Strona główna / Informacje / Aktualności / Wyzwał i opluł nauczyciela. Stanie przed sądem

Wyzwał i opluł nauczyciela. Stanie przed sądem

Uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy na lekcji wulgarnie wyzwał nauczyciela i go opluł. Wkrótce odpowie za to przed sądem.

Do sytuacji, która swój finał znajdzie w sądzie, doszło pod koniec zeszłego roku szkolnego. Na lekcji, przy całej klasie, uczeń wulgarnie wyzwał nauczyciela. Później m.in. zrzucił z jego biurka znajdujące się tam przedmioty i go opluł. Na reakcję dyrekcji szkoły nie było trzeba długo czekać. Jeszcze przed wakacjami pierwszoklasista został skreślony z listy uczniów. Od tej decyzji się jednak odwołał. Kuratorium Oświaty przyznało mu rację i unieważniło decyzję o skreśleniu z listy uczniów.

Organy ścigania nie były dla niego tak wyrozumiałe, jak kuratorium. Nastolatek usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariusza publicznego. – Nauczyciel, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych korzysta z takiej samej ochrony prawnej jak funkcjonariusz publiczny. Zagwarantowane jest to Karcie Nauczyciela – tłumaczy prokurator Grzegorz Budziński. Jak dodaje, oplucie nauczyciela stanowiło naruszenie jego nietykalności cielesnej, a kierowane pod jego adresem wyzwiska i inne wulgarne zachowania – znieważenie. Zgodnie z kodeksem karnym, oba przestępstwa ścigane są z urzędu. Uczeń jest już pełnoletni, dlatego sprawa trafiła do wydziału karnego, a nie rodzinnego słupeckiego sądu. Grozi mu nawet do 3 lat więzienia. Więcej na ten temat piszemy w aktualnym numerze Kuriera.

10 komentarzy

 1. Najgorsze jest to że nauczyciel nie został opluty!

  • Pełnoletni uczeń w pierwszej klasie!!!! Nieżle idzie, tempo zawrotne!!!

 2. Pewnie Sąd w Słupcy II wydział karny da popis swojej inteligencji…
  Myślę, że chłopak potrzebował pomocy psychologa lub psychiatry ale sądy czekały aż będzie mógł odpowiadać jak dorosły. Ten kraj jest chory tak jak cała stajnia Audiasza w POstSądach!
  W tym kraju nadal brak resocjalizacji, współczucia empatii itd. Dalej króluje darwinizm społeczny- skazać za batonika a wyrok AmberGold czytać przy pustej sali sądowej już 4 miesiące i sprawę wlec 6 lat, a w USA Madofa, króla piramidy finansowej skazali chyba na 123lata w pół roku. I gdzie jest większa inteligencja czy cwaniactwo?

 3. Co dzieje sie w tej szkole .juz dawno bylo slychac na co sobie pozwalaja nauczyciele i jak trsktuja ucznia ( nie wszyscy) Palant nie wytrzymal i pocisnąl.

 4. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć panie „profesorze”

 5. Gdzie byli ludzie z dyrekcji, kuratorium i policji jak znany nauczyciel tej szkoly uczacy matematyki bił uczniow?

  • Racja a temu od matematyki nic nie zrobili i jeszcze szkoła mu pomaga…

   Ja wadziłem tam i lepsze historie – szkoda gadać…

 6. Wiem co bylo….bo to przed wakacjami juz bylo glosno.ale co ten nauczyciel wyprawial z tym ziomkiem.Nie wiem czyja tu wina wieksza.A chlopak teraz przed sadem musi sie tlummaczyc!!!A belfer nadal uczy.

 7. Aldona.grze@.onet.pl

  Ta szkola idyrekcja dawno kuratorium powinno sie zajac to prywatny folwark dyrektor robi co chce dzieci sa wyrzucane ale te bez plecow najgorsza szkola z jaka sie spotkalam szkoda chlopaka

 8. Jak nabotvdo szkoly sie zbliza to esio piekne i kolorowe.Zapraszamy zapraszamy…Jak traktuje sie uczniow wie ten kto tam chodzil.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>