Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Aktualności / Ewa Jedlikowska zwolniona z pracy

Ewa Jedlikowska zwolniona z pracy

Wczoraj ze stanowiska została zwolniona zastępca wójta w Lądku Ewa Jedlikowska. Sama zainteresowana powiedziała bardzo krótko, że obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim i to od pracowników z urzędu dowiedziała się o zwolnieniu. Osobiście nie została poinformowana. Zgodnie z ustawa o samorządzie  wójt powołuje i odwołuje pracownika.  – Zostałam zwolniona z dnia na dzień. Byłam zaangażowana w wiele spraw. Wielu osobom pomogłam. Bardzo się cieszę, że tylu mieszkańców do mnie dzwoni i dziękuje za bardzo dobrą współpracę. Miałam także telefony od pracowników gminy. Wcześniej współpraca układała się z wójtem dobrze. Jednak jestem bardzo doświadczonym pracownikiem samorządowym, na wielu rzeczach znam się bardzo dobrze i nie zawsze to mogło wszystkim odpowiadać.  Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim.

Z dniem 30 lipca 2019 roku zostało wydane Zarządzenie nr 53/2019 Wójta Gminy Lądek o odwołaniu z funkcji Zastępcy Wójta Pani Ewy
Jedlikowskiej.
Pani Jedlikowska w dniu 30.07.2019r. została osobiście poinformowana o jej odwołaniu z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. W tym 
dniu była też obecna w pracy, co potwierdza lista obecności i została zapoznana przez Wójta z treścią zarządzenia. Po tym fakcie przedłożyła 
zwolnienie lekarskie obejmujące dzień, w którym odwołanie nastąpiło.
Zainteresowana skontaktowała się z redakcją i prosiła, aby poinformować, że dalej będzie pomagać mieszkańcom gminy Lądek i jeśli mają problemy prosi o kontakt. Jednocześnie podaje do publicznej informacji, że nie potwierdza wszystkich faktów przedstawionych przez gminę. 

--

 

42 komentarze

 1. A dlaczego zwolniona?

  • Najlepsza decyzja, jaka mogła nastąpić dla mieszkańców Gminy, Brawo dla pana Wójta

 2. Za mało atrakcyjna i dlatego tak mówią w Lądku

  • Wójt bez zastępcy sobie z pewnością poradzi, lepiej mu szło kiedy rządzìł sam

 3. Tak się Wójt dał zmanipulować swoim pracownicom, że nie wiadomo kto tam rządzi… A taki inteligentny się wydawał. Dno.

 4. Darek spod kościoła

  W końcu. Brawo wójt. Żal było patrzeć na działania tej pani. W końcu urząd i gmina odżyje!

 5. Zanim coś napiszecie zastanówcie się dwa razy. Podoba mi się to pisanie o kimś i na kogoś nie znając dwóch stron. Brawo wy:)

 6. Osoba która dużo mówiła a mało robiła. To musiało się tak skończyć. A do tego kłamczucha. Brawo dla Pana Wójta!!!

 7. Polecam przeczytanie komentarza z 2017r. – okazuje się, że Wójt jednak nie taki naiwny… Dobra decyzja

  https://wirtualnyregion.pl/ewa-jedlikowska-zastepca-wojta-gminy-ladek-oswiadczenie-wojta/

 8. Jak jest takim specjalistą i na wszystkim się zna to życzymy powodzenia w och Poznania. A może tam już się na niej poznali???

 9. Ktoś kto sam siebie wychwala i opowiada jakim jest świetnyn specjalistą i jakich to ma znanych przyjaciół a nic nie robi niestety tak musi zakończyć swoją pracę. Dodajmy że już w nie pierwszym miejscu. Powodzenia w nowej pracy. Tylko proszę zmienić taktykę żeby nie skończyło się tak jak zwykle.

 10. Pytanie kto będzie za… pili dżin, swój zielony?

 11. Ludzi kompetentnych się pozbędzie a te przekręty i nieroby nadal będą siedzieć i się śmiać

 12. W końcu gmina odzyje finansowo bo takie koszty były przez tą panią generowane że 20 nowych pracowników można byłoby zatrudnić. Wzdłuż i wszerz po Polsce niby w interesach gminy a nic dzięki temu do przodu nie szło. „Znam się bardzo dobrze na wielu rzeczach” żart jakiś, dużo szumu , mało efektów. Drodzy mieszkańcy, ona puścilaby ta gminę z torbami. Wszystko dla swojego interesu

 13. Jeszcze z 5 zastępców i każdemu płacić grube tysiące ….

  • Najlepsza decyzja jaka Wójt podjał w ostatnim czasie I co teraz przydupasy zrobią? Może wezwą telewizję?
   Jeszcze raz WIELKIE BRAWA DLA WÓJTA!

 14. Pani z-ca niech nie biadoli,jeśli jest taka dobra to szybko znajdzie pracę trochę dalej.Wójt chyba wie co robi.Pracownicy donieśli o zwolnieniu’ bo nic nie wiedziała dziwne? zastępca?Może zbyt zadufana w sobie? Zapomniała kto rządzi.Tak już jest.Poczekajcie na zastępcę.

 15. Samochwała w kącie stała I
  wciąż tak opowiadała:
  „Zdolna jestem niesłychanie…,,

 16. Konikowski Raf

  Ludzie tutaj piszący widać bardzo zoriętowani w temacie
  Wy jacyś dziwni jesteście!
  Wygląda na to że pani z-ca
  już jakiś czas pracowała
  i co
  wdzystko było ok
  nikomu nie przeszkadzały koszty,brak kompetencji itd??
  Ech,co za ludzie. jesteście
  Zawsze powtarzam każdy ale to każdy
  powinien odpowiadać materialnie i karnie za swoje działania
  a szczególnie administracja publiczna
  byście się nauczyli pracy
  a nie kawki srawki. koleżeństwo
  a jak coś to oplujemy kogoś kto wpadnie w niełaske.
  Weżcie się w końcu wszyscy do roboty. Bo chyba czas coś zrobić za kasę którą dostajecie.

 17. to ciekawe, że zastępca w tym artykule twierdzi, że osobiście nie została poinformowana, a na stronie wirtualny region napisane jest, że” Zapytaliśmy Ewę Jedlikowską o komentarz publikowanego pisma z Urzędu Gminy przez lokalne media:
  To prawda, ze rozmawiałam w pracy, 30 lipca o rozstaniu się z wójtem Arturem Miętkiewiczem. Powiedziałam, żebyśmy dali sobie czas. Wójt powiedział, że to przemyśli. Zwolnienie lekarskie mam od 31 lipca, a zatem dzień po rozmowie – wyjaśnia Ewa Jedlikowska”
  Który komentarz osoby zainteresowanej jest zatem prawdziwy? wiedziała, czy nie wiedziała?

 18. Wiadomość w sklepie

  Oddam w dobre ręce dwie tylne opony od Jelcza

 19. fan zadufanej Ewy

  te pozytywne komentarze to ona chyba sobie sama pisała hahaha

  „Byłam zaangażowana w wiele spraw. Wielu osobom pomogłam. Bardzo się cieszę, że tylu mieszkańców do mnie dzwoni i dziękuje za bardzo dobrą współpracę. Miałam także telefony od pracowników gminy. Wcześniej współpraca układała się z wójtem dobrze. Jednak jestem bardzo doświadczonym pracownikiem samorządowym, na wielu rzeczach znam się bardzo dobrze i nie zawsze to mogło wszystkim odpowiadać”

  JESTEM BARDZO DOŚWIADCZONYM PRACOWNIKIEM, NA WIELU RZECZACH ZNAM SIĘ BARDZO DOBRZE hahahah co za zadufanie, aż niesmaczne….

  Śmiech na sali, niech jedzie jak najdalej i nie wraca!
  JEST KTOŚ MI W STANIE POWIEDZIEĆ JEDNA RZECZ, KTÓRĄ ONA ZROBIŁA DLA GMINY???

 20. zatrudni ginka

  • czesio ginek pcha się do Senatu bo do Sejmu z taką frekwencją zero szans.

 21. Mieszkaniec Lądku

  Panie Rafale to prawda mogli się wkonicu wziąć do roboty np.drogi,kanalizy,ścieżki rowerowe itp. .Finanse naszej gminy są bardzo złe i wójt bardzo dobrze wie kto jest za wójte ma wszystko ; premie, nagrody , podwyszki dla radnych wzajemnie dla wójta. Pytam kiedy LUDZIE naszej gminy się obudzą i wybiorą taką osobę żeby zrobiła dla naszej gminy. Nic od wyborów się nie zmieniło nawet gorzej tylko kłamią , obiecują,liczy się
  tylko jednostka a nie gmina i ludzie. Pamiętajcie że MY płacimy podatki i powinno być wiadomo ile mamy długu jakie są plany na rozwój naszej gminy jakie inwestycje itp.

  • do mieszknca

   Kiedy w historii Gminy, ktoś zrobił więcej??? Bardzo mnie to ciekawi… Ja widzę i doceniam pracę!

 22. dobry życzliwy

  Panie Wójcie mądra decyzja …to teraz jeszcze tylko czas zająć się Panią ,,wielką ” mecenas która udaje że wszystko wie, a jest beznadziejna i bez polotu, kto miał z nią do czynienia wie że jest do d…., prowadziła moją sprawę i na sali rozpraw to wielka porażka, to mało powiedziane …no ale córeczka wiadomo kogo ….czas na zmiany

 23. „dobry życzliwy”-racja,mecenas w urzędzie musi być biegły w tematach urzędu i nie tylko.Biegły to znaczy również doświadczony a nie znajomy.U Was w Lądku tak na pewno nie jest.

 24. Mecenaska do bani … to faktycznie mało powiedziane ,pracownicy narzekają , bo im mówi jedno a jak potem przemyśli temat to zmiana o 180 st.i potem że tak nie mówiła ,Byle by Wójt myślał że wina pracownika

 25. niech w końcu ktoś się zainteresuje jej ala ,,służbowymi ” dojazdami…w końcu Wójt zakumał temat.

 26. no może ktoś w końcu weźmie się za tą gminę, bo Wójt ro dobry człowiek ale niestety zaufał tym co nie trzeba – Pani od dofinansowań i szewcio komunalki to wywiozą go na taczkach , bo tak im wierzy a za plecami gadają o nim co gadają byle im kasę większą dawał . Pan S. ma ponad 5 tys. za to że większość czasu z panią N. i panią K. spędza na pierdołach zamiast zająć się swoim stanowiskiem..WÓJCIE otwórz oczy

 27. Teraz niech jeszcze odda pobrane delegacje, na których robiła prywaty. Z delegacji miała drugą wypłatę.
  Zresztą widać że lewe delegacje to Jej „chleb powszedni”.

  • Znany jest powód zwolnienia Jedlikowskiej zarzyczyła sobie zakupu helikoptera na przeloty do domu w Kicinie

 28. Brawa dla Wójta, jeszcze tylko niech Pani J odda za delegacje, które pobrała, została Jej ostatnie wypłata to można odciągnąć, ewentualnie wzorem rządu (Kuchciński Travel Family) niech wpłaci datek na WOŚP!!!

  • Ciekawe jakie sprawy załatwiła dla gminy jedynie zwolniła Łopacińską za brak znajomości tabliczki mnożenia, i jakim osobą pmogłaś, ciekawe kto tobie dziękuje za współpracę, jak jesteś takim wspaniałym pracownikiem, mądrym i wykształconym, to dlaczego nikt ciebie nie chce w powiecie poznańskim, czyżby się na tobie poznali.

  • Popieram decyzję p. Wójta. Uważam, se w naszym powiecie napewno jest ktoś z odpowiednimi kompetencjami i wykształceniem do pracy w Urzędzie nie trzeba nam osob z aż tak daleka. Do myślenia daje również nowe stanowisko zastępcy skarbnika ta Pani również z daleka….

 29. Prosze zająć się obowiązkami domowymi i dziecmi, a nie wypisywaniem bzdur i kłamstw!!! Podwyżki za niskie, bo w pracy rzadko się bywa! Do pracy leniwi rodacy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>