Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Aktualności / Z rąk prezydenta odebrał nominację generalską

Z rąk prezydenta odebrał nominację generalską

Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego odebrał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy nominację generalską.

Z okazji Święta Wojska Polskiego oraz w związku z obchodami 100. rocznicy wybuchu I. Powstania Śląskiego pułkownik pilot Krzysztof Walczak został mianowany na stopień generała brygady. Generał brygady pilot Krzysztof Walczak jest Dowódcą 3. Skrzydła Lotnictwa transportowego od 19 października 2015 roku. Posiada klasę mistrzowską pilota wojskowego, uprawnienia instruktorskie we wszystkich warunkach atmosferycznych oraz pilota doświadczalnego II klasy. Wyszkolił wielu pilotów oraz spędził wiele godzin na ziemi kierując lotami. Jego życiowy nalot wynosi 2322 godziny, z czego około 1400 godzin na samolotach naddźwiękowych Su-20 i Su-22. Jako jeden z pierwszych pilotów w Polsce, w 2000 roku, uzyskał status gotowości do działań Combat Ready oraz uprawnienia instruktorskie zgodnie ze standardami NATO. Wykonywał także loty na samolotach F-15, F-16, Hawk oraz Alpha Jet. Dwukrotnie zdobył tytuł Pilota Roku, w 1994 i 2002 roku.

źródło: 3sltr.wp.mil.pl, fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

4 komentarze

  1. Dezubekizacja żołnierz zawodowych przez rząd PiS opracowana i druk 1105 czeka na uchwalenie przez Sejm.Prezydent Duda w Katowicach powiedział że nie podpisze ustawy obniżającej renty i emerytury żołnierzom zawodowym. Zobaczymy co powie jak jesienne wybory wygra PiS i do tematu wróci.A jak wpadną na pomysł by obniżyć renty i emerytury strażakom,milicjantom,policjantom,klawiszom,celnikom,leśnikom którzy zaczynali pracę w komunie to podpisze ? Pożyjemy,zobaczymy.

    • Wszystkie grupy zawodowe zdezubekizują. Pominą jedynie indywidua takie, jak np. Stachu Piotrowicz.

    • Milicjantom służącym w ZOMO jak najbardziej, jestem za!

    • do obywatel

      Masz mleko pod nosem więc nie zabieraj głosu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>