyduj sie pan.

 5. Jad PiSowski rozlewa sie … usmieszki dziecinne ,brak profesjonalizmu, pojdzie za ciosem, sprawdzie lekarzy jak pracuja, czy sa obecni na czas, czy nie zalatwiaja prywatnych spraw bedac na dyzurach etc…troche odwagi i konsekwencji !

  • Paweł Nogaś

   żadnego jadu tutaj nie widzę. Jedynie próbę porządkowania chaosu po p. Wiśniewskiej. Za dużo patrzysz w tv i powielasz tamten język. Słupca potrzebuje nadal zmian po Psl sitwie.

  • Możemy ciebie sprawdzić men..o

 6. Żenada już nie mają się do czego przyczepić. Nikt nie mówi z jakim zadłużeniem Pani Wiśniewska przejęła funkcję dyrektora,a jak jest teraz. Zwykłe załatwianie stołków pisiorą.

  • Starosta?bez honoru człowiek,który nie dostał mandatu społeczeństwa,ale już spisujemy jego wyczyny. Długo nie porządzi. PIS won.

 7. Panie starosto kiedy Pan spełni obietnice i zajmie się osobami niepełnosprawnymi i seniorami?

  • W swietle reflektorow

   Osoby niepełnosprawne i seniorzy „slawy” staroscie nie zapewnia. Odpowiedź brzmi: nigdy.

 8. Ciekawe jakie odszkodowanie przyzna Sąd za zwolnienie i kto za to zapłaci ???

  • Powody zwolnienia mocno naciagane. Oj, zaplacimy za to.

  • Oj Palacz,jak jej placono 20 tysięcy miesiecznie ,przy zarobkach innych pracowników rzedu 2 tysięcy to sie nie martwiles..

  • Odszkodowanie to zapłaci ta pani.
   Każdy zajmujący wysokie stanowiska powinien ponosić kary finansowe
   za skutki swojego działania.
   W firmach gdzie szefowi brakuje kompetencji
   zawsze jest poniżanie pracownika.

  • DoraDora masz rację

 9. mieszkaniec

  Musicie uważać i być czujni, bo pamiętam jak wódz poprzedniej ekipy zbierał podpisy przeciwko reformie Sądownictwa, skądinąd słusznej, żeby zdobyć aplaus środowiska sędziowskiego i taki zdobył, sądząc po niektórych wyrokach z jego udziałem.

 10. exsłupczanin

  Przyglądam się sprawie z perspektywy i nie znam szczegółów, natomiast szczerze zastanawiają mnie braki warsztatowe (mam nadzieję, że nie zła wola) dziennikarzy słupeckich mediów – dlaczego nikt nie poprosił o komentarz samej zainteresowanej? Dlaczego nigdy nie pozwolono przedstawić jej swojego punktu widzenia? Pamiętam sytuację kiedy poprosiła starostę o wydanie polecenia na piśmie odnośnie jakiejś sprawy – do tej pory ciekawość mnie zżera dlaczego chciała mieć taką podkładkę? Przecież to się aż prosiło, żeby ją o to zapytać… A tu cisza? Starosta wydał polecenia, ona żąda na piśmie – i nikt nie pyta dlaczego? I teraz tak samo – zapytajcie dlaczego idzie do sądu pracy. Jak ona to widzi… Ja jej absolutnie nie bronie – ale tego wymaga rzetelność dziennikarska – zawsze przedstawić racje dwóch stron.

  • Makowa panienka

   Kurier i dziennikarska rzetelnosc?

  • Sama zainteresowana była zawsze opryskliwa wobec ludzi którzy coś od niej chcieli. Myślę że i dziennikarze mieli to samo z nią co inni. Może chcieli komentarzy ale ona zwykła im ich nie udzielać? Może zadawali pytania które jej nie pasowały?
   – Pani Iwono jak się Pani dziś czuje?
   – Nie mow do mnie. Nie jesteś godzien do mnie mówić!

  • przypomina FAKT, ta beznadziejna nierzetelność. po prostu nie kupować i upadnie śmiercią naturalną.

 11. A nowy Pan dyrektor tyle funkcji pełnił, ale nigdzie chyba za długo nie był. Pewnie nigdzie się nie sprawdził.

  • Jak ktoś jest doświadczony to źle, wykształcony to źle, ktoś ma osiągnięcia to źle. Najlepiej gdy ktoś nic nie robi. Wtedy jest swój.

  • Słupczanin

   Proszę p.o. dyrektora o informację kto osobiście zwrócił się do niego z propozycją i kiedy objecia pełnienia obecnego stanowiska. A tak w ogóle był pan bezrobotny że tak szybko pozyskono i sprowadzono do Słupcy notabene tak dużego specjalistę.

 12. beneficjent

  Rozwianie wątpliwości i stałych podejrzeń, bywa często krzywdzące i bezpodstawne. Aby decyzjom i przekomarzankom stało się za dość, a chodzi tutaj o rzetelną ocenę, wyjaśnienie dałby audyt. Może o takim usłyszymy.

 13. Kłamstwo ma krótkie nogi

  Jaka przerwa w wykonywaniu świadczeń medycznych w 2017 r.? Dyrektor Wiśniewska „zorganizowala” lekarzy na zastępstwo. Skoro było zastępstwo to nie było przerwy w wykonywaniu świadczeń medycznych.

  • Nie było zastępstwa. Szukala chetnych na dyżur za 5 tysięcy złotych. !!!!!!!!!!!! Dotarło???

  • Kłamstwo ma krótkie nogi

   Tytka, dzieci pozostaly na oddziale czy przewieziono wszystkie do innych placowek?

 14. Brawo w Końcu normalny Dyrektor nie czyta z Kartki i nie patrzy po ścianach komunikatywny nowy Dyrektor

 15. Brakuje argumentów . Sąd nie uwierzy . PIS w Słupcy . Dlaczego ???

 16. pracownik szpitala

  Prosze!? Sama chciala zwalniac a tu karty odwrocily sie zostala sama zwolniona i to dyscyplinarnie, brawo dla osob, ktore podjely taka decyzje, jeszcze gesiego powinni dolaczyc do niej osoby, ktore przyczynily sie do nadwykonan procedur nie muslac o dobru szpitala ale o wplywach finansowych na swoje prywatne konta z racji na kierowanie i leczenie tylko pacjentow z swoich prywatnych gabinetow lekarskich omijajac zwylkego Kowalskiego rodzimego mieszkanca powiatu slupeckiego ktory swojego prawa do leczenia musial szukac w innych szpitalach, bo akurat tu nie bylo dla niego miejsca lub ten okres byl bardzo wydluzony w oczekiwaniu na leczenie.

 17. Slupca pana nie chce, panie starosto

  • Strzalkowiak

   Dzięki Bogu nie tylko Słupca wchodzi w skład powiatu . Zajmijcie się burmistrzem i swoim pseudo basenem .

 18. Starosta mowi, ze dyr. Wiśniewska niw zaplacila kary ze swoich pieniędzy, ale z pieniędzy szpitala, czyli nas wszystkich. Mam nadzieję, ze ofszkodowanie dla Iwony Wiśniewskiej, jesli zostanie zasadzone, starosta zaplaci z prywatnych pieniedzy.

 19. Wisniewska zostawia szpital z ponad 3 milionami wolnej kasy. Tyle zgromadziła a tu zarzut że nie dba o finanse. Dlaczego o tym nie piszą, dlaczego nie mówi o tym starosta. Nie wiedzą czy nie chcą powiedzieć. Obiektywizm jak cholera.

  • mieszkam w powiecie słupeckim

   Bez honoru, czy jesteś dupowłazem byłej dyrektorki? Cały powiat gratuluje Panu Staroście! Jesteśmy dumni z człowieka z klasą, z człowieka, któremu leży na sercu dobro powiatu, szpitala i nas wszystkich.

 20. Jak nie chciała rozwiązać umowy za porozumieniem stron to jest pewniak ze wygra w sądzie pracy i dopiero będzie się działo

 21. Zastanawiajacy jest fakt dyspozycyjnosci Pana Spachacza do objecia pełniącego obowiązki dyrektora szpitala akurat w momencie zwolnienia Pani Wiśniewskiej… Wszystko ukartowane… Iscie pisowska robota.

 22. Gdzie ten zapowiadany audyt? Gdzie zmiany kadrowe?

  Gdzie to wszystko jest? Gdzie rozliczenie spółek? Gdzie hasła z kampanii?

 23. Czytaliśmy podziękowanie dyrektorki za współpracę wszystkim pracownikom… Pani dyrektor, dostajemy nerwicy na pani słowa, bo to podziękowanie skierowane jest tylko do kilku osób…no może 10 by się uzbierało, 4 z administracji i paru wśród lekarzy ( ale tych nowych ). Z nikim pani nie współpracowała więc niech pani nie wymienia grup zawodowych, których nie uważała pani za partnerów do rozmów. Pani powinna przeprosić tych wszystkich, których pani wymieniała ( ze schematu szpitala ) za swoje postępowanie. Również za to, że zniszczyła pani dobrą atmosferę wśród pracowników. Pracownicy nie zapomną wyrządzanej im krzywdy NIGDY!!!

  • Ukartowany jeszcze niech przeprosi za rozwalenie oddziałów , za to ze za jego sprawa odeszli świetni lekarze z anestezjologii i Chirurgii, takich zmian akurat nie chcieliśmy , my pracownicy , za to chcieli ich wyłącznie lekarze którzy powrócili do slupcy , ci którzy lubili oglądać zachody słońca dojezadzajac do ościennych szpitali .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>