Strona główna / Informacje / Aktualności / Zostawiłem w Słupcy kawał serca

Zostawiłem w Słupcy kawał serca

Mariusz Rakowicz (44 l.), jeden z animatorów życia sportowego w Słupcy, opuszcza nasze miasto. O latach spędzonych w Słupcy i planach na przyszłość opowiedział w rozmowie z Michałem Majewskim.

Już od jakiegoś czasu nosił się pan z zamiarem opuszczenia Słupcy. Dlaczego teraz się pan na to zdecydował?

Od dwóch lat próbowałem przenieść się do Leszna, gdzie mieszka moja żona, ale dotychczas nie miałem tam pracy. Gdy w tym roku dostałem propozycję zatrudnienia w Zespole Szkół Technicznych w Lesznie, ani przez chwilę się nie wahałem. Dotychczas ciężko było mi non stop dojeżdżać i żyć rodzinnie na odległość.

Ze słupeckim sportem jest pan związany od 20 lat…

Dokładnie od 1 września 1996 r., kiedy zacząłem pracę jako nauczyciel wychowania fizycznego w ówczesnej Szkole Podstawowej nr 2. Kilka miesięcy później powstał UKS Kopernik, byłem jednym z jego inicjatorów. Początkowo w klubie działały dwie sekcje: ja prowadziłem koszykówkę, Jacek Smuszkiewicz żeglarstwo. Potem doszedł badminton, który prowadził Jerzy Bania, a do którego dołączyłem, prowadząc tam zajęcia i obozy sportowe w Białymstoku. Od 2009 r. pracuję jako animator na słupeckim orliku.

Więcej w Kurierze

 

25 komentarzy

 1. Dawid Parus

  Nie wiem czy uczniowie będą tęsknić. Ja osobiście nie lubiłem tego pana, często rozrabiałem i kiedyś za karę musiałem zrobić 100 przysiadów na lekcji. A jak marudziłem to dostawałem kolejne 100 … skończyło się na 260 i zadzwonił dzwonek. Na 2 dzień ledwie chodziłem … tak go zapamiętałem. Dużo fajniejszy był pan Kropski. Też dawał kary, ale miał 100 razy więcej charyzmy wychowawczej. Takie tam … wspomnienia po latach 🙂

  • Zgadzam się w 100% z Tobą… złe często nawet wyśmiewne podejście tego nauczyciela do wychowanków… zdecydowanie Pan Smuszkiewicz i Kropski potrafili więcej przekazać swojej wiedzy z dziedziny WF i profesjonalnie podejść do swojego zawodu

 2. Dla mnie to był i będzie super nauczyciel! Traktował uczniów tak, jak oni go traktowali. 🙂 Bardzo pozytywny człowiek, nie raz wstawiał dobre oceny za ćwiczenia pomimo braku umiejętności, ale dla niego liczyły się chęci do pracy. To duża strata dla słupeckiego sportu, ale życzę Panu dalszych sukcesów! 🙂

 3. Dawna uczennica

  A ja go wręcz n ienawidzilam.potrafił ublizyc uczniom wyśmiewać się z nich a niczego nie nauczył!!!!

 4. Dawid to po co robiles te przysiady? Rozumu nie miales? Jakby Ci kazal robic 1000?

 5. Byłeś tu bo nie miałeś innej pracy

 6. Pozytywnie zakrecony…..Pozdrawiam…

 7. Hm. A Kim Ty tak naprawdę szczególnym byłeś by pchać się do wywiadów. Zaryzykuję stwierdzenie, ze nikim szczególnym (bo chyba to miał ten artykuł ukazac) . Więcej pokory, skromności i patrzenia w lustro. Mniej sztucznego hałasu wokół siebie. Bo nie ma wokół czego i kogo. I oby ktoś wprost nie napisał jak wywiazywales się ze swoich obowiązków.

 8. Jeden z lepszych nauczycieli. Wylew na w-f jak nie wiem. Ze wszystkiego pozartowal i jak ktoś był spoko dla niego to on był spoko dla kogoś. Nie rozumiem tych hejterów bo jak byli dla niego za przeproszeniem Ku**ami to on się odplacal tym samym… Wielka szkoda że „Raku” odchodzi 🙁 miałam okazje mieć z nim w-f przez rok i to był najlepszy w-f jaki miałam do tej pory.!!!!!

  POWODZENIA w nowym miejscu pracy 🙂

 9. „Ci, którzy nic nie potrafią, uczą, a ci, którzy nie potrafią uczyć, uczą W-F”. Woody Allen.

  • Trafione w samo sedno!

  • Ucz…i przekaż swoją wiedzę w taki sposób, by każdy uczeń zrozumiał. Nawet ten „przeciętny”. To prawdziwe wyzwanie. Ciekawe gdzie byłby teraz każdy z nas, gdyby nie nauczyciele, którzy „nic nie potrafią”.

 10. Zgadzam się z poprzednimi komentarzami- ubliżał uczniom, śmiał się z nich!! Myślę,że Słupca nic nie straciła, może tylko zyskać kogoś lepszego!!!

 11. Taki „normalny” nauczyciel. Nie wymagajcie zbyt wiele od osób którym w życiu nie wyszło i zostali nauczycielami.

 12. Mnie jakos nie Ujął jako nauczyciel….byl niemily dla uczniow,troche cwaniakowal….w koncu WF nauczyciel….

 13. Przypuszczam , że jak by większa grupa osób przeczytała ten artykuł w internecie to i więcej komentarzy by się pojawiło bo mało kto lubił tego nauczyciela ….

 14. ja go zle wspomina. widze ze nie jestem sama…….

 15. ja napewno nie bede tesknic….

 16. byly uczeń

  Ja myślę , że już nawet w Lesznie uczniowie a dopiero rok szkolny się zaczął maja tego nauczyciela dosyć !!

 17. ja tez nie babę tęsknił

 18. Wdzięczny uczeń

  Oj cwaniaki nie podpisane. Fajnie tak komuś tyłek obrobić pod przykrywką netu. Akurat mnie on uczył. Ja byłem w porządku i on był w porządku. A wy byliście spoko? A wy co takiego zrobiliście dla Słupcy?. On akurat jako jeden z nielicznych był bardzo widoczny w sporcie w Słupcy. Panie Mariuszu powodzenia.

 19. Sami coś zróbcie dla Słupcy a potem oceniajcie. Raku jest OK.

 20. Gówniarstwo….najpierw zróbcie dla Słupcy tyle co Krzywy a potem piszcie te głupoty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.